Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TUCEPI 2008 - dużo fotek

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tgrysik
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 03.06.2007
TUCEPI 2008 - dużo fotek

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgrysik » 23.07.2008 22:09

To był nasz drugi raz w Chorwacji. Pierwszy był na wyspie KRK - zjeździliśmy całą. Tym razem plan był taki, że stopniowo zjeżdżamy na południe, tzn. tym razem wyspa RAB. No ale w sumie nie wiem czemu się zniechęciłem i BAAARDZO DOBRZE! :D Do końca nie wiedzieliśmy gdzie trafimy - ile damy rady jechać, no i gdzie nam się spodoba. Sporo czytałem na forum o zaletach Tucepi i właściwie żona mnie namówiła, ale po kolei i zwięźle.

Wyjazd 6 lipca o 21-wszej z Katowic. Trasa: Katowice - Ustroń - Leszna G. - Cadca - Zilina - Bratysława - 86 - Letenye - Zagrzeb - Bibinje - Tucepi - korków brak.
Skład: 2 os. dorosłe + 2 -ka dzieciaków (4 i 6 lat).
W Zagrzeb - Sesvete o 7-mej rano, tam pierwsze tankowanie. Ok. 12-tej Bibinje przerwa na kawe w porcie i zastanowienie się gdzie jechać dalej. Ok. 14-tej Tucepi, ok 15-tej apartament na Dracevice. Cena za apartament 55Euro - 3-osobowy bez klimy, aneks kuchenny na tarasie.

Były to moje pierwsze wakacje, kiedy auto stało tydzień bez ruszania. Bardzo nam się spodobało Tucepi i już wiem gdzie pojedziemy za rok :)
Do pełni szczęścia brak jakiejś urokliwej starówki i zbyt dużo ludzi, ale znośnie. Miejsce żeby coś zjeść można było znaleźć bez problemu - eny przystępne - piwo było już za 12,50KN. Polecam restaurację Kastelet - bardzo dobre jedzenie, nie drogo, tylko jak byliśmy 2 razy, to czekaliśmy prawie godzinę na jedzenie.

Plaża jak dla mnie idealna - przyjemny cień, woda ciepła - po prostu SUPER! Chodziliśmy na plaże w okolicy boisk koło hotelu Neptun.
Jedyne co mnie później denerwowało jak się zagęściło - bo na początku nie było tylu ludzi, to pety porzucane byle gdzie na plaży. Przy nas grupa ze wschodu paliła, kipowała i zostawiała pety koło swojego ręczniki - było tego mnóstwo - fuuuj :evil:

Tak jak pisałem przez pierwszy tydzień błogie lenistwo - tego nam trzeba było.

A oto foty:
Zjazd z autostrady na Makarską:
Obrazek

Okolice hotelu Neptun i porażający widok na Biokovo:
Obrazek

Biokovo z Dracevice:
Obrazek

Zachód słońca...:
Obrazek

Port i fontanna - ulubione miejsce zabaw dzieciaków - później wyłączony został program, gdzie sikały te zewnętrzne sikawki, bo dzieciaki je przestawiały na zewnątrz:
Obrazek

Zapierający dech w pierściach widok na Tucepi i Biokovo:
Obrazek

Plaża i krystaliczna woda:
Obrazek

Częste goście na plaży - wiadomo czemu:
Obrazek

Mecz piłki wodnej w porcie w Tucepi - klub Dupin - młodziki - mają bardzo nerwowego trenera - nieźle się wydzierał :)
Obrazek

Pewnego dnia leżymy sobie na plaży, a tu TV Nova kogoś szuka, no i znalazła - 3 ręczniki od naszego jak gdyby nigdy nic opalał się Ivan Rakitic - pomocnik drużyny Chorwacji - oczywiście jak robiłem to zdjęcie to na 100% nie wiedziałem kto to, ale mój gospodarz rozpoznał:
Obrazek

Jedno z ulubionych zajęć wieczornych dzieciaków:
Obrazek

Tutaj mecz międzynarodowy Tucepi - Neum - dorośli:
Obrazek

Gdzieś koło 7:30 pewnego dnia zaczął budzić mnie huk samolotów - tak po pół godziny zwlokłem się z łóżka i patrze, a tu mi nad domem coś lata - po następnej godzinie - co to może być, może jakieś ćwiczenia - mieliśmy okno w kierunku morza - wychylam się przez poręcz, a ludzie patrzą w drugą stronę - no więc wyszedłem na ulicę i się okazało że dosyć blisko się pali i 3 samoloty tankowały wodę w morzu i potem gasiły pożar. Na ten dzień mieliśmy zaplanowaną wycieczkę do Splitu i pojechaliśmy - pożar faktycznie szybko ugaszono bo do ok. 15-tej.

Tankujący samolot - gospodarz powiedział: atrakcja turystyczna
Obrazek

Ktoś obserwował z hotelu Jadran - tam te samoloty bardzo blisko leciały - może to ktoś z forumowiczów?:
Obrazek

Lądujący samolot:
Obrazek

Pożar:
Obrazek

Obrazek

Sfinks w Splicie - resztę relacji ze Splitu sobie podarowałem, bo pewnie sporo tego było:
Obrazek

Ujście Cetiny w Omisu do morza. Warto się przejechać kanionem, ale np. w drugą stronę z Zadvarje - przed Zadvarje jest zjazd. I tam polecam zakupić winko - w Tucepi nie było dobrego, na Dracevice kupiłem niby prosek, ale był okropny, na wysokości hotelu Alga - drogie i niedobre. Winko kupiłem po skosztowaniu 12km przed Omisem. Za mną jechała ekipa Hondą z Mikołowa i chyba już mieli sprawdzoną "norkę", bo wynosili cały karton. Aha i można sobie tam załatwić spływ Cetiną za ok. 140KN/os. Można zabrać nawet 3 - letnie dzieciaki. W Tucepi za taki spływ chcą 200KN.

Obrazek

Strażacy pilnowali pogorzeliska ze 2 dni:
Obrazek

Wnętrze hotelu Jadran - podobno specjalnie doprowadzony do ruiny, żeby go tanio kupić. Jest już kupiony i miał być wyburzony, ale władze się nie zgodziły - ma być odnowiony, ale co z tego będzie nie wiadomo. Bardzo dobry punkt widokowy, ale trzeba uważać:
Obrazek

Wodospad Gubavica - reklamują wodospad, ale mnie się wydaje, że dużo większe wrażenie robi ten kanion, a nie ten wodospad. To jest w centrum Zadvarje - trzeba skręcić w lewo - jest tablica, ale 2 razy ją przejechałem. I chyba lepiej być koło południa, bo świeci tam słońce:
Obrazek

Widok na wybrzeże Makarskiej (riwiery): AHHHHHHH
Obrazek

Aha jedną dobę wiał bora - albo bura - na KRK'u miałem to samo, ale było to zimne - no ale na drugi dzień po dużej fali było sporo znalezisk:
Obrazek

Droga do BIH - polecam się przejechać do momentu kiedy skręca w góry - widoki super, droga wygląda tak:
Obrazek

Na sv.Jure nie wjechaliśmy, do BiH też nie pojechaliśmy ze wzgledu na brak paszportów - następnym razem.

Z tej drogi można zobaczyć takie widoki - na pierwszym planie Hvar, na drugim półwysep Plejesac, a na trzecim Korcula:
Obrazek

I jeszcze widok na Tucepi z miejsca gdzie wcześniej stała straż pożarna:
Obrazek

Ufff. To by było na tyle.
Jak będą pytania to chętnie odpowiem.
Wracaliśmy też na jeden raz - wyjazd w piątek 18-tego o 10-tej. Przed tunelami po ok. 1km i spoko. W Tucepi 32 stopnie, w okolicach pierwszego tunelu jakieś 14 stopni i pochmurno a potem deszcz. Na bramkach Lucko 12km korek i 1,5 godziny stania. Przyjazd 5:30 w sobote.[/url]
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 23.07.2008 23:01

Świetne fotki :D
Dzięki ... Pozdrav.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 23.07.2008 23:20

Bardzo dziękuję za relację i fotki. Planuję wyjazd w tamte okolice za rok :D
Pozdrawiam
twardy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twardy » 23.07.2008 23:53

Super Fotki , ahhh jak chciałbym już wsiąść w auto i jechać do Cro :D
ania_34
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania_34 » 23.07.2008 23:54

Hej, byliśmy w tym samym czasie - tylko w różnych stronach Tucepi :)
I zachwyt nad Tucepi podzielamy.
Miasto ze starówką miałoby więcej uroku, ale w zamian można zapuścić się w Górne Tucepi.
Makarska ma starówkę, ale wolę spokój Tucepi - niestety, faktycznie w drugim tygodniu było o to trudniej - sezon w pełni :)
Zdjęcia piękne - kiedy ja się nauczę takie robić?
Może wtedy, gdy moja dwulatka przestanie płakać, że mama trzyma coś innego w rękach niż ją :lol:
Naprawdę w tym słońcu nie widziałam, co pstrykam :)
Teraz ja zabieram się za wklejanie zdjęć :)
Pozdrawiam
Anka
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.07.2008 07:37

No muszę tam koniecznie wrócić - w ubiegłym roku, w Tucepi nie udało mi się zrobić takich pięknych zdjęć :( , no i fontanna była jeszcze w budowie :D .
Pozdrawiam
tgrysik
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 03.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgrysik » 25.07.2008 08:31

Dzięki.
W przyszłym roku będę chciał jechać przynajmniej o tydzień wcześniej - może będzie trochę luźniej, chociaż i tak nie było źle - przejechałem przez Brelę i tam to dopiero było...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.07.2008 08:59

Buber napisał(a):No muszę tam koniecznie wrócić - w ubiegłym roku, w Tucepi nie udało mi się zrobić takich pięknych zdjęć :( , no i fontanna była jeszcze w budowie :D .
Pozdrawiam

Szanowny Buberku,
byłeś w Tucepi a dalej w Mostarze. Chciałbym w tym roku również zobaczyć "strażnice mostu". Jak wygląda tam sprawa bezpieczeństwa, parkingu, dróg i gdzie można nabyć jakieś szczegółowe mapy okolicy? To ok godz drogi od Medugorje? może na gg bo wątek jest w innym temacie ?
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.07.2008 12:55

Tgrysik :oops: przepraszam za mały OT, który za chwilę nastąpi.

Popiel
Zapraszam do kontaktu mailowego: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl , bo na kompie siedzę nieregularnie. Poza relacją, jest też trochę na FAQ, w dziale trasy przez BiH.
Martiniso
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martiniso » 26.07.2008 21:19

Boże jakie przepiękne zdjęcia :D i przykro powiedzieć ale w tym roku mi wakacje w Cro nie wypaliły (tata troszke choruje :( ) ale za to aż miło popatrzeć jak inni wypoczywają
Pozdrawiam Martiniso
dorasoft
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 05.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorasoft » 26.07.2008 23:51

Rzeczywiście rewelacyjne fotki, aż chciało by się więcej.

pozdrawiam
tgrysik
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 03.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgrysik » 27.07.2008 23:01

Dzięki za miłe słowo.
Przygotuje jeszcze parę fotek, które uznam za ciekawe i wkleje, ale już nie dzisiaj bo późno. Nie mam za wiele ciekawych fotek, bo te wakacje spędziłem baaardzo leniwie - zupełnie to do mnie nie pasuje, ale tak było i co ciekawe było mi z tym dobrze :)
kowaaal
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 15.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowaaal » 30.07.2008 18:12

Dzięki Tygrysik za relacje-super-o fotkach nie wspomnę.Wybieramy się do Tucepi 22.08 z Będzina i jedziemy w ciemno.Dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci.Twój opis podróży bardzo mi się przyda ale mam pytanie o winietki,gdzie kupowałeś?Czy w tym czasie znajdę bez problemu noclegi?Byliśmy w Cro 6 lat temu w Biogradzie w tym samym czasie i nie było problemu z noclegami,czy coś się zmieniło?.Pozdrówka.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 31.07.2008 00:26

Winiety można kupić na granicy.
Apartamenty bez problemu powinny się znaleźć, to już końcówka sezonu :D 8O
jack007
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 03.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jack007 » 31.07.2008 09:22

Witam.
Tylko nie kupuj u nas (czyli po polskiej stronie). Po prostu przejedź na Czeską stronę (ja przeprawiałem się w Cieszynie) i tam kupiłem 9 zł taniej, winietkę miesięczną.

Pozdrawiam
Jacek
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
TUCEPI 2008 - dużo fotek
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone