Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiosna, wiosna, wiosna, ach - to Ty!

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 25.05.2009 23:01

Uwielbiam ten majowy Bałtyk :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 26.05.2009 06:54

poprawne ale strasznie nieostre !jakby w ogole autofocus nie dzialal ci w aparacie. Nawet jesli to tani kompatk to cos jest nie tak !
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 26.05.2009 10:37

Nie jest to kompakt.
Autofokus rzeczywiście nie działa, objektyw jest po naprawie i pięciu reklamacjach :( . Właśnie szukam czegoś fajniego i niedrogiego...
Przede mną wakacje w Cro za 46 dni.
claude
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) claude » 26.05.2009 10:47

Dodatkowo masz chyba paprochy na matrycy , przydaloby sie ja wyczyscic , przedmuchac - widac to mocno zwlaszcza na "moja wiosna"
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 26.05.2009 10:56

claude napisał(a):Dodatkowo masz chyba paprochy na matrycy , przydaloby sie ja wyczyscic , przedmuchac - widac to mocno zwlaszcza na "moja wiosna"

No właśnie zauważyłam :(
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 27.05.2009 19:11

Kolejna porcja około wiosennych zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 14.06.2009 22:43

To jeszcze trochę wiosennych. :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To może tyle wystarczy.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 15.06.2009 20:14

Pięknie pokazane w niezwyczajnych wiosennych barwach - tyle czerwieni :)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 13.12.2009 19:33

Idzie mróz, to może przyda się szczypta optymizmu. :wink:

Na moim oknie znajduję różne rzeczy. Dzisiaj zauważyłem fruwającego motyla. Dla niecierpliwych (do których i ja należę) jest to informacja, że idzie wiosna. No, może nie jutro, czy pojutrze, ale za jakieś 2 miesiące z hakiem. :lol:



Obrazek


Obrazek


Obrazek
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 21.01.2010 23:21

nie wiem jak Wy ,ale ja się ty "loguję" i grzeje oczka :D i liczę,że ktoś odkopie jakieś "ciepłe" stare zdjęcia i tu wrzuci ....coby można oko ucieszyć :wink:
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 22.01.2010 08:50

Odkopałam, niestety tylko z komórki ale zawsze jakoś cieplej na sercu się robi :D

Obrazek

Obrazek
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 22.01.2010 09:50

jan_s1 napisał(a):Idzie mróz, to może przyda się szczypta optymizmu. :wink:

Na moim oknie znajduję różne rzeczy. Dzisiaj zauważyłem fruwającego motyla. Dla niecierpliwych (do których i ja należę) jest to informacja, że idzie wiosna. No, może nie jutro, czy pojutrze, ale za jakieś 2 miesiące z hakiem. :lol:


Jan, widzę że zakup HX1 był trafiony bo tak dużo fajnych zdjęć pokazujesz. To się chyba nazywa radość fotografowania.

Widziałem zdjęcia z koncertu sylwestrowego i mam pytanie, czy były robione na tym programie który robi 3 zdjęcia i łączy je w jedno?

Czy możesz zrobić w ciemności jedną fotke programem ISO (jeżeli taki ma) lub "zielonym" a drugie zdjęcie tym programem który robi 3 zdęcia i je łączy, chciałbym zobaczyć skuteczność tego patentu.
Pozdrawiam
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 22.01.2010 10:09

[quote="Kasia.K"]Odkopałam, niestety tylko z komórki ale zawsze jakoś cieplej na sercu się robi :D

ślicznie....kolorowo i motylkowo :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.01.2010 11:35

Mibi napisał(a):
Jan, widzę że zakup HX1 był trafiony bo tak dużo fajnych zdjęć pokazujesz. To się chyba nazywa radość fotografowania.

Widziałem zdjęcia z koncertu sylwestrowego i mam pytanie, czy były robione na tym programie który robi 3 zdjęcia i łączy je w jedno?

Czy możesz zrobić w ciemności jedną fotke programem ISO (jeżeli taki ma) lub "zielonym" a drugie zdjęcie tym programem który robi 3 zdęcia i je łączy, chciałbym zobaczyć skuteczność tego patentu.
Pozdrawiam


Najpierw wyjaśniam małe nieporozumienie. HX1 to Sony (o ile się orientuję), a ja rzeczywiście nabyłem parę miesięcy temu mój pierwszy aparat cyfrowy, ale Fuji Finepix s1500. Sporadycznie (Chorwacja, Paryż itp) robiłem pożyczonym Powershotem A90 i jakimś Olympusem.

Masz rację - po tym zakupie ogarnęło mnie coś, co Ty nazywasz "radością fotografowania", choć moja wiedza jest jeszcze niewielka. Ale wierzę, że uda mi się jeszcze zrobić porządne zdjęcie. :lol:

Zdjęcia występów sylwestrowych były robione z ręki i w pełni automatycznie (trudno było w tych warunkach coś kombinować)

Żeby roztrzygnąć kwestię, którą poruszasz na końcu, musiałbym wiedzieć, co rozumiesz przez program ISO i program "zielony".
Wiem tylko, że zielony to ja jestem. No, może jeszcze Leszek Skupin, ale to całkiem inny rodzaj zieleni. :lol:
Pozdrawiam.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 22.01.2010 22:09

Jan
przepraszam, coś mi się pomyliło z tym Twoim aparatem.

ISO to program automatyczny (w Sony) do robienia zdjęć przy słabym oświetleniu.
Aparat ustawia wtedy wysoką czułość ale przez to wychodzi duże ziarno.

Zielony program mam w Soniaku H50, aparat sam ustawia parametry w każdych warunkach.

Natomiast nowy Sony HX1 ma program do robienia zdjęć w ciemności, w ciągu ułamka sekund robi trzy zdjęcia i potem je nakłada na siebie.
Chciałem sprawdzić u źródła jak to działa.
Wcześniej można było takie wodotryski zrobić tylko w obróbce komputerowej.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Wiosna, wiosna, wiosna, ach - to Ty! - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone