Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Upał :-)

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002
Upał :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 12.06.2003 20:28

Przedruk.
Fala upałów w Chorwacji



Fala upałów w Chorwacji spowodowała już pięć ofiar śmiertelnych - poinformował dziennik "Jutarnji list".

Najgoręcej jest we wschodniej części kraju; wszystkie ofiary zanotowano w mieście Osijek. W całej Chorwacji termometry od tygodnia regularnie pokazują ponad 35 stopnie Celsjusza w cieniu.

Szpitale udzielają pomocy setkom ofiar udarów cieplnych i odwodnienia. Wielu ludzi uskarża się też na kłopoty z układem krążenia.

Fala upałów sprawiła, że dwukrotnie wzrosła sprzedaż urządzeń klimatyzacyjnych i wody mineralnej. Meteorolodzy zapowiadają, że w ciągu najbliższego tygodnia nie ma co liczyć na ochłodzenie.

W Zagrzebiu wielu ludzi szuka ochłody w miejskich fontannach. Rozważa się zawieszenie zajęć w szkołach, dopóki nie zrobi się nieco chłodniej.

Przedstawiciele służby zdrowia radzą ludziom, żeby podczas upałów dużo pić, ale unikać napojów alkoholowych. Zaleca się też noszenie kapeluszy dla ochrony przed słońcem.

Chorwaccy rolnicy obawiają się, że obecna fala upałów jeszcze bardziej zaszkodzi uprawom, i tak już poważnie dotkniętych długotrwałą suszą.
Misiu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiu » 12.06.2003 20:38

Trza bedzie dużo 8) pić.
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 12.06.2003 20:41

Misiu napisał(a):Trza bedzie dużo 8) pić.


I to wcale nie wody :D
Gość

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gość » 12.06.2003 20:47

To bardzo poważna sprawa trzeba odpowiednio się nasączyć by nie wyschnąć :wink: mam nadzieje że jak ja pojade to nie zacznie padać!
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 12.06.2003 21:05

Gość napisał(a):trzeba odpowiednio się nasączyć by nie wyschnąć :wink:


Masz na mysli kroplówkę z browarkiem? :D
Gość

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gość » 12.06.2003 21:11

maciogg o tym własnie myślałem z tym że może być dawkowanie doustne :lol: byle systematyczne .Kurna ja mam zawsze pech jak pojade to bedzie napewno śnieg z deszczem :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2003 23:02

Kurna Gościu, to nie wybieraj się tam więcej w grudniu i styczniu :wink:
pzdr
Sławek
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 29.07.2003 11:42

najlepsze jest karlowacko wyciagniete z 40 metrów z morza( oczywiscie skrzynka na linie i to grubej bo jak by sie zerwalo to dramaticcccoo....) :D
Bebe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bebe » 29.07.2003 12:30

Darmar napisał(a):Rozważa się zawieszenie zajęć w szkołach, dopóki nie zrobi się nieco chłodniej

To tam dzieci nie mają latem wakacji :?:
Co za kraj... W lipcu i sierpniu gonić do budy...
Przechlapane...
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 29.07.2003 12:51

fakt barbarzynstwo biedne dzieci pamietajcie jestesmy z wami :roll:
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 30.07.2003 02:01

..smutne jest ze dzienikarze z smierci ludzi robia senzacje z braku zabitich gdziesz na wojnie lub afer politicznich.....
U nas tak samo co zyme ze w Polsce z zymna umarlo 100, nastempni dzien 150 w silwestra ze 200 osub...itd....Jak bi chodzilo o jakesz zawodi...
nikt sie nie zlituje i powie ze sa to bezdomny albo uprzedzi ludzi ze sa to pijani ktory moga zasnoc na mrozie i nie obudzic sie....
...Nie wiem jaki efekt tego ma byc ?? pokazac ze nie jest tak zle w kraju w ktorim sie zyje ..u sasiadow jest duzo gorzej, a u tych co sa za sasiadami to jusz wogule...
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 30.07.2003 12:47

leon nie lam sie ja tez nie cierpie pismaków ( dziennikarzy) zebys ty poczytal polska prase to bys dopiero zobaczyl ile afer nam wyciagaja na wierzch pozdrawiam jacek :D

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone