Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

windsurfing

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Froxin
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Froxin » 30.08.2014 14:51

Bardzo polecam www windsurfing-kitesurfing-viganj com
Byłem dwa lata temu, za dwa tygodnie znowu wyruszam w to samo miejsce.
Z wiatrami różnie, aczkolwiek sprzęt najnowszy a do tego ceny najniższe. (wg cen z 2012 - objeździłem kawał wybrzeża)
Melanie
Globtroter
Windsurfing - co, gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melanie » 05.01.2016 23:38

Witam!
Wybieram się po raz kolejny do Chorwacji, tym razem w czerwcu. Chciałabym trochę urlopu spędzić z deską, początki w Pl już były :D Jaki region polecacie ? Jak wygląda cenowo wynajęcie sprzętu?

Pozdrawiam!
PiotrekBorewicz
Plażowicz
Windsurfing Bibinje

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekBorewicz » 12.05.2016 21:40

Witam,
Wybieram się na początku sierpnia do miejscowości Bibinje obok Zadaru, w necie znalazłem bazę windsurfingową w Ninie czyli 24km od mojej miejscowości. Moje pytanie brzmi czy był ktoś w Bibinje (camping Matea polecany na tym forum) i może powiedzieć czy spokojnie mogę brać sprzęt i pływać na miejscu, czy raczej będę skazany na codzienny kurs do Ninu?? Prognozy przykładowo na ten tydzień dla Bibinje wyglądają bardzo windsurfingowo :D
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.05.2016 22:47

Majowa prognoza na sierpień to wróżenie z fusów :wink:
Nie trzeba jechać do Nin >>> http://www.wsurf.net/galerija/thumbnails.php?album=66
PiotrekBorewicz
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekBorewicz » 13.05.2016 00:01

chodziło mi raczej o przykładowe warunki z tego tygodnia dobrze rokujące na możliwość pływania, a nie o prognozę z 3 miesięcznym wyprzedzeniem...
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2016 00:13

PiotrekBorewicz napisał(a):chodziło mi raczej o przykładowe warunki z tego tygodnia dobrze rokujące na możliwość pływania, a nie o prognozę z 3 miesięcznym wyprzedzeniem...

Napisałeś, że jedziesz w sierpniu ....
Jak będą dobre warunki, to w kanale zadarskim popływasz.
http://www.tzo-bibinje.hr/index.php?opt ... 98&lang=hr
Ja nie pływam, ale widziałem pływających na deskach np. w Sveti Petar kilka kilometrów od Zadaru.
krzkrz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 25.07.2016 18:13

nie martw się nie musisz codziennie jechać. Ja pływalem raz. Wyczytałem, że tam wieje od rana góra do 10.00 i tak było. wiało od 4 rano. Ja majac żagiel 6,8 najmniejszy i tak bym rano nie popływał, bo pływali na 4,7, ale jak zaczeli pływać na 5,7 to ja na 6,7 już śmigałem i o 9 koniec :(
ta plaża jest tutaj https://www.google.pl/maps/place/Aparth ... !1e1?hl=pl
po 9,00 wjazd płatny, ale rano wjedziesz normalnie na sam brzeg.
prognowa pogody http://www.windguru.cz/pl/index.php?sc= ... sty=m_spot
krzkrz
Odkrywca
Windsurfinf OMIŚ czy Wiganj

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 25.07.2016 18:38

wyczytałem kiedyś, że w Omiś są dobre warunki do pływania i to 200 km bliżej niż Korcula. Była tam jakaś polska szkółka nawet, ale chyba jej nie ma już.
jeżeli ktoś był może to proszę o informację gdzie pływać i gdzie się rozbić namiotem i czy w ogóle warto, czy lepiej jechać 200 km dalej do Viganji ???
A może gdzie indziej ?????
globtrotuar
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 26.07.2016 08:46

Trochę zależy chyba od stopnia Twojego zaawansowania. Między Brac a lądem wieje dość kokretnie, zafalowanie spore no i odległości większe. W Viganj do Korczuli jest ok 2 km i woda bardziej płaska.
krzkrz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 28.07.2016 13:05

trasę Chały - Puck co roku zaliczam wiec jak to odniesiesz do OMIS ?
krzkrz
Odkrywca
Windsurfinf OMIŚ czy Wiganj

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 28.07.2016 13:11

wyczytałem kiedyś, że w Omiś są dobre warunki do pływania i to 200 km bliżej niż Korcula. Była tam jakaś polska szkółka nawet, ale chyba jej nie ma już.
jeżeli ktoś był może to proszę o informację gdzie pływać i gdzie się rozbić namiotem i czy w ogóle warto, czy lepiej jechać 200 km dalej do Viganji ???
A może gdzie indziej ?????
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Windsurfinf OMIŚ czy Wiganj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 13:53

krzkrz napisał(a):wyczytałem kiedyś, że w Omiś są dobre warunki do pływania i to 200 km bliżej niż Korcula. Była tam jakaś polska szkółka nawet, ale chyba jej nie ma już.
jeżeli ktoś był może to proszę o informację gdzie pływać i gdzie się rozbić namiotem i czy w ogóle warto,

Chyba jest >>> http://tramontana.com.pl/pl/o-nas/baza-omis/

Kempingi >>> https://www.google.pl/search?q=omi%C5%9 ... Gv8weKo5IQ
globtrotuar
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 29.07.2016 09:32

Omis jest jednak przy Jadrance co nie jest IMHO miłe, więc ewakuowaliśmy się stamtąd parę lat temu. Ale może Tobie będzie pasować. Viganj leży jednak w lepszych okolicznościach przyrody, dość cicho, spokojnie i swojsko. Dzisiaj właśnie tam jadę, co prawda bez deski, bo zdrowotnie nie mogę ale moja młodzież wymiata. Instruktorzy WS syn i córka. Ja osobiście pojechałbym te 200 km dalej.
desperadek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 29.07.2016 12:09

Zostawcie trochę wiatru w Viganj :) Ja melduję się 15.08. z latawcem.
Nigdzie nie ma 100% pewności wiatru, ale w Kanale Peljeskim jest najpewniejszy.
Marko66
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 29.07.2016 12:28

W tym roku widziałem windsurferów śmigających w okolicach Ravni w pobliżu Labina (Istria). Byłem tam przez 2 tygodnie lipca i warunki wg mnie były dobre, a przez kilka dni nawet tylko dla zaawansowanych. Tam też tworzy się "tunel" pomiędzy wniesieniem nad Ravni (około 530 m n.p.m.) i wyspą Cres.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019