Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Windsurfing

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
limonka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.06.2005
Windsurfing

Nieprzeczytany postnapisał(a) limonka » 05.07.2005 00:07

Jest sens zabierac deski? Sa warunki do uprawiania tego sportu, czy np. duze zasolenie skutecznie zniecheca?
Irem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irem » 05.07.2005 00:19

limonka napisał(a):Jest sens zabierac deski? Sa warunki do uprawiania tego sportu, czy np. duze zasolenie skutecznie zniecheca?

Gorąco polecam ci "koniec" półwyspu Peliesac. Między nim a przepiekną Korczulą są doskonałe warunki do pływania i wielu amatorów desek. Sa tez wypożyczalnie sprzętu - ja z nich korzystałem ale są dośc drogie. Jeżeli masz swój sprzęt i planujesz pływanie to się nie zastanawiaj tylko bierz deche. Jeżeli natomiast jedziesz "typowo" turystycznie to poruszanie sie z deska moze byc klopotliwe. Jest niewiele miejsc dogodnych jezeli chodzi o ukształtowani brzegu (duzo ostrych skał i kamieni). Resztę informacji znajdzesz bez problemu.
Ja pływałem na Korculi i tylko to miejsce moge zdecydowanie polecic jezeli chodzi o warunki do pływania
Pozdrawiam
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 05.07.2005 09:10

Irem.
W której części Korculi miałeś "bazę". Knezie, Raciste .... te rejony?
Irem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irem » 06.07.2005 01:43

ally napisał(a):Irem.
W której części Korculi miałeś "bazę". Knezie, Raciste .... te rejony?


Witam nie tyle na Korculi co pomiedzy nia a Orebicem. Baze mialem wlasnie w Orebicu. Jest tam sporo Campow z pieknym dostepem do wody w miare lagodnym brzegiem.
Tą cieśninę pomiedzy półwyspem a miastem Korcula moge zdecydowanie polecic - innych miejsc do plywania tam nie widzialem.

http://www.peljesac.info/orebic/doci.htm
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 07.07.2005 07:04

Dzięki za odpowiedź.
Szkoda, mnie interesują kempingi na Korculi. A co do pobytu na Pelejesacu to raczej wybiorę inne rejony. Kempingi w tej części półwyspu są dla mnie zdecydowanie za duże :D
Irem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irem » 07.07.2005 11:36

ally napisał(a):Dzięki za odpowiedź.
Szkoda, mnie interesują kempingi na Korculi. A co do pobytu na Pelejesacu to raczej wybiorę inne rejony. Kempingi w tej części półwyspu są dla mnie zdecydowanie za duże :D


Zgadzam sie zwlaszcza te typowo surfingowe byly pelne juz pod koniec czerwca. No i oczywiscie zero intymnosci i spokoju. Ale cos kosztem czegos za to warunki do plywania - rewelacyjne.
Jezeli znasz - podaj namiar na inne spokojne miejsce gdzie da sie plywac ja takiego na razie w cro. nie znalazlem.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 07.07.2005 22:35

Irem. Nie pływam na desce.
Swego czasu próbowałam - Rodos ale wolę inne sporty :D ( chyba nie miałam zbyt dobrego nauczyciela ... żadnego, no ale trudno)

Próbowałam coś od Ciebie wyciągnąć na temat kempingów na Korculi, bo naprawdę mało informacji jest na ten temat na forum :cry:
Wiem, że część osób pływających wybiera Korculę.
limonka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) limonka » 08.07.2005 00:26

Poczytalam o Peljesacu i wyglada na fajne miejsce na urlop, tylko... podobno plaze w Orebicu sa zanieczyszczone :( (grudki smoly). I zastanawiamy sie, czy sobie nie odpuscic plywania na deskach i nie wrocic do wczesniejszych planow ( riwiera makarska).

Wyjazd za tydzien a ja jestem glupsza niz bylam 2 tyg. temu ... :roll:
Irem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irem » 09.07.2005 17:31

limonka napisał(a):Poczytalam o Peljesacu i wyglada na fajne miejsce na urlop, tylko... podobno plaze w Orebicu sa zanieczyszczone :( (grudki smoly). I zastanawiamy sie, czy sobie nie odpuscic plywania na deskach i nie wrocic do wczesniejszych planow ( riwiera makarska).

Wyjazd za tydzien a ja jestem glupsza niz bylam 2 tyg. temu ... :roll:


Ja miałem baze wypadową w okolicach Stonu gdzie bylismy przez tydzień. Z tamtąd zwiedzalismy okolice i "kawalek" półwyspu (do Żulijany). Polecam te okolice chociażby ze względu na super wino, małże i ostrygi, jeżeli lubisz. Plaza i camp. były bez zastrzezen. dobre miejsce i dla dzieci i do nurkowania
Potem przenioslem sie sie do Orebica, który faktycznie jak dla mnie nie byłby atrakcyjny na dluzszy pobyt gdyby nie pływanie i Korcula, która jest przepieknym malowniczym miastem (smiało porównałbym ją z Dubrownikiem). Nie wiem jak wyglada sama wyspa Korcula i campy, ktore Cię szczegolnie interesują.
Co do planów to zazwyczaj planujemy wyjazd do ostatnich dni. Z tego co widziałem Makarska jest zupełnie inna od Peljesaca i Korculi. a grudek smoły i brudu nie widziałem.
Pozdrawiam i zazdroszcze wyjazdu.
limonka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) limonka » 09.07.2005 22:55

Nie zazdrosc, bo zapeszysz!! :evil: (:wink:)

Nie jedziemy na kamp, tylko bedziemy szukac jakiegos apartamentu. Poza tym nie lubimy owocow morza, nie nurkujemy i nie mamy dzieci... :roll:
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 10.07.2005 13:15

Na ten sport dobra jest miejscowość Ruskamen.Bardzo dużo się tam zjeżdzało amatorów desek.

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone