Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tucepi czy aby dobrze -przydatne informacje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ulka73
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 06.03.2017
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka73 » 05.06.2017 20:31

marena01 napisał(a):Pozdrawiamy z Tucepi od wtorku pogoda nas dosłownie rozpieszcza temp wody między 22 a 24 stopnia powietrza od 28 do 34 stopni chowamy się w cieniu sosen pozdrowienia z CRO

Od 15.06 będziemy w Blato, mam pytanko czy wiesz może jak wygląda baza nurkowa w Tucepi? Czy są "targi rybne" z możliwością "zjedzenia" rybki na miejscu??
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.07.2017 06:49

A mnie interesuje jak wygląda od teraz plaża koło starego hotelu Jadran obecnie TUI Blue Sunn Jadran?
Wyjechałem wczoraj i nie wiem czy tę plażę ogrodzą, czy nie?
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008
Chorwacja po raz siódmy, Tucepi 2017 w sezonie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 16.08.2017 09:29

Witam.

Właśnie skończył się długo wyczekiwany urlop 2017, w sobotę 12.08 wróciliśmy z siódmego naszego wyjazdu do CRO, po raz szósty spędziliśmy dwa tygodnie w Tucepi.
Wszystkie nasze poprzednie wyjazdy odbywały się w terminach czerwcowych, w tym roku z przyczyn od nas nie zależnych musieliśmy pojechać na początku sierpnia 30.07-12.08..............i nigdy więcej takiego terminu.
Krótko pisząc na plus w porównaniu do czerwca TYLKO względnie temperatura wody w Jadranie, wyższa o ok. 3-4 stopnie.
Minusów zdecydowanie więcej:
- korki na drodze (koszmarna podróż w zarówno jedną i drugą stronę na terenie Słowenii oraz Chorwacji)
- DZIKIE TŁUMY na plażach, w czerwcu pusto, cicho i miło, chodzimy na plażę na której jest dużo cienia, specjalnie wstawałem (o zgrozo na urlopie) o godz. 05:00!!! i tak nie zawsze udało mi się "zarezerwować" miejsce w cieniu. A jak już mi się udało to musiałem po linii prostej (jak kobieta, ustawiając stopy w linii) podążać do mojej karimaty, bo w odstępie ok. 30 cm miałem już sąsiadów, mało tego moje nogi w zasadzie leżały prawie na głowach następnych plażowiczów - ABSURD!
W czerwcu ta właśnie plaża wygląda w porównaniu z tym co miałem, jak wyludniona.
- temperatura powietrza, przez dwa tygodnie ok. 37 stopni w cieniu, po tygodniu miałem dość, nawet wieczorami jak słońce zaszło nie chciało się nigdzie iść, tak było gorąco,
- ceny, tutaj Chorwaci biją rekordy, mam porównanie jakie ceny są w czerwcu, a jakie były w sierpniu duuuża różnica, sporo drożej, winogron na straganie 30-35 kun za kilo, ten sam winogron w okolicach Zagrzebia 7 kun za kilogram, dobre.

Podsumowując:
Jest takie powiedzenie "nigdy nie mów nigdy", ale ja mówię NIGDY nie pojadę do Chorwacji w lipcu i w sierpniu to nie moja Chorwacja.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Chorwacja po raz siódmy, Tucepi 2017 w sezonie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 16.08.2017 09:35

O kurde, a ja rozważałem Tucepi w sezonie 2018 :(
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008
Re: Chorwacja po raz siódmy, Tucepi 2017 w sezonie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 16.08.2017 10:05

giba0909 napisał(a):O kurde, a ja rozważałem Tucepi w sezonie 2018 :(

Witam.

W czerwcu polecam, miło i sympatycznie, można wypocząć i ludzie (gospodarze) jakby bardziej zadowoleni, uśmiechnięci.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.08.2017 10:11

daro2008 napisał(a):ceny, tutaj Chorwaci biją rekordy, mam porównanie jakie ceny są w czerwcu, a jakie były w sierpniu duuuża różnica, sporo drożej, winogron na straganie 30-35 kun za kilo, ten sam winogron w okolicach Zagrzebia 7 kun za kilogram, dobre.

Ceny w tym roku tak znacznie poszły do góry. Miałam porównanie lipiec i wrzesień i knajpy i zakupy to było to samo, w tym roku knajpy sporo drożej.... Chorwaci oszaleli...
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 16.08.2017 10:18

Może uda się wziąć urlop na przełomie czerwca i lipca....
Przygnębiają mnie informacje o tłumach na plażach, korkach na drodze itp. w sezonie :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2017 10:21

giba0909 napisał(a):Przygnębiają mnie informacje o tłumach na plażach, korkach na drodze itp. w sezonie :(

To nie nowość - popularne miejscowości w sezonie zawsze i wszędzie są zatłoczone.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 16.08.2017 10:26

Janusz Bajcer napisał(a):
giba0909 napisał(a):Przygnębiają mnie informacje o tłumach na plażach, korkach na drodze itp. w sezonie :(

To nie nowość - popularne miejscowości zawsze i wszędzie są zatłoczone.

Ale mam wrażenie (czytając relacje), że w tym roku jest wyjątkowo tłoczno.
Faktycznie trzeba pomyśleć o jakiejś mniejszej miejscowości.
Myślałem o powrocie na Rivierę Makarską, ale trzeba będzie rozważyć inne rejony.
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 16.08.2017 10:51

giba0909 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
giba0909 napisał(a):Przygnębiają mnie informacje o tłumach na plażach, korkach na drodze itp. w sezonie :(

To nie nowość - popularne miejscowości zawsze i wszędzie są zatłoczone.

Ale mam wrażenie (czytając relacje), że w tym roku jest wyjątkowo tłoczno.
Faktycznie trzeba pomyśleć o jakiejś mniejszej miejscowości.
Myślałem o powrocie na Rivierę Makarską, ale trzeba będzie rozważyć inne rejony.

Witam.

A ja po tegorocznym doświadczeniu myślę o zdradzie Riviery Makarskiej, mierzę w Priomosten (oczywiście w czerwcu) lub w Ivan Dolac - jeżeli ktoś posiada jakieś namiary na fajne kwatery w tych miejscowościach lub okolicy, proszę o info.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 16.08.2017 12:17

Byłem w Tucepi trochę pozwiedzać chyba 24 lipca. Miejscowość przepiękna, ale na plaży tłum był przerażający. Mam wrażenie że o wiele tłoczniej niż w Baska Voda - bo jednak plaża w centrum jest zdecydowanie węższa.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 03.09.2017 22:21

Mozecie polecić jakąś przyjemną konobe w Tucepi? Juz dwa razy byliśmy na lignijach i jakos tak średnio. Nie wspominając o cenach bo Chorwaci naprawde oszaleli w Tucepi porcja kalmarow to obecnie 80-120 zwierzaków. Ostatnio na Pagu ceny takiego obiadu to 60 -70. Nie mówiąc już o braku kielona powitalnego...

Za to lidl w makarskiej miażdży cenami podstawowych produktów, niektóre rzeczy są dwa razy tańsze w stosunku do Konzuma, choć po lokalne przysmaki i tak trzeba do Konzuma.
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 04.09.2017 08:36

Największe oblężenie to ma Postup - drogo, ale też i chyba najlepsze dania.
Nam bardzo podpasowała Bokun - Prżene Lingnije z frytkami były po 55 konusów(końcówka sierpnia), bardzo dobre sałatki - minusem jest ubogi zestaw dla dzieci - na plus chlebek w oczekiwaniu na danie oraz arbuz na koniec i i nawet kelner potrafił poczęstować nas czymś mocniejszym :)
W Bokun jedliśmy najwięcej razy.

Pzdr
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 06.09.2017 09:10

Do Bokuna jeszcze nie trafiliśmy choć planujemy ( w czasie popoludniowego przyplywu ok 18 strasznie tam wieje od morza ). Za to stolujemy się w konobie Kamena przy tej samej ulicy i jestesmy bardzo zadowoleni, jedna z lepszych w cro w jakich jadlem a to juz 6ty raz:) Jedzenie bardzo smaczne, świetna obsluga i bardzo przyjemny "chorwacki" lokal, naprawde tutaj czuć atmosferę jak na wyspach. No i pyszna wisnioweczka na dowidzenia.

Chyba wiem gdzie kupić domowe specjały ale napiszę jak potwierdze info:)
izabella_72
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) izabella_72 » 25.09.2017 19:29

daro2008 napisał(a):
giba0909 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
giba0909 napisał(a):Przygnębiają mnie informacje o tłumach na plażach, korkach na drodze itp. w sezonie :(

To nie nowość - popularne miejscowości zawsze i wszędzie są zatłoczone.

Ale mam wrażenie (czytając relacje), że w tym roku jest wyjątkowo tłoczno.
Faktycznie trzeba pomyśleć o jakiejś mniejszej miejscowości.
Myślałem o powrocie na Rivierę Makarską, ale trzeba będzie rozważyć inne rejony.

Witam.

A ja po tegorocznym doświadczeniu myślę o zdradzie Riviery Makarskiej, mierzę w Priomosten (oczywiście w czerwcu) lub w Ivan Dolac - jeżeli ktoś posiada jakieś namiary na fajne kwatery w tych miejscowościach lub okolicy, proszę o info.


A ja Ci polecam Rogoznice, nie tak oblegana jak Primosten i spokojna. Znajdziesz tam wszystko - o ile nie szukasz szaleństwa i tłumu. Polecam Kresimira Scelaca do kontaktu w sprawie noclegów. Taniej niż 95UE nie znajdziesz przy linii brzegowej. Ja jednak uderzę na Tucepi w tym roku.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Tucepi czy aby dobrze -przydatne informacje - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone