Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice i ciekawe okolice 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 21.07.2016 20:24

Vodice już za 3 tygodnie .
Popatrzę i ja :papa:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 21.07.2016 20:39

Vodice już znamy, więc tym razem będziemy kontemplować.
Mieszkamy na ul. Blata (po naszemu chyba błoto), całkiem przyzwoity dom z basenem, wszędzie blisko, na plażę, do centrum dwa kroki, a jednocześnie dość spokojnie i kameralnie. Bardzo kontaktowa właścicielka zaprasza do korzystania z basenu woda czyściutka, często dolewana świeża (bo ciągle wychlapujemy :D ).
basen2.jpg
basen1.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 21.07.2016 21:17

Ale przecież nie będziemy siedzieć tylko w basenie. Mimo sprzeciwu dzieciaków, dajemy rozkaz wymarszu na plażę. Do plaży jakieś 150 m, po drodze mijamy takie oto coś. Niestety nie żyje :(

żółw.jpg


Idąc na plażę mijamy opuszczony dom. Za każdym razem wyobrażam sobie, ze mógłby być mój.

dom1.jpg
dom2.jpg

Zatrzymuję się, dumam, rozglądam. Koło domu całkiem spory ogród, a w nim drzewa oliwne i figowce. Już widzę siebie oczyma wyobraźni w hamaku między tymi drzewami, gdy nagle coś szeleści w zaroślach. Nie zważając na nic przeskakujemy przez niewysoki murek, gdyż naszym oczom ukazał się piękny, żywiusieńki tym razem żółw. Postanawiamy pokazać go naszym dzieciakom ale będzie radocha. Bierzemy żółwia ze sobą i puszczamy po podłodze w naszym apt. W nagrodę za tyle radości żółw dostał sałatę. Chwile później odnieśliśmy go z powrotem do ogrodu.

ż1.jpg


O.K. Ta najbliższa plaża dość czysta ale powoli się zapełnia. Są prysznice, leżaki, knajpki, jakieś stoiska z osprzętem plażowym. W sumie fajnie, na chwilę można przysiąść ale zdecydowanie wolimy bardziej kameralne miejsca.
W zasadzie można iść w dowolną stronę, plaże są o.k. W stronę Tribunj - bardziej kameralnie, w stronę Hotelu Punta - wodne dmuchańce, potem betonowe tarasy. Każdy znajdzie coś dla siebie jeśli lubi takie klimaty.
plaża0.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 21.07.2016 21:54

Same Vodice są dość uroczym miasteczkiem, klimatyczne uliczki, przyjemne, czyste. Sporo knajpek, do wyboru, do koloru. Lody na każdym kroku, piekarenki, pamiątki. Jest i targ owocowo-warzywny i rybny oczywiście. Tam można sobie poprzebierać.
Dzieciaki jeszcze śpią, gdy wybieramy się na poranny rekonesans. Jeszcze pusto, cicho, genialnie!
Poszwędajmy się.
v27.jpg

v26.jpg

v29.jpg

v24.jpg

v20.jpg

v19.jpg

v18.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 21.07.2016 22:10

Idziemy dalej i dalej...
v16.jpg

V10.jpg

V2.jpg

V6.jpg

V8.jpg

v13.jpg

V9.jpg

V11.jpg

V12.jpg

V1.jpg

v15.jpg

v23.jpg

v30.jpg


i na targ...
v31.jpg

v32.jpg
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 22.07.2016 13:22

Super relacja,z ciekawością zaglądam :D
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2016 13:36

Wołek napisał(a):... Tak, zagapiłam się i wjechałam na bramkę z pieniędzmi w ręku ale bez naklejki. Oczywiście od razu zamachał nam poważny człowiek, z równie poważną miną i oznajmił również bardzo poważnie, że chętnie sprzeda nam brakującą winietę, tyle że za 150 EUR....

Mój kolega miał aktualną winietę i też zaraz zapłacił 150 euro być może temu samemu, poważnemu człowiekowi. Jechał pierwszy raz i nie wiedział, że winiętę należy nakleić na szybę. Nic nie pomogło tłumaczenie i pokazywanie, że ma tyle że leży sobie w bezpiecznym miejscu.
fryga_77
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fryga_77 » 22.07.2016 13:39

Dzień dobry!

Też wybieram się do Vodic w połowie sierpnia - już nie mogę się doczekać :D

Mam pytanie o ceny w knajpach i na targach? Jak to wygląda w tym roku?

Z góry dziękuję i niezapomnianego wypoczynku!
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 22.07.2016 14:04

Poczytam i ja :papa:
Madziulka2112
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 06.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka2112 » 22.07.2016 14:20

Chętnie tu zaglądnę :D Czekam na ciąg dalszy :wink:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 24.07.2016 10:48

Witam. Chętnie poczytam , czekam na więcej. Rozważam Vodice jako kolejne miejsce na urlop. Pozdrawiam.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 24.07.2016 12:30

W tym roku zrobiliśmy wypad do Szybenika,Tribunja i na końcu już wieczorem podjechaliśmy do Vodic. Do tej pory;moja; Baska Voda wydawała mi się mocno oblężona turystami-Vodice w tym względzie pobiły ją na głowę. To był jeden wielki tłum a kolejka do lodów ,gdzie sprzedawca żonglował kuglami to było deja vu z dawnych czasów . Zastanawialiśmy się jak ci wszyscy ludzie mieszczą się na plażach. Widokowo Baska Voda i inne miejscowości Riviery Makarskiej biją te okolice na głowę.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 24.07.2016 22:04

Tak, to wszystko prawda. Zwłaszcza wieczorami Vodice sa mocno oblegane. Wspomnę jednak, że byliśmy na przełomie czerwca i lipca i wtedy było jeszcze całkiem przyzwoicie. W zasadzie to też wolę bardziej kameralne miejsca, typu Uvala Torac na Hvarze, nawet Baska Voda wymięka ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma:-)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 24.07.2016 22:25

Jeżeli chodzi o jedzenie, knajpki, to w zasadzie wszędzie można, choć te w samym centrum dość drogie. Choć ciekawą propozycją zwłaszcza dla rodzin z dziećmi może być knajpka na przeciw mariny, nazwy nie pamiętam ale mieli fajną promocję - w godz. od 12-17 obiad (zupa+II danie+sałatka+deser) kosztował 65 kun, przy czym trzeba dodać, że porcje na prawdę były o.k. Np. jedna z propozycji II dania obejmowała filet z kurczaka z frytkami - faktycznie w ramach jednej porcji podawano 2 konkretne filety.
Natomiast to co mnie urzekło to knajpka Santa Maria, nieco na uboczu, na drodze wjazdowej do centrum. Może żadne micyje ale wieczór dość klimatycznie. Uroku dodaje wielka ara siedząca na wejściu do ogródka, można ją pogłaskać, poczęstować smakołykiem. Na prawdę robi wrażenie:-)
Co ciekawe - główny budynek knajpki znajduje się po jednej stronie ulicy, natomiast ogródek - po drugiej. Zamówienia dostarczane są przez ulicę. :)
SM3.jpg

SM1.jpg

SM2.jpg
Ostatnio edytowano 24.07.2016 23:02 przez Wołek, łącznie edytowano 1 raz
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 24.07.2016 22:37

Oczywiście można się powłóczyć tu i tam, my traktowaliśmy Vodice tym razem jako bazę wypadową do zwiedzenia okolic. Ale o świcie oraz wieczorami oczywiście pozostawały wypady na miasto. Idąc w kierunku na Srimę, mijając marinę doszliśmy do kolejnej dużej plaży. Sama plaża dość zatłoczona ale za to jakże miło posiedzieć w knajpce nad wodą, w cieniu, popijając chłodne napoje podziwiając panoramę Vodic z nieco innej perspektywy. Osobiście uważam, że ta plaza koło naszego apt., tj, od strony Hotelu Punta jest dużo lepsza.
Cień1.jpg

Cień.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Vodice i ciekawe okolice 2016 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone