Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ViniŚcie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 31.07.2011 12:19

mariusz1972 napisał(a):Mam jescze jedną prośbę.
Czy mogłabyś napisać jakie są przykłądowe ceny posiłków w konobach w Viniśće?


O to skan cenników z konob. Mam nadzieję, że będzie bardzo przydatny. :)

Obrazek

Obrazek

Konoba Kupinica:
Lignje Prźene - 60 kun
Obrazek

Cevapcici - 60 kun
Obrazek

Rybna plata - 250 kun
Obrazek

caffe bar - Linarska
Mięsna Plata - 150 kun
Obrazek

Piwko, wszędzie po 15 kun
Obrazek

Smacznego. :papa:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 25.08.2011 15:28

A ja jestem przed obiadem!!!!
Fantastyczne zdjęcia, bardzo zachęcające do odwiedzenia Vinišće.

Mam ogromną prośbę - podajcie mi proszę linki do sprawdzonych przez Was apartamentów w tym miasteczku i orientacyjne ceny.
Myślałem aby w przyszłym roku jechać do Živogošće, ale jak sobie poczytałem o Vinišće, to zmieniłem zdanie :)
Z góry dziękuję.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 26.08.2011 09:08

Pasjonat Chorwacji napisał(a):A ja jestem przed obiadem!!!!


:lol: :lol: :lol: ja też robię się głodna, szczególnie chodzą za mną kalmary. :-)

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Mam ogromną prośbę - podajcie mi proszę linki do sprawdzonych przez Was apartamentów w tym miasteczku i orientacyjne ceny.


Byłam w tym apartamencie :arrow: http://www.apartamentychorwacja.pl/apar ... cicak/1974

Jak dla mnie apartament wymarzony a mam duże wymagania. :wink:
Nowy, pachnący świeżością, widny, przestronny, z dużym zacienionym tarasem. Do morza rzut kamieniem.
Pod koniec czerwca płaciliśmy 40 E, a w lipcu 50 E za czwórkę.

Jak znajdę chwilkę opiszę w dziale apartamenty.

A nasi znajomi byli obok w nowej villi Albatros, byli bardzo zadowoleni.
:arrow: http://apartmani-andjelic.hr/ponuda-apartmana.php

W razie pytań chętnie pomogę. :-)

Pozdrawiam.
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 26.08.2011 11:25

Dziękuję Aniu za linki!
Pierwszą lokalizację (apartament, w którym byłaś) oglądałem juz wcześniej na jednej ze stron. Wygląda wspaniale. Jedyna moja obawa to brak klimatyzacji (w każdym razie na stronach internetowych - nawet na tej, którą załączyłaś, przy pozycji klimatyzacja jest krzyżyk a nie "ptaszek" :) czyli - brak :( ).
Da się bez niej wytrzymać?
Do tej pory raz byłem w apartamencie bez klimatyzacji i nie wspominam tego dobrze.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 26.08.2011 14:51

Pasjonat Chorwacji napisał(a): Wygląda wspaniale.


Wygląda na fotkach i również w rzeczywistości jest to świetny apartament.

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Jedyna moja obawa to brak klimatyzacji (w każdym razie na stronach internetowych - nawet na tej, którą załączyłaś, przy pozycji klimatyzacja jest krzyżyk a nie "ptaszek" :) czyli - brak :( ).
Da się bez niej wytrzymać?
Do tej pory raz byłem w apartamencie bez klimatyzacji i nie wspominam tego dobrze.


Nie dziwię się Tobie, że masz obawy, bo ja też je miałam...Nie mogę się przegrzewać i dlatego ostrożnie wybieram apartamenty. Na szczęście domek wybudowany jest z kamienia i daje naturalny chłód. Byliśmy w tym samym czasie w Chorwacji i wiesz jakie były temperatury. Bywało nawet tak, że w nocy przykrywałam się kocem i nad ranem było mi chłodno. :-)
Duże wytchnienie i ulgę przynosił duży taras, opleciony roślinnością, a przed domkiem mała winnica. Wszytko to dawało naturalny chłodek.
Bywało tak, że mąż zanosił na plażę klamoty, a ja mu nie wierzyłam, że jest gorąco. :lol:
Brak klimy w tym domku to żaden problem.

Obiecuję wkleić fotki z apartamentu. :-)

Ja również szukam kwatery na kolejny sezon gdzieś na Riwierze Makarskiej lub Półwyspie Pelješac nad samym morzem, na parterze z ładnym tarasem. Jakbyś miał jakieś namiary lub ktoś z forumowiczów będę po stokroć wdzięczna. :-)

Pozdrawiam.
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 26.08.2011 19:49

Dziękuję Aniu za szybką odpowiedź. Wydaje mi się, że zarezerwuję w tym miejscu miejsce dla siebie na przyszłe wakacje. Napisz mi proszę, czy byłaś w apartamencie A (ze zdjęć wydaje mi się, że to na parterze), czy w B (chyba na I piętrze). Pisałaś, że pomimo braku klimatyzacji było chłodno, więc wydaje mi się, że raczej byłaś w A.
Potwierdź mi proszę i czekam na obiecane fotki :D !

A co do mojej propozycji to proponuję Ci Brelę, tuż przy brzegu, więc nie będzie problemu ze schodami. Wyjście z domu jest wejściem na plażę, tuż obok - Punta Rata i skałka, charakterystyczne dla Breli. Jest miejsce parkingowe i przemiła właścicielka Tanja. Miejsce trzena rezerwować najdalej koło września - października, bo miejsc jest mało, a sporo turystów z Niemiec. Jest dość drogo - w ubiegłym roku, za apartament 4 osobowy płaciłem 110 EUR/noc, ale lokal wart tych pieniędzy (moim zdaniem).
Oto link:
http://www.brela.com/vilovic/
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 26.08.2011 20:18

Byłem kiedyś w Vinišće.Chodziłem po Vinišće i spacerowałem po Vinišće.A potem wyjechałem z Vinišće. :D Byłem w Vinišće. :D
Ciekawa zatoka. :wink:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 26.08.2011 20:49

Jakże ciekawa opinia o Vinišće Andrzeju! :lol: :lol: :lol:
A ja mam nadzieję, że będę chodził po Vinišće , będę spacerował po Vinišće i wrócę z Vinišće :cry: :cry: :cry:
Może napiszesz coś więcej?
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 27.08.2011 13:21

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Dziękuję Aniu za szybką odpowiedź. Wydaje mi się, że zarezerwuję w tym miejscu miejsce dla siebie na przyszłe wakacje.


Apartamencik opisany: :arrow: :D

forum/viewtopic.php?t=33513

Z pewnością nie pożałujesz wyboru.
Mojej rodzince bardzo się podobało i żal było wyjeżdżać. :)


Miejscowość również ma swój urok. Jeśli lubisz spokojniejsze miejscowości to będziesz zadowolony. :D

Dziękuję Ci za namiary na Brelę...Apartament bardzo interesujący, tylko cena... :? ;-) Ale warto wiedzieć.
Jeszcze raz wielkie dzięki. :papa:
agaagata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaagata » 29.08.2011 09:29

Ania W napisał(a):
Pasjonat Chorwacji napisał(a):A ja jestem przed obiadem!!!!


:lol: :lol: :lol: ja też robię się głodna, szczególnie chodzą za mną kalmary. :-)

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Mam ogromną prośbę - podajcie mi proszę linki do sprawdzonych przez Was apartamentów w tym miasteczku i orientacyjne ceny.


Byłam w tym apartamencie :arrow: http://www.apartamentychorwacja.pl/apar ... cicak/1974

Jak dla mnie apartament wymarzony a mam duże wymagania. :wink:
Nowy, pachnący świeżością, widny, przestronny, z dużym zacienionym tarasem. Do morza rzut kamieniem.
Pod koniec czerwca płaciliśmy 40 E, a w lipcu 50 E za czwórkę.

Jak znajdę chwilkę opiszę w dziale apartamenty.

A nasi znajomi byli obok w nowej villi Albatros, byli bardzo zadowoleni.
:arrow: http://apartmani-andjelic.hr/ponuda-apartmana.php

W razie pytań chętnie pomogę. :-)

Pozdrawiam.


Witam,

Zdjecia śliczne, chyba za rok wybiorę się do tego apartamentu w którym Ty byłaś. Obawiam się braku klimy,ale tak jak napisałaś wcześniej że nie odczuwa się jej braku w domu:) Cena w lipcu bardzo przystepna. Kiedy rezerwowaliscie apartament w jakim miesiacu? Na plazy jest duzy tłok?-tak jak nad naszym morzem Ustka, Kołobrzeg?
Ile godz jechaliście i przez jakie Państwa?
Pozdrawiam,
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 29.08.2011 11:22

Witaj...:)

agaagata napisał(a):Zdjecia śliczne, chyba za rok wybiorę się do tego apartamentu w którym Ty byłaś.


Jak znalazłam w internecie fotki apartamentu miałam przeczucie, że to będzie to! I nie myliłam się.
Apartament od razu mi się spodobał. Przede wszystkim intymność którą mieliśmy.
Gospodyni, jej córka i syn bardzo mili, widywaliśmy ich może raz na dzień. Jeśli chcieliśmy uzyskać jakąś poradę zawsze życzliwi, nie narzucający się.
Czułam się jak u siebie w domu, pełna swoboda i cisza, by wypocząć. :-)

agaagata napisał(a): Obawiam się braku klimy,ale tak jak napisałaś wcześniej że nie odczuwa się jej braku w domu:)


Nie mogę się przegrzewać i nie odczułam w domku duchoty.
Jest przyjemnie, chłód dawały kamienie.
I w samych Vinisce odczuwalny jest wiaterek.

agaagata napisał(a): Cena w lipcu bardzo przystepna. Kiedy rezerwowaliscie apartament w jakim miesiacu?


Nawiązałam kontakt jesienią, a zarezerwowałam w styczniu. :-)

agaagata napisał(a):Na plazy jest duzy tłok?-tak jak nad naszym morzem Ustka, Kołobrzeg?


Na głównej plaży nie było tłoku, niekiedy były może z trzy rodzinki i to z Polski. Byliśmy zdziwieni, że taki spokój.

Miejscowość położona jest wzdłuż zatoczki, mniejszych plaż jest dość sporo i każdy może znaleźć swój azyl. :-)

Nieco więcej ludzi przyjeżdżało na weekend, ale absolutnie nie można porównywać do Kołobrzegu czy innego Mielna, może do Pustkowa. :lol:

agaagata napisał(a):Ile godz jechaliście i przez jakie Państwa?
,


Widzę, że jesteś z Krakowa to z pewnością inaczej pojedziesz niż my... :wink:
Jechaliśmy przez Czechy, Austrię, Słowenię, a podróż zajęła nam 16 godzin z przerwą na drzemkę.
agaagata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaagata » 29.08.2011 15:49

Ania W napisał(a):Witaj...:)

agaagata napisał(a):Zdjecia śliczne, chyba za rok wybiorę się do tego apartamentu w którym Ty byłaś.


Jak znalazłam w internecie fotki apartamentu miałam przeczucie, że to będzie to! I nie myliłam się.
Apartament od razu mi się spodobał. Przede wszystkim intymność którą mieliśmy.
Gospodyni, jej córka i syn bardzo mili, widywaliśmy ich może raz na dzień. Jeśli chcieliśmy uzyskać jakąś poradę zawsze życzliwi, nie narzucający się.
Czułam się jak u siebie w domu, pełna swoboda i cisza, by wypocząć. :-)

agaagata napisał(a): Obawiam się braku klimy,ale tak jak napisałaś wcześniej że nie odczuwa się jej braku w domu:)


Nie mogę się przegrzewać i nie odczułam w domku duchoty.
Jest przyjemnie, chłód dawały kamienie.
I w samych Vinisce odczuwalny jest wiaterek.

agaagata napisał(a): Cena w lipcu bardzo przystepna. Kiedy rezerwowaliscie apartament w jakim miesiacu?


Nawiązałam kontakt jesienią, a zarezerwowałam w styczniu. :-)

agaagata napisał(a):Na plazy jest duzy tłok?-tak jak nad naszym morzem Ustka, Kołobrzeg?


Na głównej plaży nie było tłoku, niekiedy były może z trzy rodzinki i to z Polski. Byliśmy zdziwieni, że taki spokój.

Miejscowość położona jest wzdłuż zatoczki, mniejszych plaż jest dość sporo i każdy może znaleźć swój azyl. :-)

Nieco więcej ludzi przyjeżdżało na weekend, ale absolutnie nie można porównywać do Kołobrzegu czy innego Mielna, może do Pustkowa. :lol:

agaagata napisał(a):Ile godz jechaliście i przez jakie Państwa?
,


Widzę, że jesteś z Krakowa to z pewnością inaczej pojedziesz niż my... :wink:
Jechaliśmy przez Czechy, Austrię, Słowenię, a podróż zajęła nam 16 godzin z przerwą na drzemkę.


Serdeccznie dziekuje za odpowiedż:) My raczej też pojedziemy przez Czechy, Austrię, Słowenię. Ogolnie jak sie jedzie? dobre są drogi?
Winiety kupuje się na stacji benzynowej? Brać ze soba złotówki czy kupic w Polsce kuny? Jest tam gdzies blisko bankomat w tej miejscowości?
Jesli chodzi o wpłąte zaliczki w euro to w jakim banku mozna zrobić przelew? bo chyba nie każdy bank robi takie przelewy? Ja jestem w PKO BP.
agaagata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaagata » 29.08.2011 18:11

Ania W napisał(a):Witaj...:)

agaagata napisał(a):Zdjecia śliczne, chyba za rok wybiorę się do tego apartamentu w którym Ty byłaś.


Jak znalazłam w internecie fotki apartamentu miałam przeczucie, że to będzie to! I nie myliłam się.
Apartament od razu mi się spodobał. Przede wszystkim intymność którą mieliśmy.
Gospodyni, jej córka i syn bardzo mili, widywaliśmy ich może raz na dzień. Jeśli chcieliśmy uzyskać jakąś poradę zawsze życzliwi, nie narzucający się.
Czułam się jak u siebie w domu, pełna swoboda i cisza, by wypocząć. :-)

agaagata napisał(a): Obawiam się braku klimy,ale tak jak napisałaś wcześniej że nie odczuwa się jej braku w domu:)


Nie mogę się przegrzewać i nie odczułam w domku duchoty.
Jest przyjemnie, chłód dawały kamienie.
I w samych Vinisce odczuwalny jest wiaterek.

agaagata napisał(a): Cena w lipcu bardzo przystepna. Kiedy rezerwowaliscie apartament w jakim miesiacu?


Nawiązałam kontakt jesienią, a zarezerwowałam w styczniu. :-)

agaagata napisał(a):Na plazy jest duzy tłok?-tak jak nad naszym morzem Ustka, Kołobrzeg?


Na głównej plaży nie było tłoku, niekiedy były może z trzy rodzinki i to z Polski. Byliśmy zdziwieni, że taki spokój.

Miejscowość położona jest wzdłuż zatoczki, mniejszych plaż jest dość sporo i każdy może znaleźć swój azyl. :-)

Nieco więcej ludzi przyjeżdżało na weekend, ale absolutnie nie można porównywać do Kołobrzegu czy innego Mielna, może do Pustkowa. :lol:

agaagata napisał(a):Ile godz jechaliście i przez jakie Państwa?
,


Widzę, że jesteś z Krakowa to z pewnością inaczej pojedziesz niż my... :wink:
Jechaliśmy przez Czechy, Austrię, Słowenię, a podróż zajęła nam 16 godzin z przerwą na drzemkę.


Jeszcze mam pytanie-czy faktycznie jest taki kiepski i trudny dojazd do Vinisce?
przeczytałam parę opinii, ze wąska i bardzo kreta droga -to prawda? Czy raczej ktoś wyolbrzymia?
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 30.08.2011 09:10

agaagata napisał(a): My raczej też pojedziemy przez Czechy, Austrię, Słowenię. Ogolnie jak sie jedzie? dobre są drogi?


To zależy gdzie będziesz przekraczać granicę i jaką trasę wybierzesz. :-)

Na długie jesienno-zimowe wieczory polecam lekturę FAQ
To wspaniała skarbnica wiedzy, pełna cennych wiadomości.

forum/viewforum.php?f=27


agaagata napisał(a): Winiety kupuje się na stacji benzynowej?


Kupiliśmy w Boboszowie dwie winiety: na przejazd przez Czechy i Austrię.


agaagata napisał(a): Brać ze soba złotówki czy kupic w Polsce kuny?


My mieliśmy euro i wszędzie gdzie się dało płaciliśmy kartą.
Złotówki możesz wziąć, a kun z reguły w PL nie można korzystnie kupić.

agaagata napisał(a): Jest tam gdzies blisko bankomat w tej miejscowości?


Nie ma bankomatu, ale jest poczta. Tam można wymienić walutę.


agaagata napisał(a): Jesli chodzi o wpłąte zaliczki w euro to w jakim banku mozna zrobić przelew? bo chyba nie każdy bank robi takie przelewy? Ja jestem w PKO BP.


My zaliczkę wpłaciliśmy przez PKO BP. Można dowiedzieć się jaką prowizję pobierają.



agaagata napisał(a):Jeszcze mam pytanie-czy faktycznie jest taki kiepski i trudny dojazd do Vinisce?
przeczytałam parę opinii, ze wąska i bardzo kreta droga -to prawda? Czy raczej ktoś wyolbrzymia?



Szczerze powiem, że jak ktoś jedzie pierwszy raz droga z Mariny do Vinisce może zrobić wrażenie. To odcinek 6 km i trzeba uważać, jechać wolniej i spokojnie później się przyzwyczaisz. :-)
Przez 2 tygodniowy pobytu wielokrotnie jeździliśmy i daliśmy radę. ;-)

Spokojnie planuj sobie wakacje, poczytaj sobie relację
Mieci.

forum/viewtopic.php?t=25512&postdays=0&postorder=asc&start=0

Pozdrawiam. :papa:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 30.08.2011 11:45

No to widzę, że z rezerwacją wskazanego przez Ciebie Aniu apartamentu muszę się pośpieszyć :lol: !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone