Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice i Bol

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gonziakowa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2014
Vodice i Bol

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonziakowa » 22.07.2014 12:43

Witam,
Wybieramy się do Cro po raz pierwszy i za cel obraliśmy w pierwszej kolejności Vodice (1 tydz.) a następnie Bol na wyspie Brac (też 1 i tydz.). Pytanie zadam oczywiste: co warto zobaczyć i gdzie warto pójść? Jesteśmy zmotoryzowani i urowerowieni, więc trasy rowerowe mile widziane :)

Przy pobicie w Vodicach, na pewno chcemy zaliczyć jezioro Vransko rowerkami dookoła, Park Narodowy Krka (z rejsem stateczkiem, skoro wszyscy polecają :))

Zanim dotrzemy do Bolu chcemy też zahaczyć o Split. Słyszałam, że bardzo fajne jest nowo otwarte akwarium - ktoś potwierdzi? Trzeba koniecznie zarezerwować bilet wcześniej, czy można wejść "z biegu"? W Bolu oczywiście Zlatni Rat.

Podrzucicie coś jeszcze? Jakieś fajne miejsca w okolicach Bolu np. do wypożyczenia skuterów wodnych? Nurkowania?

Dzięki!
adamos
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 28.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamos » 25.07.2014 13:49

A ja w kontekście Vodic chcę dopytać...
Same Vodice chwalą się czterema plażami vodice.hr/en/experience-vodice/beaches
Znacie w tamtej okolicy jakiś sympatyczny i mało oblegany kawałek dostępu do morza?

A odpowiadając na Twojego maila, to na podanej stronie znajdziesz różne broszury - również odnoszące się do okolicznych atrakcji.

Adam
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 25.07.2014 14:55

Za hotelem na końcu promenady w kierunku Tribunj na końu miasta
Załączniki:
plaza.JPG
kerim
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kerim » 28.07.2014 10:40

To ja bym od razu na Bol pojechał.
Byłem w tym cudzie techniki wczoraj i stwierdziłem, że lepiej byłoby za te 137 PLN kupić dwie butelki dobrego alkoholu i wypić z gwinta...
W pijanym widzie miałbym szanse zobaczyć lepsze ryby niż to co zobaczyłem w tym mieszkaniu.
Tak, tak, w mieszkaniu... nie pomyliłem się...
te 800 m2 o jakich piszą na stronie to chyba razem z parkingiem i częścią portu.

Generalnie lepiej kupić maskę i rurkę za 60 hrk i posiedzieć trochę pod wodą w adriatyku.
Może wypchanego rekina (taki jest w tym akwarium koło Splitu) nie zobaczymy, ale jest szansa na większą różnorodność i w dodatku trochę relaksu w wodzie.

Zdecydowanie odradzam.
Moje dzieci (11 i 13 lat) stwierdziły że to jedne z gorzej wydanych pieniędzy w ich życiu.
Dla porównania byłem kilka lat temu w oceanarium w Gdyni, i to koło Splitu słusznie nazywa się akwarium, a nie oceanarium, bo poza jednym w miarę dużym pojemnikiem w którym pływa większość ryb, nie oferuje wiele więcej...
Gonziakowa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonziakowa » 28.07.2014 11:41

Dzięki wszystkim za rady! Kerim, Tobie szczególnie, bo w akwarium w Gdyni też byłam, więc mam prównanie :) a i tak podobało mi się średnio ;) Więc chyba ominiemy, skoro faktycznie szkoda kasy..

Ktoś poleci jakieś rowerowe wycieczki?
tomasini75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 27.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasini75 » 28.07.2014 18:19

witam
jeżeli chodzi o fajny i spokojny kawałek plaży to polecam udać się do SRIMY.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.07.2014 21:49

Gonziakowa napisał(a):
Ktoś poleci jakieś rowerowe wycieczki?


Na rowerze po wyspie Brač nie jeździłem, ale obojętnie gdzie od morza pojedziesz jest pod górkę i to zdrowo pod górkę. Ludzi na rowerach dosyć sporo widziałem i szczeże powiem że od samego patrzenia miałem zakwasy :oczko_usmiech:
Z drugiej strony widoki piękne i jeździć jest gdzie :wink:
Gonziakowa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonziakowa » 30.07.2014 13:42

Najpierw pod górkę, ale potem już z górki ;) wiem, widziałam, pytanie tylko czy można zapuszczać się wszędzie, czy są jakieś wyznaczone trasy.

A ktoś zna fajne trasy w okolicy Vodic?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2014 14:15

Gonziakowa napisał(a):A ktoś zna fajne trasy w okolicy Vodic?

Molim >>> http://www.bikemap.net/en/regional/Croa ... 77/terrain

PS Znam tylko wirtualnie :wink:
adamos
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 28.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamos » 30.07.2014 17:12

tomasini75 napisał(a):witam
jeżeli chodzi o fajny i spokojny kawałek plaży to polecam udać się do SRIMY.


O, fajnie że piszesz. A gdzie tak na oko ta plaża?
Na mapie to bardziej w lewo, czy w prawo?
i.imgur.com/7NKzoTz.png
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 30.07.2014 23:23

kerim napisał(a):To ja bym od razu na Bol pojechał.
Byłem w tym cudzie techniki wczoraj i stwierdziłem, że lepiej byłoby za te 137 PLN kupić dwie butelki dobrego alkoholu i wypić z gwinta...
W pijanym widzie miałbym szanse zobaczyć lepsze ryby niż to co zobaczyłem w tym mieszkaniu.
Tak, tak, w mieszkaniu... nie pomyliłem się...
te 800 m2 o jakich piszą na stronie to chyba razem z parkingiem i częścią portu.

Generalnie lepiej kupić maskę i rurkę za 60 hrk i posiedzieć trochę pod wodą w adriatyku.
Może wypchanego rekina (taki jest w tym akwarium koło Splitu) nie zobaczymy, ale jest szansa na większą różnorodność i w dodatku trochę relaksu w wodzie.

Zdecydowanie odradzam.
Moje dzieci (11 i 13 lat) stwierdziły że to jedne z gorzej wydanych pieniędzy w ich życiu.
Dla porównania byłem kilka lat temu w oceanarium w Gdyni, i to koło Splitu słusznie nazywa się akwarium, a nie oceanarium, bo poza jednym w miarę dużym pojemnikiem w którym pływa większość ryb, nie oferuje
wiele więcej...


Zdecydowanie potwierdzam i też odradzam,
wejsciówka tam powinna kosztować 10 zł :roll:
Bardzo mała powierzchnia, duszno, ryby nie jakieś okazałe,
moje dziecko było w szoku, że to już koniec zwiedzania.
Gonziakowa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonziakowa » 31.07.2014 07:53

Janusz, dzięki, ostatnio właśnie odkryłam tę stronkę :) Zaopiniuję jak sprawdzę na własnej skórze (nogach i tyłku) 8)

Katka, dzięki za potwierdzenie info. Szkoda, liczyłam, że to będzie jednak coś fajnego, skoro to taka nowość. Cóż, trzeba będzie się zoceanaryzować w innym zakątku świata ;) Byłam w Genui i polecam - na mnie zrobiło ogromne wrażenie!

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone