Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aroz78
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aroz78 » 18.05.2015 13:09

Witajcie.

Mam prośbę do bywalców na Vis-ie
Jako wielbiciel rybki proszę Was o podanie dokładnych lokalizacji sklepy rybnego lub jakiś targ rybny.
Będę w Milnej od 24 lipca do 3 sierpnia.

DZIĘKI

Oczywiście Vis lub Komiza
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 19.05.2015 16:23

aroz78 napisał(a):Witajcie.

Mam prośbę do bywalców na Vis-ie
Jako wielbiciel rybki proszę Was o podanie dokładnych lokalizacji sklepy rybnego lub jakiś targ rybny.
Będę w Milnej od 24 lipca do 3 sierpnia.

DZIĘKI

Oczywiście Vis lub Komiza


Cześć, z reguły

tutaj

się zaopatruję w Visie, można też próbować np. na przystani w Rukavacu późno popołudniową porą prosto z łodzi.
Jest dobry fishmarket w Komizy, ale tam nie kupowałem.

POZDRAViam,
Mirek
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 30.06.2015 09:24

Hej. Czy ktoś się orientuje czy można dotrzeć do uvali V. Smokova od strony lądu?
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 30.06.2015 10:05

Cześć, niestety chyba nie da się, chyba, że zignorujesz ostrzeżenia o minach, i dasz radę zejść ostro dół po skałach i nieprzyjemnie ostrych krzakach...
Sam próbowałem i zrezygnowałem.

poZDRAViam,
Mirek
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 30.06.2015 14:21

Dzięki. Zignorowanie chyba nic nie da bo dalej są ogrodzenia winnic. A co do ostrzeżenia to w dawnych koszarach jest pełno skrzynek na winogrona i słychać było znajomy ryk tovara więc myślę ze jest trochę na wyrost. Pozdrav
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 30.06.2015 14:49

Przeszedłem teren starego poligonu wojskowego aż do miejsca bezpośrednio nad zatoką Smokova.
Schodzenie dalej po skalistym zboczu w dół, było zbyt strome. Inne trzy ścieżki kończyły się zaroślami ze sterczącymi ostrzeżeniami "Opastnost od mina".
Może ktoś zna i podzieli się wiedzą na temat właściwego bezpiecznego przejścia drogą lądową.
Co do min, miejscowi znają bezpieczne przejścia - na terenie zwanym Smokova jest sporo upraw wina.

W sieci można znaleźć relacje o przypadkach poważnych zranień od min na nieoznakowanych ścieżkach Visu szczególnie powojskowych.

Na przykład:
http://forum.virtualtourist.com/Croatia ... st=5216002

O tym aby nie zbaczać z oznakowanych ścieżek piszą w przewodnikach nt. Visu.
Moim zdaniem ostrzeżeń nie należy lekceważyć.

PoZDRAVIAm
mirek
Ostatnio edytowano 30.06.2015 15:25 przez mirek111, łącznie edytowano 1 raz
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 30.06.2015 15:21

Jeszcze raz dzięki. W takim razie tam się nie zapuszczam. Planując zejście raczej myślałem o sforsowaniu ogrodzenia winnicy, które przecina drogę do S. ale widząc zaparkowany w oddali samochód właściciela zrezygnowałem. A swoją drogą to pełno tam nowych nasadzeń, więc pomału teren przechodzi na cywilną stronę mocy.
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 30.06.2015 15:36

krombocher napisał(a):Jeszcze raz dzięki. W takim razie tam się nie zapuszczam. Planując zejście raczej myślałem o sforsowaniu ogrodzenia winnicy, które przecina drogę do S. ale widząc zaparkowany w oddali samochód właściciela zrezygnowałem. A swoją drogą to pełno tam nowych nasadzeń, więc pomału teren przechodzi na cywilną stronę mocy.


Aby sforsować ogrodzenie wystarczy przesunąć brame w lewo. Osadzone jest zmyślnie na specjalnym szynowym prowadzeniu. Tak to zrobili, aby niewtajemniczeni nie zakłócali im spokoju.
Dalej wiodą trzy drogi, raczej trudne do przejazdu samochodem o niskim zawieszeniu.
Zaobserwowałem jak jeżdżą nimi zbieracze ziół.
Trzymałem się wyłącznie dróg i ścieżek, którymi jeżdżą miejscowi z utartymi śladami kół.
Przy zachowaniu ostrożności warto zwiedzić tę okolicę ze względu na fantastyczne widoki: m.in. na rejon latarni Stoncica "od tyłu".

Jak będę miał czas wkrótce wkleję kilka zdjęć.

poZDRAViam,
Mirek
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.07.2015 13:48

mirek111 napisał(a):
aroz78 napisał(a):Witajcie.

Mam prośbę do bywalców na Vis-ie
Jako wielbiciel rybki proszę Was o podanie dokładnych lokalizacji sklepy rybnego lub jakiś targ rybny.
Będę w Milnej od 24 lipca do 3 sierpnia.

DZIĘKI

Oczywiście Vis lub Komiza


Cześć, z reguły

tutaj

się zaopatruję w Visie, można też próbować np. na przystani w Rukavacu późno popołudniową porą prosto z łodzi.
Jest dobry fishmarket w Komizy, ale tam nie kupowałem.

POZDRAViam,
Mirek


W uzupełnieniu do Mirka:

Jest także sklep rybny w Visie, Peśkarija Kalambera, idąc rivą od przystani promowej przed zalinkowanym przez Mirka budynkiem targu.

Po Rukavcu co drugi dzień jeździ mały czerwony samochodzik (koło 8 rano, trąbi tak jak ten van z pieczywem), facet sprzedaje samodzielnie złowione lokardy (oslići) i sardele + mrożonka typu hoba, w konkurencyjnych cenach.
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 01.07.2015 14:41

Cześć.
W tym roku zaopatrywałem się głównie rano z kutra w Visie (sardele + makrele). Cena po 20 kun/kg.

poZDRAViam!
Mirek
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 01.07.2015 14:43

Dokładnie renault clio ; ) choć teraz może się nie pojawić bo pełnia i mówił że nie łowią
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.07.2015 06:35

krombocher napisał(a):Dokładnie renault clio ; ) choć teraz może się nie pojawić bo pełnia i mówił że nie łowią


To chyba nie było Clio, tylko coś starszego - chyba że były kiedyś takie małe kanciaste clio, nie wiem. Samochód co najmniej 20-letni. Ja od niego w tym roku kupowałem, bywał w miarę regularnie (no, przed pełnią to było). Miał lokardy za 40 Kn i srdele za 30.

Mirek, w którym miejscu ten kuter cumował? Na przyszłość dobrze wiedzieć ;)
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 02.07.2015 11:54

Cześć. 2 kutry przypływały o ok siódmej rano - nabrzeże obok trajektu (po stronie południowej). Znak rozpoznawczy: towarzystwo (liczne) mew.
poZRAViam

Mirek
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.07.2015 13:40

Siódma rano w Visie? 8O OK, tu mnie masz... Ja się z wyrka zwlekałem w piżamie jak ok. 8 pod naszą chatę podjeżdżał pan Klakson, kupowałem i szedłem z powrotem spać :lol:

Ale jakby co, memo zapisane. Thx.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 02.07.2015 15:13

Marsallah napisał(a):
krombocher napisał(a):Dokładnie renault clio ; ) choć teraz może się nie pojawić bo pełnia i mówił że nie łowią


To chyba nie było Clio, tylko coś starszego - chyba że były kiedyś takie małe kanciaste clio, nie wiem. Samochód co najmniej 20-letni. Ja od niego w tym roku kupowałem, bywał w miarę regularnie (no, przed pełnią to było). Miał lokardy za 40 Kn i srdele za 30.

Mirek, w którym miejscu ten kuter cumował? Na przyszłość dobrze wiedzieć ;)


A to rzeczywiście mógł być ktoś inny. Do Milnej/Zenki dobijało clio a ceny były inne lokardy za 30 Kn i srdele za 20 Kn.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone