Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trpanj - apartament koło kempingu Vrila

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Trpanj - apartament koło kempingu Vrila

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.10.2014 00:39

Witka!

Chcielibyśmy się wybrać na kemping Vrila. Jednak po tegorocznych wyczynach naszego dwulatka zastanawiamy się nad apartamentem w pobliżu kempingu, tak żeby nasi znajomi rozbijając namiot, byli w naszym zasięgu. Stąd pytanie o trzy domy, znajdujące się za tym kempingiem.

Na mapie wygląda to tak:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Interesują nas dwa ostatnie tygodnie sierpnia 2015 i oczywiście namiary i kontakt do tych apartamentów. Ten z basenem to (o ile dobrze zweryfikowałem) to Villa Valentina. Podejrzewam, że nieco droga, ale proszę o konkrety, jeśli ktoś był. Pozostałe dwa również mile widziane.

Nam wystarczy pokój z dostępem do kuchni i widok na morze ;)

Z góry dziękuję za pomoc.
pejczer
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pejczer » 20.10.2014 10:46

Villa Valentina w podanym przez Ciebie okresie w sezonie 2012 kosztowała 80 E za apartament dla 4 (max 5) osób. Cena dla apart. w parterze, z wejściami z boku budynku czyli bez widoku na morze, z aneksem kuchennym (bez klimy). Z tego co się dowiadywałem, w tamtym roku cena była wyższa. Cała góra zajęta jest przez właścicieli. Na terenie jest duża trampolina i jakieś chuśtawki dla dzieci. Goście w większości włosi i austriacy, gospodarze mówią biegle po niemiecku, angielski trochę zna ich 9 letnia córka - Valentina :-) W nocy na teren działki z góry lubią wpaść lisice (podczas mojego pobytu skubnęły małego kota). Poza tym, co noc, te miłe zwierzątka mają wokalne "występy", więc jak komuś ich wycie przeszkadza (lub też np. dzieci się boją) to polecam inną lokalizację, ale raczej na całym Peljesacu ma to miejsce, no może z wyjątkiem Orebica. Mi to się nawet podobało, a po kilku kieliszkach travaricy wogóle nie zwracałem na to uwagi... Generalnie Villa OK, jest spokój (cisza nocna przestrzegana). Sam kemping obok również OK, większość to włosi, austriacy, niemcy i trochę naszych rodaków. Plaża kamienista, niezbyt tłoczna, czysta, na jej końcu można spotkać opalających się "inaczej"... Jeżeli nie zależy Ci na basenie, szukaj apartamentów obok lub wzdłuż ul. Luka (bo tak się chyba nazywa), były tańsze.
Załączniki:
P8130082_1.JPG
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.10.2014 14:55

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Te lisice to chyba szakale :) Na basenie specjalnie mi nie zależy. Dodam tylko, że szukam apartamentu 2+1. Ważne, żeby był w pobliżu tego kempingu, a widok na morze byłby miłym dodatkiem.
brunor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 685
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 20.10.2014 17:14

Kolega Pejczer zapomniał dodać, że bodajże pierwszy z sąsiadujących domów jest już od dwóch lat w stanie surowym (czego nie widać na google satelite), a na drugim jest tabliczka "Private" - ja szukając w sieci , nic o nim nie znalazłem. Ogólnie cała ulica Luka jest wynajmowana przez rodziny bośniackie i są to stali klijenci, więc trudno o jakiś wolny termin. Te wiadomości mam od właściciela domu przy Luka 2, u którego wynajmowałem apartament przez 2 lata z rzędu. Jestem teraz na wyjeździe i nie mam dostępu do mojego kompa, więc jak tylko wrócę, to podrzucę zdjęcia apartamentu przy ul.Luka 2.
Tutaj zaznaczyłem apartamenty:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

ps.
Córka właściciela, u którego byłem ma synka w wieku 2 lat i dziewczynkę 4 latka.
Apartament przy Luka 2 jest 5 osobowy, ale po negocjacjach płaciłem mniej (moja rodzina 2+1).
pejczer
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pejczer » 21.10.2014 11:33

...faktycznie wzgórza półwyspu zamieszkują szakale, ale nie wiem czemu, czasem miejscowi nazywali je "lisice".
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 21.10.2014 15:35

Na linku brunora znalazłem taką oto ciekawostkę, która mieści się kawałek za kempingiem:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Był tam ktoś chociaż zajrzeć?
Jak to wygląda w rzeczywistości i ile kosztuje?
brunor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 685
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 21.10.2014 16:56

Też byłem zainteresowany tą miejscówką (od tych zaznaczonych na jasnoniebiesko dostałem odpowiedzi), niestety zaporowa cena 70 euro za dobę za trzy osoby bez możliwości negocjacji - minusy brak klimy, internetu (pseudo robinsonada), daleko do sklepu (ok.1km) i ulica od kampu już nie jest oświetlona. Oczywiście będąc na miejscu chciałem zobaczyć jak to w realu wygląda - niestety nic z drogi nie widać, są tam trzy działki z domkami osłoniętymi gęstymi krzakami, a przy wjazdach są tabliczki z zakazem wstępu. Moja żona powiedziała, że to koniec świata i bałaby się tam mieszkać.
...ciekawostką jest to, że na końcu tej drogi jest wysypisko śmieci (znak widać na google streetview) - nie bylo nic czuć, ale dwa razy w tygodniu ichniejsze MPO przejeżdzało ulicą Luka w tamtą stronę.
Jak wrócę do domu to prześlę Ci też zdjęcia tej uliczki.
brunor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 685
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 23.10.2014 20:15

Obiecane zdjęcia za kampingiem Vrila. Fotki apartamentu przesyłam wraz z informacjami na pw.

mapka obszaru za kampingiem, ja przespacerowałem przez punkty 1-4-3-2. Pod mapką znak kierujący na wysypisko.
Obrazek

gdzieś przed pkt4 w stronę kampingu (widać wjazd "Kuća za odmor Kadulja")
Obrazek

i z tego samego miejsca w drugą stronę
Obrazek

powrót gdzieś między pkt 3 i 2 w stronę kampu
Obrazek

i w przeciwną
Obrazek

na tym zdjęciu ostatni z lewej dach to Villa Valentina
Obrazek

na pierwszym planie widok na pierwsze 3 domy na ulicy Luka
Obrazek
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.10.2014 20:40

Wielkie dzięki za info i fotki. Dodam tylko, że forumowy kolega był w jednym z domów (Luka 29) obok Villi Valentina, jednak nie ma już namiarów na właściciela, który przebywa tam tylko przez 4 miesiące w roku, a cena za apartament wynosiła 55 euro.
brunor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 685
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 23.10.2014 20:55

To pewnie dom zaraz obok Valentiny - jeśli powiększysz przedostatnie zdjęcie to można zobaczyć, że ten piętrowy domek ( trzeci od lewej) nie ma jeszcze okien.
pejczer
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pejczer » 24.10.2014 10:19

...jak wszystko się ułoży po mojej myśli, to może w drugiej połowie sierpnia 2015 ponownie zawitam w ten rejon :-) Muszę tylko namówić spośród znajomych z dziećmi drugą rodzinkę na wyjazd, żeby się córka nie nudziła :-)
pejczer
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pejczer » 24.11.2014 16:14

SingSing74 jeżeli szukasz jeszcze apartamentów w okolicy Campu Vrila, to najbliższy obiekt który rzucił mi się w oczy to zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Nie jest to przy ul. Luka, ale z tego co mi się wydaję, jest to po drodze z ul. Luka w kierunku centrum, na wzgórzu w okolicy cmentarza :oczko_usmiech: więc całkiem blisko.... Pozdrawiam !
brunor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 685
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 24.11.2014 22:57

pejczer napisał(a):...na wzgórzu w okolicy cmentarza :oczko_usmiech: więc całkiem blisko

- dokładnie, cmentarz jest zaraz przy ścieżce, która prowadzi koło tego apartamentu, około 50-60 metrów od niego...brałem go pod uwagę dwa lata temu, ale właściciel zdawkowo odpowiadał na moje mailowe pytania. Nie napisał, że nie ma parkingu i trzeba parkować, albo przy sklepie, albo przy cmentarzu - tego dowiedziałem się, oglądając już apartament na miejscu.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 27.11.2014 14:44

Dziękuję bardzo za kolejne adresy. Losy przyszłych wakacji jeszcze nie rozstrzygnięte, ale każdy namiar w tym rejonie jest na wagę złota ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.11.2014 21:14

brunor napisał(a):Obrazek


A cóż to za helikoptery widoczne na niebie 8O :oczko_usmiech:
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Trpanj - apartament koło kempingu Vrila
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone