Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warsztaty samochodowe i dostępność części.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zapparena
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 20.06.2005
Warsztaty samochodowe i dostępność części.

Nieprzeczytany postnapisał(a) zapparena » 20.06.2005 13:12

Wybieram sie do Chorwacji już nie nowym autem. Jak wiadomo rzeczy techniczne lubią się psuć, a szczególnie w naj mniej oczekiwanych momentach.
Jak wygląda sytuacja z ew. naprawą jakiegoś typowego europejskiego auta (VW, Audi, Skoda...)? Jak z firmowymi serwisami, dostępnością części?
piotrekwawa
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 24.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekwawa » 20.06.2005 13:32

zapparena napisał(a):Wybieram sie do Chorwacji już nie nowym autem. Jak wiadomo rzeczy techniczne lubią się psuć, a szczególnie w naj mniej oczekiwanych momentach.
Jak wygląda sytuacja z ew. naprawą jakiegoś typowego europejskiego auta (VW, Audi, Skoda...)? Jak z firmowymi serwisami, dostępnością części?


Raczej normalnie, (VW, skoda Audi) auto jak auto średnio inteligentny mechanik naprawi :)
Jak masz lęki wykup asistance na auto koszt między 35 a 70 zł
zapparena
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zapparena » 20.06.2005 13:41

Mam, moje jest z tych typowych z zewnątrz, ale jak podniesiesz maskę to...
Wada to i zaleta za razem. :/

Ostatnia awaria w Bieszczadach kosztowała mnie:
- 30zł - części + naprawa.
- 150zł - przedłużony pobyt ze względu na brak dostępnych części i konieczność ich sprowadzenia.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 20.06.2005 13:46

Wszystko o ASO wymienionych marek można znaleźć na stronach chorwackich poszczególnych firm. Ale, faktycznie, najlepiej wykupić assistance: nie trzeba jeździć i szukać, pamiętać o godzinach otwarcia itd.-przyjadą sami.
Pzdr
Zbyszek_mat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_mat » 20.06.2005 19:36

Witam. W 2004 r w Dubrowniku rozsypalo mi sie sprzęgło w Mondeo, w serwisie Forda podliczyli mnie na 1200 euro, więc zrezygnowałem i kolega doholował mnie do Boasici w Czarnogórze (miejsce planowane docelowo). Tam gospodarz kempinu przyprowadził mechanika który sam zaholował samochód do sie bie i odprowadził po naprawie i wszystko (nowe sprzęgło) kosztowało mnie 300 euro. Nie polecam serwisów, mam także Asistance lecz ceny za naprwę w autoryzowanych zakładach są szokujące
aandja21
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 15.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aandja21 » 20.06.2005 23:08

orientujecie sie jak wyglada assistance za granica w PZU? mam tam wykupione OC i AC
Zibi27
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 19.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibi27 » 21.06.2005 14:05

W zeszłym roku w lewym przednim kole łóżysko zaczeło wydawać dziwne dzwieki. Pojechałem do ASO w Omis'u. Zostawiłem u nich samochód a w zamian otrzymałem od mechanika jego prywatny samochód bym mógł się poruszac po okolicy. Byłem bardzo zdziwiony i zaskoczony. Czy w Polsce było by to mozliwe?!
Zbyszek_mat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_mat » 21.06.2005 18:07

Asistance za granicą zapewnia holowanie pojazdu do warsztatu, oraz zapewnia nocleg dla kierowcy i pasażerów jeżeli naprawa nie może być wykonana od ręki.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 04.08.2005 00:45

No to coś o assistance i sprzęgle w fordzie mondeo :cry:

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=652578


Pozdrawiam
Legendlite
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Legendlite » 04.08.2005 08:07

Zbyszek_mat napisał(a):Witam. W 2004 r w Dubrowniku rozsypalo mi sie sprzęgło w Mondeo, w serwisie Forda podliczyli mnie na 1200 euro, więc zrezygnowałem i kolega doholował mnie do Boasici w Czarnogórze (miejsce planowane docelowo). Tam gospodarz kempinu przyprowadził mechanika który sam zaholował samochód do sie bie i odprowadził po naprawie i wszystko (nowe sprzęgło) kosztowało mnie 300 euro. Nie polecam serwisów, mam także Asistance lecz ceny za naprwę w autoryzowanych zakładach są szokujące


Wiadomo 150pln/h pracy 8O
i twirdza ze wymiana sprzegła trwa 5 h
Nasz znajomy mechanik wynienia je w 2-2,5 h i bierze 50 /h
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 04.08.2005 13:31

Pod Lublaną zauważyłem przy drodze autoryzowany serwis.Ponieważ krótko przedtem zapaliła mi się lampka,że nie świeci pozycyjne odruchowo zjechałem.Popatrzył na samochód ,powiedział "Aha Alfa" i kazał iść do sklepiku kupić żarówkę (żarnicę).Ponieważ forum mnie nauczyło,że w SLO trzeba mieć komplet zapasowych żarówek nawet nie kupowałem,a panowie odstąpili od aktualnej roboty zrobili co trzeba i kategorycznie odmówili zapłaty :) .

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warsztaty samochodowe i dostępność części.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone