Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Valalta 2011- ceny, dojazd, opinie

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ivonne76
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 09.04.2011
Valalta 2011- ceny, dojazd, opinie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ivonne76 » 09.04.2011 22:50

Witam, pierwszy raz chcielibysmy się wybrać do typowego ośrodka naturystycznego (korzystaliśmy głównie z plaż FKK) i wybraliśmy Valaltę.
Byliśmy na stronie ośrodka ale nie ma tam mozliwości rezerwacji (albo tego nie widzę), chcielibysmy jechać po 20 czerwca na 14 dni z 3-letnim dzieckiem.
Napiszcie proszę na co zwrócić uwagę, jak się przygotować do podróży (która trasa najlepsza).
Bardzo będą przydatne opinie zwłaszcza o bungalowach. Jakie obowiązują ceny obecnie ? czy taki wypad dużo kosztuje za 3 os. z dzieckiem ? jak tam z wyżywieniem ?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Iwona
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 09.04.2011 23:55

Witaj,

Rezerwuje sie przez adres e-mail podany na stronie www.
Przedplate mozna zlozyc podajac numer karty kredytowej i date waznosci (blokuja tylko srodki na karcie bo nic innego bez kodu zabezpieczajacego nie zrobia).

My z zona rezerwowalismy 2 tygodnie temu na 2 lipca i juz byl problem z apartamentami (dokladnie wolny byl tylko 1 i to nie taki jaki chcielismy i tylko na tydzien).
o bungalowy sie nie pytalismy ale podejrzewam ze to ta sama 'historia' - robi sie pozno jesli chodzi o terminy.

Bungalowy sa ze sniadaniem mozesz dodatkowo wziasc obiadokolacje. w osrodku sa restauracje wiec nie powinno byc problemu.

my tez jedziemy z 3 letnim dzieckiem :)

Ktoredy jechac???
my ZAWSZE jedziemy przez niemcy. w tym roku wakacje mamy 'lamane'.
na poczatku tydzien w Baska Voda (dalmacja) i plazowanie na FKK a potem tydzien do Valalta (pierwszy raz do valalty wiec o samym osrodku nic ci nie napiszmy niestety).

Na 2 tygodnie caly wyjazd powinien was kosztowac nie wiecej niz 10-12 tysiecy zl. (to juz lacznie z pobytem, jedzeniem i nie zalowaniem sobie niczego - w koncu to wakacje).

pozdrawiam
ivonne76
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 09.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ivonne76 » 10.04.2011 10:31

Hej, dzięki za odpowiedź :)
Z kosztami mnie przeraziłeś :(
No nic, może faktycznie budka kempingowa w tym wypadku będzie korzystniejsza.

Pozdrawiam
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 10.04.2011 12:11

koszty faktycznie troche przesadzone... tzn. zalezy co rozumiec nic sobie nie odmawiac... jasne ze codziennie moze zywic sie w najlepszych restauracjach... ale spoko... mozna tez wydac mniej... co prawda w zeszlym roku nie bylismy na Valalcie ale bylismy generalnie na innych 2 nietanich campach... z ta roznica ze pod namiotem... kilka dni Bunculuka i kilka dni Ulika... razem koszt 2500 za razem 8 dni wakacji... bylo w tym troche zwiedzania... troche zakupow... troche wina i wodeczki... codziennie rybka z grila ale grilowalismy sami... no i byl to wrzesien...
w tym roku jedziemy na poczatku lipca... trasa podobna, ale bedzie to juz 14 dni conajmniej... przewidywany budzet to ok 6 - 7 tys... wyjad pod namiot... licze to w nastepujacy sposob:
paliwo + winiety 1400zl
campingi 1500zl
pozostale 3000zl - pozostalem tzn. zarcie, przyjemnosci, bilety wstepu etc.
na camp troche jedzenia zabieramy... zabieramy rowniez grila poniewaz tamtejsze ryby sa dwa razy tansze niz u nas...
co do trasy to jade przez Czechy, Austrie, kawalek Wegier (nie mam mozliwosci przejazdu przez slowenie, ale i tak chyba na tym nic nie trace bo tamtejsza winieta ma chora cene) i wjazd autostrada do Chorwacji...
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 10.04.2011 20:35

Czemu koszty 'przesadzone' ??

Najmniejszy (12m2) bungalow na valalcie w podanym terminie to 41 Euro od osoby na dzien - czyli 82 Euro za 'pare' (w tym sniadanie)

14*82 = 1148 Euro

do tego oplata klimatyczna i parking za 14 dni 63 Euro,

Razem 1211 Euro * 4zl = 4844zl
Doliczyc trzeba dojazd 1500zl minimum (paliwo, winiety)
Czyli juz mamy 6300zl

Do tego obiady, kolacje, jakies owoce w ciagu dnia, wieczorem troche podrinkowac, masaze, zabiegi SPA i minimum dodatkowe 300zl dziennie wychodzi i juz cena laczna zamyka sie w 10 tysiacach.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.04.2011 23:00

marcel232 napisał(a):Czemu koszty 'przesadzone' ??

Najmniejszy (12m2) bungalow na valalcie w podanym terminie to 41 Euro od osoby na dzien


8O 8O 8O

Naprawdę takie są ceny bungalowów i namiotów na campingach?? Przeraziłeeś mnie tą informacją. Przeciez za tyle to można apartament da całej rodziny znaleźć.
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 10.04.2011 23:07

chcialem wlasnie napisac ze 41 euro za osobe za 12 m2 to trzeba byc naprawde szalonym... na szczescie sa tez o ponad polowe tansze miejsca...
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 10.04.2011 23:18

http://valalta.hr/eng/smjestaj/detail.asp?ids=5

miasteczko naturystyczne valalta dla 5000 nagusow
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.04.2011 23:22

marcel232 napisał(a):http://valalta.hr/eng/smjestaj/detail.asp?ids=5

miasteczko naturystyczne valalta dla 5000 nagusow



Sorry, ale jak dla mnie to chore ceny w porównaniu do apartamentów. 40 euro za osobę to hotel kosztuje, i to nienajgorszej klasy
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 10.04.2011 23:26

Kazdy jezdzi tam gdzie go stac.

Przymusu wyjazdu do valalty nie ma

Ktos sie pytal ile kosztuje do valaty do odpisalem.

i tak Valalta jest tansza od apartamentu jaki mamy co roku w Baska Voda
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 10.04.2011 23:27

36,50 euro za dwie osoby... ale pod namiotem... a ja zawsze jade pod namiot...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.04.2011 08:14

Raul73 napisał(a):
marcel232 napisał(a):http://valalta.hr/eng/smjestaj/detail.asp?ids=5

miasteczko naturystyczne valalta dla 5000 nagusow



Sorry, ale jak dla mnie to chore ceny w porównaniu do apartamentów. 40 euro za osobę to hotel kosztuje, i to nienajgorszej klasy


Prawda. I co?

Jakbym mial ochote to jezdzilbym do apartamentow za 10 czy za 60 euro. Jezdzimy na campy bo taki styl wypoczywania preferujemy i tyle. Kazdy cos dla siebie wszedzie znajdzie i tyle. Tu za bardzo nie ma o czym dyskutowac :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.04.2011 22:09

piotrulex

Źle mnie zrozumiałeś- nie chodzi o dyskusję czy przekonywanie. Zwyczajnie zdziwiły mnie ceny na tym campie. Do tej pory bylem przekonany, ze campingi są tańsze od apartamentów i kwater prywatnych - dlatego mnie dziwią te ceny
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.04.2011 08:18

Raul73 napisał(a):piotrulex

Źle mnie zrozumiałeś- nie chodzi o dyskusję czy przekonywanie. Zwyczajnie zdziwiły mnie ceny na tym campie. Do tej pory bylem przekonany, ze campingi są tańsze od apartamentów i kwater prywatnych - dlatego mnie dziwią te ceny


Czlowiek sie uczy cale zycie. Jak sie dowiedzialem jaki jest dlug naszego kraju w przeliczeniu na jednego mieszkanca to tez sie zdziwilem. I co z tego wynika? Nic :wink:

Na jedna pare camping wychodzizwykle taniej od apartamentu. My zwykle mamy camp za max 30 euro w szczycie a za tyle to kwaterki nad morzem nie wynajme. W dwie parki to czesto taniej wyjdzie apartament z klima, aneksem, dwoma sypialniami i tarasem niz miejsce na komfortowym campie

Na na byle jakie campy nie jezdzimy. Zwykle mamy basen ze slodka woida, place zabaw, gratisowe animacje dla dzieciakow itd - obojetnie ile by to nie kosztowalo wole camp niz kwatere :P
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.04.2011 19:49

piotrulex napisał(a):
Raul73 napisał(a):piotrulex

Źle mnie zrozumiałeś- nie chodzi o dyskusję czy przekonywanie. Zwyczajnie zdziwiły mnie ceny na tym campie. Do tej pory bylem przekonany, ze campingi są tańsze od apartamentów i kwater prywatnych - dlatego mnie dziwią te ceny


Czlowiek sie uczy cale zycie. Jak sie dowiedzialem jaki jest dlug naszego kraju w przeliczeniu na jednego mieszkanca to tez sie zdziwilem. I co z tego wynika? Nic :wink:

Na jedna pare camping wychodzizwykle taniej od apartamentu. My zwykle mamy camp za max 30 euro w szczycie a za tyle to kwaterki nad morzem nie wynajme. W dwie parki to czesto taniej wyjdzie apartament z klima, aneksem, dwoma sypialniami i tarasem niz miejsce na komfortowym campie

Na na byle jakie campy nie jezdzimy. Zwykle mamy basen ze slodka woida, place zabaw, gratisowe animacje dla dzieciakow itd - obojetnie ile by to nie kosztowalo wole camp niz kwatere :P


Też tak uważam. Zawsze to można jakieś koleżanki w bardzo skąpym, nawet powiedziałbym bez górnego odzienia, a czasami dolnego zobaczyć. Powodzenia Piotruś, :wink: :wink: :wink:
Następna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Valalta 2011- ceny, dojazd, opinie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone