Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir!!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006
Trogir!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 19.11.2006 01:01

Trogir po prostu jest przepiękny!!! Kocham to miasto. A najbardziej to lubię siedzieć przy barze na plaży (tuż na początku Okrugu Gornjego; plaża wysypana kamyczkami) w zatoce Saldun o zachodzie Słońca. Po prostu bajka!!!
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 19.11.2006 10:33

Właśnie tam jadę w przyszłym roku. Napisz coś więcej o Okrug Gornji i Trogir .
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 19.11.2006 23:05

Trogir to piękne, małe miasteczko ( www.trogir.com http://pl.wikipedia.org/wiki/Trogir ). Okrug Gornji to miejscowość turystyczna przylegająca do Trogiru. Są tam piękne plaże (polecam tą na Camp Rozac). Niestety większość z nich leży przy drodze (ta na Camp Rozac nie, co jest jej główną zaletą). Mi to jednak nie przeszkadza. Są bary plażowe, wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych, przystań. Jest wg mnie wystarczająca ilość sklepów (Konzum, Kerum, chyba Tommy i Antonio & Company - sklep lokalny. Oczywiście są także inne, jednak ja robiłem zakupy właśnie w tych sklepach). Ogólnie Okrug Gornji jest bardzo fajną miejscowością turystyczną. Jednak jeśli ktoś się tam wybiera musi bardzo uważać na lokalizację!!! Możesz być usytuowany 20 min drogi od centrum Trogiru albo godzinę drogi, czy nawet więcej. Okrug gornji jest bardzo rozciąnięty. No cóż, to chyba wszystko...
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 20.11.2006 09:22

Torcida 1 napisał (-a):
A najbardziej to lubię siedzieć przy barze na plaży (tuż na początku Okrugu Gornjego; plaża wysypana kamyczkami) w zatoce Saldun o zachodzie Słońca.

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale mnie osobiście zalew Saldun nie za bardzo odpowiada. Bliskość drogi nie jest problemem, ale do CRO jezdżę m.in. ze względu na krystalicznie czytą wodę, a tej w zatoce do krystalicznych nie można zaliczyć. Do tego widok zachodzącego słońca o którym wspominasz psuje nieco widoczek na stocznię w Trogirze.
Wystarczy jednak pojechać odrobinę dalej i masz widoki od strony otwartego morza, czysta woda, skałki Šolta na horyzoncie.... itd.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 02.01.2007 15:09

Witam,
no właśnie, ja z pytaniem w temacie, czy w pobliżu Trogiru znacie jakąś miejscowość, gdzie jest:
1. Niewielu turystów.
2. Czysta woda.
Będę wdzięczny za podpowiedzi,
pozdrawiam

--

damian
GSX750ES
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 02.01.2007 15:58

Ja polecam Slatinę albo Okrug Dolni na Ciovo. Miejscowości te dzieli Od Trogiru tylko mostek.
Myślę że spokojnymi miejscami w okolicach Trogiru jest także Marina i Podstrana ale tam bym nie chciała mieszkać bowiem miejscowości te leżą koło (czytaj-wzdłuż)jardanki. Niewątpliwie jednak są wioseczkami spokojnymi w której nie ma tylu turystów co np. w Omnisie.
Pozdrawiam
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 02.01.2007 16:01

madzia1981 napisał(a):Ja polecam Slatinę albo Okrug Dolni na Ciovo. Miejscowości te dzieli Od Trogiru tylko mostek.
Myślę że spokojnymi miejscami w okolicach Trogiru jest także Marina i Podstrana ale tam bym nie chciała mieszkać bowiem miejscowości te leżą koło jardanki.
Pozdrawiam


w Slatine faktycznie nie ma za duzo turystow...dobre polaczenia autobusowe do Trogiru, promowe do Splitu...mi sie tam podobalo :!:
staniław
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) staniław » 02.01.2007 17:42

RobCRO napisał(a):
madzia1981 napisał(a):Ja polecam Slatinę albo Okrug Dolni na Ciovo. Miejscowości te dzieli Od Trogiru tylko mostek.
Myślę że spokojnymi miejscami w okolicach Trogiru jest także Marina i Podstrana ale tam bym nie chciała mieszkać bowiem miejscowości te leżą koło jardanki.
Pozdrawiam


w Slatine faktycznie nie ma za duzo turystow...dobre polaczenia autobusowe do Trogiru, promowe do Splitu...mi sie tam podobalo :!:
Popieram.Tę tam byłem w ubiegłym roku jest spokojnie i pięknie.
Pozdrawiam
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 02.01.2007 18:22

Trogir to tez dla mnie kosmos!!!bylismy w sierpniu pierwszy raz w HR.trafilem fajny choc drogi apartmanik w okrugu g. tuz przy plazy tej najbardziej obleganej.jestem mlody lubie popatrzec na fajne cialka mlode foki a tam tego bylo naprawde full.fakt woda nie jest chorwacka, pewnie przez stocznie ale 3 dni tam przezylem, i co zobaczylem to moje hehehe. :lol: :wink:
wieczorkiem w samochod i do Trogiru na zarcie na lody na impreski piweczko lasencje, potem powrot na okrug a na plazy jeszcze muzyka
polecam plaze TUBORGA, z wypozyczalnia jet ski, milutka obsluga, swietna muza, DJ mixowal co dla mnie bylo lekkim szokiem (od 14 zaczynal), a Chorwatki i ine nacje jakie tam byly to mnie normalnie do szalu doprowadzaly...tego sie nie da opisac... :oops: :wink: 8O
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 02.01.2007 18:52

nono Marcin-ty pewnie w tej białej czapuni i uśmiechniętych kamyczkach też siałeś zamęt swoją osobą na LACHONACH-hehehe
Pozdrawiam :D :D :D
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 02.01.2007 21:35

Macie może jakieś zdjęcia z Okr. G. lub Trogir?
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 03.01.2007 08:35

Witam,
dzięki za wszystkie podpowiedzi. Jeśli ktoś ma ciekawe zdjęcia - rónież się piszę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Wybieramy się w przyszłym roku ekipą i chcielibyśmy włąśnie w tej okolicy - w zeszłym roku byliśmy trochę bardziej na północ - w Sukosanie.
Jeśli chodzi o wyspę - tylko jedno mnie trochę przeraża - korek w samym Trogirze. Co prawda motocyklem byłoby trochę lżej, ale jednak. Jak sobie przypomnę, jak się wpakowałem:)
pozdrawiam

--
damian
GSX750ES
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.01.2007 10:05

Adam,K napisał(a):Macie może jakieś zdjęcia z Okr. G. lub Trogir?


Japona pięknie przedstawiła Trogir w innym wątku ;)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=138 ... ght=trogir

:papa:
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 04.01.2007 10:30

Udało mi się znaleźć parę ciekawych lokalizacji w miejscowości Okrug Górny na wyspie Ciovo. W związku z tym pytanie do osób, które tam były, czy w okolicy da się znaleźć jakąś odosobnioną, spokojną plażę z małą ilością ludzi (najlepiej bez)?
Ze zdjęć satelitarnych na google earth wynika, że są tam pasy takigo "dzikiego" wybrzeża, tylko pytanie - czy trzeba do nich iść 10 min. czy dwie godziny :) ?
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES
Pawełka
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.05.2005
Trogir i Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawełka » 17.01.2007 19:03

Uważam, że Trogir to super miasto do odpoczynku po plażowaniu i kąpielach. Wąskimi uliczkami, nabrzepem oraz przez place Trogiru można wałęsać się godzinami, a gdy się zmęczymy usiąść, wypić piwo lub zjeść lody.Dla innych może być pizza w jedny z wielu malowniczych załuków. Jednak po kilku pobytach w HR oraz tym jednym na Ciovo uważam, że plażowanie najlepiej w pewnej =dużej odległości od portu, bno woda niestety odbiega od standardów chorwackiego wybrzeża. Poza tym same miłe wspomnienia i pielęgnując właónie te wspomnienia podczas pobytu 2006 specjalnie jadąc ze znajomymi zlechaliśmy z autostrady w czasie jednej z lokalnych eskapad do Trogiru, by właśnie zjeść lody, napić się kawy, zjeść skampi ... pospacerować, odetchnąći pojachać dalej
Trogir - warto
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone