Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wędzenie papryki

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alukanko
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2010
Wędzenie papryki

Nieprzeczytany postnapisał(a) alukanko » 19.05.2013 12:58

Zaciekawił mnie temat wędzenia papryki.
Mam dobrą wędzarnię z termometrem.
W internecie nie znalazłem przekonywujących artykułów na ten temat.
Może ktoś z forumowiczów ten temat testował lub też robi to z powodzeniem.
Byłbym wdzięczny o jakąkolwiek informacje w tej sprawie. :? :? :?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.05.2013 10:13

Jak wędzenie to oczywiście ja :wink:
Paprykę i inne warzywa wędziłem wiele razy. Papryka daje wyśmienity smak w różnych potrawach, znajomi nie mogą zgadnąć co ja dodaję, do sałatek, sosów, do karkówki, do ...
Do wędzenia wg mojego doświadczenia nadają się papryki małe (suche, tzn "niemięsiste"). Duże papryki mają sporo wody, wędzą się bardzo trudno i nie mają odpowiedniej trwałości, można ew uwędzić i zjeść od razu, dla ciekawości.
Paprykę typu czuszka po wędzeniu należy zmielić, drobno pokruszyć. Taką paprykę można kupić gotową.
alukanko
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alukanko » 20.05.2013 21:27

No dobra.Ale trochę szczegółów :czas,temperatura.
Będę wdzięczny za te dodatkowe informację .
Przywiozę paprykę z Chorwacji,Węgier we wrześniu i nie chcę jej zniszczyć !
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.05.2013 22:22

alukanko napisał(a):No dobra.Ale trochę szczegółów :czas,temperatura.



Wiesz jak to jest, jak nie wiesz to powiem - od ok 20 lat jadam głównie tylko swoje wyroby, doświadczenie kosztuje :wink:
Od pewnego czasu zajmuję się także zawodowo wędzeniem, a właściwie sprzętem do wędzenia i trochę przepisami. W niedługim czasie wstawię recepturę dotyczącą papryki na swoją stronę, chyba wstawię :wink:
A tak na poważnie - zostałem w ostatnich miesiącach nieźle wykiwany, sporo kasy na tym straciłem, nie jestem więc chętny do podzielenia się wiedzą wynikającą z mojej pracy na ogólnie dostępnym, nawet takim jak to forum. Chcesz porady, pisz na maila, PRYWATNIE poradzę.
alukanko
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alukanko » 21.05.2013 11:41

Dobra.Dzieki za szczerość.
Napiszę do Ciebie.
Pozdrawiam
alukanko
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alukanko » 03.06.2016 10:23

Ja wracam do tematu papryki i ajwaru.
Mianowicie :
Aby zrobić dobry Ajwar lub przetworzyć paprykę na zimę to należy zdjąć z niej skórkę.Jest wiele sposobów ,ale każdy na swój sposób jest uciążliwy.
Wiem to z własnego doświadczenia jako wielki amator papryki.
Szukam prostego i skutecznego sposobu na opalenie skórki papryki w optymalny sposób.
Znalazłem na forum bułgarskim ichniejsze urządzenie do opalania papryki.
Nazywa się "
CZUSZKOPEK"
Z opisu wygląda na efektywne urządzenie.
Jako że znów w tym roku jedziemy do Chorwacji ty razem na Krk to rodzi się pytanie :
---czy w Chorwacji jest może stosowane takie lub podobne urządzenie ? --
i jeszcze czy można go kupić i gdzie ?

Nadmieniam że w ubiegłym roku w Rabac kupiłem świetne urządzenie do przecierania pomidorów z nierdzewki.

Może ktoś doradzi w tej sprawie lub poleci coś dobrego do zastosowania w tym temacie.
Z niecierpliwością czekam na " dobre " informacje .
Na razie pozdrawiam wszystkich piszących na forum .
alukanko
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alukanko » 05.06.2016 18:57

Nikt nic nie wie ???????????????

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone