Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wichura, burza i ulewa w nocy z 23 na 24 lipca

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Wichura, burza i ulewa w nocy z 23 na 24 lipca

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.07.2009 11:23

Bylismy akurat na jakims campingu miedzy Wiedniem a Bratyslawa w lekko pogorkowatym terenie. Powyrywalo i powyginalo nam szpilki w namiocie, pourywalo kilka linek i polamalo z 2-3 prety z wlokna szklanego. Dodam, ze namiot od wiatru byl osloniety 2 samochodami. W pore namiot zlozylismy i przenieslismy sie do samochodow ktore ustawione przodem do wiatru i obladowane solidnie sie kolysaly. jak po 1-2 godzinach sie uspokoilo poszlismy spac do jakis indianskich wigwamow ktore byly obok na tym campie

Ktos mial tez jakies ekstremalne przezycia w zwiazku z burza ktora zabila w Polsce 8 osob i zniszczyla 300 dachow w Legnicy?
exit
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 05.08.2009 17:28

piotrulex napisał(a):Ktos mial tez jakies ekstremalne przezycia w zwiazku z burza ktora zabila w Polsce 8 osob i zniszczyla 300 dachow w Legnicy?


Ja miałem ekstremalne przezycie wracajac 3 sierpnia 2009 z HR.
Na UT wrzucilem filmik ,ktory tylko w minimalnym stopniu oddaje to co naprawde sie dzialo.....

Samochody te co mogły zjezdzaly na najblizsze stacje a ci co nie zdazyli przezywali chwile grozy na autostradzie gdzie wiatr przesuwal samochody!



pozdrawiam
exit
7stref
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) 7stref » 09.08.2009 21:56

ostro, nie wiedzialem ze tam tez takie ekstremalne zjawiska wystepuja
Youlca
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Youlca » 09.08.2009 22:38

W tamtym roku, w nocy z 15/16 sierpnia mieliśmy okazję przeżyć w okolicach Zagrzebia podobną nawałnicę z tym, że dodatkowo padał grad wielkości orzecha włoskiego. Na autostradzie wszyscy chowali się pod wiaduktem, myślałam że powybija nam szyby w aucie. Na szczęście obyło się bez większych zniszczeń... ale jestem pewna, że niektórym uszkodziło karoserię.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 10.08.2009 13:52

ja miałem podobne przezycia w drodze powrotnej z CRO nad balatonem tak 23-24 lipca w dzień 36 stopni a w nocy taka Burza że zdziwiony byłem mocna że nam namiot wytrzymał mimo że był osłonięty z 3 stron samochodem i żywopłotem wysokim , bez tego żywopłotu namiotu by nie było już , obok nas łamało drzewa i wyrywało ławki z ziemi a w dzien spokoj i upał

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Wichura, burza i ulewa w nocy z 23 na 24 lipca
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone