Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-TUCEPI 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012
Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-TUCEPI 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 04.08.2013 23:05

Witam,
Na początku mojej relacji chciałbym podziękować osobom, które na tym forum udzielają cennych wskazówek dla innych, dzielą się swoim szczęściem oraz pozdrawiam tych, którzy chcą ale nie mogą.

Moja relacja nie będzie zawierać barwnych opowieści, bo po prostu nie jestem do tego stworzony. Raczej skupię się na suchych faktach, poradach, wskazówkach. Celem moim jest to, aby komuś kto przeczyta relacje od dechy do dechy przydały się na tyle informacje, że swobodnie może np. taką samą wycieczkę zaliczyć.
Troszkę o nas. Jesteśmy z Ostrołęki. Ja 35 lat, żona 33 oraz córka 7. Typowe 2+1. Zwiedziliśmy już Teneryfę, Majorkę oraz Paryż. Wszystko samolotem. Nadszedł czas aby ruszyć autkiem. Pomysł narodził się zimą i padło na Chorwację. Po drodze doszła Wenecja i na 2 miesiące przed wakacjami doszedł Wiedeń.

CZ.1 – WIEDEŃ
Trasa: Ostrołęka-Warszawa-Częstochowa-Gorzyczki-Olomouc-Brno-Mikulov-Wiedeń
Kilometry:800
Wyjazd z Ostrołęki w piątek 19 lipca 2013 roku o godzinie 23. Na baku 35 litrowym LPG robię ok. 450 km. więc LPG kończy się na wysokości Gliwic na A1.

UWAGA NR 1: Na A1 nie ma żadnej stacji LPG. Od węzła Podwarpie do Shell w Czechach jest 115 km.

Aby nie zjeżdżać z autostrady dojechałem na benzynie do Czeskiego Shella na D1. Kilka kilometrów od przejścia granicznego Gorzyczki-Bohumin. Godzina 6 rano. Sporo aut, kolejka po winiety ok. 5 minut. Nikt nie tankuje LPG, więc naciskam guzik i czekam….czekam…czekam. Idę i stukam do okienka i pokazuję na dystrybutor LPG, po czym Pani macha abym nalał sobie sam. Lekka konsternacja. Nigdy nie nalewałem gazu sam a autka z gazem użytkuje 12 lat. No nic. Czytałem że mnie to spotka ale w Austrii. Biorę ten pistolet przymierzam na różne sposoby, no coś nie pasuje. Przez myśl mi przychodzi porada że niby te inne końcówki mają. Pewnie tak jest. Idę stukać znowu w szybę. Ok., Pani zaraz przyjdzie. Po kilku minutach wychodzi z jamy smok Czeski. Tu troszkę moja złośliwość, bo to co zobaczyłem mnie zamurowało. Ów smok szedł do mnie tempem „tip topek” to jeszcze ręce w kieszeni. Ona: Co nie umisz ? Ja: No, nie umim. Nalała z wielką łachą, ale jej nie wychłostałem, bo przy okazji trochę się poduczyłem. Okazało się to błahostką.

UWAGA NR 2: Przed wyjazdem naucz się nalewać LPG, nie bagatelizuj, aby nie denerwować siebie.

Na owej stacji oprócz LPG nabyłem także winietę Czeską oraz Austriacką. Następnym razem winiety kupię online, aby mieć z głowy.

UWAGA NR 3: Naucz się wypełniać winiety, bo każdy na stacji inaczej radzi.

Do Wiednia zostało 300 km, więc pomykam śmiało i o godzinie 9.30 jestem na miejscu. Hotel Ibis Budget, cena 60 € za dobę (2+1) bez śniadania. Rezerwowałem online przez polską stronę hotelu. Zaparkowałem w podziemnym parkingu i to był kosztowny błąd, który wyniósł 20 €. W uliczkach w pobliżu hotelu parking za darmo. Po zakwaterowaniu ruszamy w miasto. Metro jest idealnie oznakowane, więc bez problemu tym środkiem lokomocji można się poruszać. Polecam zwiedzić: Hofburg, Pałac Schonbrunn, Ratusz, Parlament, Katedra Św. Szczepana, Opera.
Pół Wiednie to „starówka”, co zrobiło na nas ogromne wrażenie. Myślałem że jak widziałem Paryż to nic mnie już nie zaskoczy. Bardzo polecam zwiedzić Wiedeń.
Jako, że hotel był 5 minut spacerkiem od Prateru, to wieczorem udaliśmy się na mały relaks. Córka zachwycona, polecam wszystkim z dziećmi i nie tylko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn ...
Ostatnio edytowano 10.08.2013 13:22 przez db78, łącznie edytowano 4 razy
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 05.08.2013 10:51

Witam, we Wiedniu równiej już byłem i także polecam, ale czekam na CRO...



:boss:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 05.08.2013 11:28

Również dołączam do śledzenia Twojej relacji.
W Wiedniu byłam tylko przejazdem, ale kiedyś zatrzymam się tam na dłużej.
Pozdrawiam i czekam na dalsze wrażenia z podróży :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.08.2013 11:45

O, właśnie taka rzeczowa relacja mi się podoba. Konkrety, spostrzeżenia i uwagi - super :)
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 05.08.2013 12:41

Lubię takie objazdówki na wakacjach :hut:
olcia85
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 11.08.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia85 » 05.08.2013 19:08

zasiadam i ja:) podoba mi się konkretny opis:)
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 06.08.2013 14:00

cd ...

CZ.2 – WŁOCHY (WENECJA)

Ranek godzina 10 wyjazd. Jest niedziela tiry nie jeżdżą. Do hotelu w Lido Di Jesolo 600 km

Trasa: Wiedeń-Graz-Klagenfurt-Villach-Udine-Palmanova-Lido Di Jesolo

Na obiadek proponuje zatrzymać się między Klagenfurtem a Villach. Jest tam zajazd z malowniczo położonym tarasem nad jeziorem Worthersee. Szukajcie zjazdu do sklepu Marche.

Widok z tarasu
Obrazek

O 19 zajeżdżam pod hotel. Okazało się, że jest problem z naszym pokojem. Ciśnienie 500/700. Ale Pan w recepcji przeprosił i podał adres innego hotelu w którym nas zameldował. Inny hotel okazał się jeszcze lepszym i w lepszej lokalizacji.
Hotel Nazionale kosztował 90 € za pokój ze śniadaniem i serwisem plażowym.
Co to ten serwis plażowy ?
Serwis plażowy to najlepsza rzecz jaka mnie spotkała podczas wyjazdu. Jest to wbity na stałe parasol i 2-3 leżaki z regulowanym oparciem. Czy idziesz na plażę o 8, czy o 10, czy o 14 to jest twoje wykupione miejsce i nikt tam nie ma prawa się położyć.
Ostatniego dnia gdy już musieliśmy o 10 wymeldować się z hotelu, wykupiłem na cały dzień serwis plażowy za 15 €, bo z Lido Di Jesolo do Tucepi chciałem jechać nocą, a cały dzień poleżeć na plaży.
Ale dzień wcześniej po śniadaniu wybraliśmy się do Wenecji. Autem do Punta Sabbioni i dalej stateczkiem do Wenecji. Jeśli chodzi o włoskie śniadanie to jest ono bardziej na słodko niż normalnie. Są wędliny i jajecznica, ale im później zejdziesz tym jajecznicy brak. Ciasta, ciasteczka, owoce.
Z Lido Di Jesolo do Punta Sabbioni jest 18 km. Parkujemy jak najbliżej wybrzeża. Opłata za cały dzień 7 €. My wybraliśmy statek Marco Polo. Kolejek brak. Koszt w obie strony: osoba dorosła 9 €, dziecko poniżej 12 lat € euro. Statek do Wenecji płynie 35 minut.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powrót o 17 i plażowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

UWAGA nr 4:Gdy tankujesz LPG we Włoszech i chcesz zapłacić kartą, nie musisz iść do kasy. Panowie obsługujący stację mają terminale przy sobie.

Podsumowując, we Włoszech bardzo mi się podobało. Woda zupa, ludzie uprzejmi, życzliwi, jedzenie bardzo dobre, najlepsze autostrady jakie widziałem. Muszę tu wrócić.

cdn ...
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 08.08.2013 01:31

cd ...

CZ.3 – TUCEPI

Na razie bez opisu, za to porcja fotek z Tucepi

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn ...
Ostatnio edytowano 08.08.2013 16:49 przez db78, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.08.2013 09:29

Tak z ciekawości zapytam, Tucepi jest mi kompletnie nieznane, czy tam są jakieś plaże, które nie wyglądają jak te na załączonych zdjęciach? Nikt i nic nie byłoby w stanie zmusić mnie do zalegnięcia na plaży jak na pokazanych zdjęciach. Ja nie mówię o plażach bezludnych, ale nie mogę sobie wyobrazić odpoczynku na plaży z nogami sąsiada z prawej przy głowie, chodnikiem nad głową.

Broń Boże ja nie neguje Waszego sposobu wypoczynku, każdy obiera miejsca jakie mu odpowiadają, pytam tylko o inne alternatywy w Tucepi.
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 08.08.2013 12:04

Dla nas nie stanowiło to żadnego problemu, oczywiście są plaże z mniejszym "tłokiem" ale wtedy nie miałbym 60 kroków od leżaczka do kwatery. Są fajne luźniejsze plaże w stronę Podgory jak i w stronę Makarskiej (np.Nugal).
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 08.08.2013 16:57

cd ...

CZ.4 – DUBROWNIK

Kilka fotek z Dubrovnika

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn ...
Ostatnio edytowano 10.08.2013 13:27 przez db78, łącznie edytowano 2 razy
Piteroo
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.01.2013
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piteroo » 08.08.2013 18:42

Dawaj, dawaj opisy. Jakąś dobrą konobe znalazłeś? byleś na sv Jure?
cambriaaa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 23.05.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) cambriaaa » 09.08.2013 11:09

Świetna relacja, bardzo pomocna :D Mam pytanie odnośnie hotelu w Wiedniu. Czy był to Ibis Budget Wien Sankt Marx czy Wien Messe? W przyszłym roku jedziemy po raz 3 do Cro i chcemy nocować w Wiedniu. Jak przeczytałam, ze hotel jest 5 min. od Prateru to bardzo się ucieszyłam, bo chcemy sprawić radość dzieciakom.
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 09.08.2013 13:55

Hotel ibis budget Wien Messe
Lassallestraße 7, 1020 Wien, Austria ‎

Radość mojej córki korzystającej z uroków Prateru - BEZCENNA
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 09.08.2013 13:58

Piteroo napisał(a):Dawaj, dawaj opisy. Jakąś dobrą konobe znalazłeś? byleś na sv Jure?


Dopisze w wolnej chwili wrażenia z cro. Co do konoby widziałem jedną ale nie korzystałem a sv Jure zostawiłem na następny raz.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-TUCEPI 2013
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone