Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir i okolice - Chorwacja 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 02.11.2016 13:06

Fajnie zobaczyć znajome kąty okolic Trogiru
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 03.11.2016 13:58

Po powrocie z parku Krka późnym popołudniem pojechaliśmy na wyspę Ciovo.Celem naszej wyprawy był mały kościółek pustelnia Gospe od Prizidnice .Zbudowany był w 1546r.
Ledwo co wyjechaliśmy a już utknęliśmy w korku.Korek na moście.Po odczekaniu kilkunastu minut kierujemy się na Slatine.Jedziemy wzdłuż wybrzeża.Droga wąska , do tego zaparkowane po obu stronach drogi samochody.Musimy często zatrzymywać się aby minąć się z autem jadącym z naprzeciwka.W pewnym momencie najechały się samochodów, że stanęliśmy.Ani w przód i w tył.Kierowcy podenerwowani trąbią.Stoimy coś ok.20 min.Wreszcie jakiś człowiek zaczął kierować ruchem i korek się rozładował. :P Właśnie w tym momencie uświadomiłem sobie, że to była trafna decyzja o tym by zrezygnować z kwatery na Ciovo.
Jedziemy dalej do Slatine.Na końcu miejscowości kierunek na kościół.Droga wąska na dwa metry ale chociaż asfaltowa.Po ok 3 km koniec drogi.Parkujemy auto i idziemy pieszo szutrową drogą.Potem są wykute w skale schodki aż do kościoła.Widoki piękne
DSCF1165 (Copy).JPG

DSCF1167 (Copy).JPG

DSCF1168 (Copy).JPG

DSCF1169 (Copy).JPG

DSCF1170 (Copy).JPG

DSCF1171 (Copy).JPG

DSCF1172 (Copy).JPG
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 03.11.2016 14:30

Kolejny dzień i wyjazd do Makarskiej na plażę.Szybkie śniadanie i kierunek na Jadrankę.Jazda bez problemu aż do Omisia.Tam korek i przymusowy postój ok pół godziny.Wreszcie przed jedenastą jesteśmy na miejscu.Parkujemy na początku Makarskiej za stacją benzynową w piniowym lasku.Plusem tego parkingu jest cień.
Idziemy na plażę.A tam jak w Międzyzdrojach.Człowiek przy człowieku.Wszędzie słychać język polski.Tylko parawanów nie ma.Dodatkowo naszych rodaków poznać można z daleka po widoku zgrzewkach piwa leżącego na karimatach.Nawet widziałem w dwóch przypadkach rodzime marki piwa.No Karlowaćko i Ożujsko to rozumiem, ale żeby targać z Polski żubra to lekka przesada. :roll:
Zdęjęć z Makarskiej to mam mało bo byliśmy tylko na plaży i deptaku na obiedzie.
DSCF1182 (Copy).JPG

DSCF1183 (Copy).JPG

DSCF1196 (Copy).JPG

DSCF1197 (Copy).JPG

DSCF1201 (Copy).JPG

I oczywiście moje ulubione Lignje na żaru
DSCF1191 (Copy).JPG

Po obiadku powrót na kwaterę.Tym razem wracałem inaczej.Kierunek na tunel Sv Ilija i dalej już autostradą.
Poszliśmy wcześniej spać bo na drugi dzień rano kierunek BiH, a konkretnie Mostar i Medjugorie.
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 06.11.2016 10:23

Następnego dnia pojechaliśmy właśnie do Bośni. Wbiliśmy się na autostradę wcześnie rano i jedziemy. Nieco ponad dwie godziny i jesteśmy w Mostarze. Generalnie z przekroczeniem granicy problemu dużego nie ma. Wystarczy mieć tak jak przy wjeździe do Chorwacji swoje dowody osobiste, ale dodatkowo trzeba posiadać Zieloną Kartę. Wychodzi strażnik czyta dowody, kartę. Zapytał się jeszcze gdzie jadę, po co i co przewożę. I nas puścił. Przy wjeździe do Chorwacji tak samo tylko nie zadają pytań. Jedziemy już w Bośni i tam to grubo ponad połowa samochodów to Golfy II. Ale muszę przyznać, że przy Mostarze widoki to piękne. Same miasto położone jest w takiej dolinie. Tylko szkoda, że ten widok zasłaniał nam trochę autobus ze Śląska jadący przed nami. Niestety nie mam zdjęć tego cudownego widoku :( . Mniejsza z tym. Był trochę problem z zaparkowaniem, ale w końcu znaleźliśmy jakiś płatny parking przy jakiejś budowie. Jak schodzi się w dół do starego miasta to widok jest naprawdę ładny. A niektóre budynki to jeszcze zniszczone po wojnie bałkańskiej:
000007595584 (Copy).Jpeg

000007602368 (Copy).Jpeg

000007617792 (Copy).Jpeg

Pierwsze co to poszliśmy zobaczyć most. Stanęliśmy przy nim na dole:
000007564672 (Copy).Jpeg

Widoki tam naprawdę są piękne. Dam może teraz trochę zdjęć. Pierwszym z nich będzie widok z mostu:
DSCF1220 (Copy).JPG

DSCF1222 (Copy).JPG

DSCF1224 (Copy).JPG

DSCF1225 (Copy).JPG

DSCF1226 (Copy).JPG

DSCF1228 (Copy).JPG

DSCF1230 (Copy).JPG

DSCF1231 (Copy).JPG

DSCF1233 (Copy).JPG

DSCF1234 (Copy).JPG

DSCF1237 (Copy).JPG

DSCF1240 (Copy).JPG

DSCF1242 (Copy).JPG

DSCF1243 (Copy).JPG

Wyjeżdżając z Mostaru, gdy staliśmy na skrzyżowaniu nagle puka do nas w szybę jakaś kobieta z paromiesięcznym dzieckiem na rękach. Bieda w Bośni jest bardzo duża i powyżej podałem właśnie przykład tego z mojego pobytu w Mostarze. Ludzie z dziećmi siedzą przy budynkach i żebrzą o pieniądze. W moim przypadku kobieta wyszła nawet na skrzyżowanie. Bieda naprawdę jest tam na dużą skalę. Dobra, ale wracajmy do relacji. Pojechaliśmy wtedy do Medjugorje. Niestety na tą chwilę nie mam zbyt dużo czasu na relację, dlatego też wpis z Medjugorje powinien pojawić się dziś późnym popołudniem, lub wieczorem. Do zobaczenia! :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 06.11.2016 11:22

Miło ogląda się zdjęcia z miejsc, w których się było i widziało :D Witam się i czekam na cd :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.11.2016 12:04

Mati2810 napisał(a):Parkujemy auto i idziemy pieszo szutrową drogą.Potem są wykute w skale schodki aż do kościoła.Widoki piękne

Tych widoków bardzo "zazdraszczam", fajne miejsce na Ciovo :mrgreen:
Mati2810 napisał(a):Idziemy na plażę.A tam jak w Międzyzdrojach.Człowiek przy człowieku.

Tu współczuję 8O :( . Ta Makarska to jakaś Masakra :?
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Trogir i okolice - Chorwacja 2015 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone