Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Triest, Koper, Piran, Porec

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dd22
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.07.2015
Triest, Koper, Piran, Porec

Nieprzeczytany postnapisał(a) dd22 » 30.07.2015 14:09

Witam jako, że pewnie nie wystarczy czasu zobaczyć tych wszystkich miejscowości mógłby ktoś polecić którą sobie odpuścić. Z Lublany będziemy kierować się w kierunku Puli i chcemy zahaczyć o coś po drodze. Pozdrawiam.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5745
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 30.07.2015 14:54

Z czterech wymienionych chyba odpuściłbym sobie Porec.
Na pewno nie odpuszczałbym zaś Piranu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2015 19:45

dd22 napisał(a):Witam jako, że pewnie nie wystarczy czasu zobaczyć tych wszystkich miejscowości mógłby ktoś polecić którą sobie odpuścić. Z Lublany będziemy kierować się w kierunku Puli i chcemy zahaczyć o coś po drodze. Pozdrawiam.


Jak zahaczyć :?: :roll:
5 minut i wio dalej, czy też coś zobaczyć przez kilka dobrych godzin :?:

W drugim wariancie starczy Wam czasu na 1 miejscowość :!: :!: :!:
Na 2 jak się wyjedzie rano z Lublany

Koper poza małą starówką jest nowoczesnym portem, średnio atrakcyjnym.

Porec możecie odwiedzić robiąc wycieczkę z Puli

Piran jest CUDOWNY, to jest mała Wenecja, bez gondolierów i kanałów, ale ten sam styl zabudowy :D :D

Triest to bardzo ciekawe miasto, dużo zabytków i fajna atmosfera

Triest albo Piran :roll:

Trudny wybór

Jak co to pytajcie się o szczegóły
Ostatnio edytowano 30.07.2015 20:51 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.07.2015 20:04

dd22 napisał(a):Witam jako, że pewnie nie wystarczy czasu zobaczyć tych wszystkich miejscowości mógłby ktoś polecić którą sobie odpuścić. Z Lublany będziemy kierować się w kierunku Puli i chcemy zahaczyć o coś po drodze. Pozdrawiam.

Rozumiem, że zwiedzanie ("zahaczenie") tych miast ma się odbyć w ciągu jednego dnia. :)

Jeśli tak, to ograniczyłbym liczbę miast do dwóch: Triestu i Piranu. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2015 20:50

W Piranie jest duży problem z parkowaniem.
Trzeba parkować dość daleko od starego miasta, na wielkim parkingu nad morze i przejść na starówkę piechotą.
Albo można zaparkować w sąsiednim Portoroż i podjechać aż na rynek w Piranie autobusem.
Co jest moim zdaniem lepszym pomysłem 8)

W Trieście najlepiej zaparkować nad samym morzem, duże parkingi są przy nabrzeżu. My zaparkowaliśmy zaraz przy placu Piazza della Unita Italia

2 miasta da się zwiedzić w ciągu 1 dnia.
Ale trzeba wcześnie rano wyjechać z Lublany.
Z Lublany do Puli jest ładny kawałek. :roll:
First
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) First » 30.07.2015 20:58

Zwiedziłem dogłębnie Koper, pooglądałem na spokojnie Triest oraz Piran. Wszystkie godne uwagi dla wielbicieli adriatyckich miasteczek!
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 30.07.2015 21:13

Lednice napisał(a):W Piranie jest duży problem z parkowaniem.
Trzeba parkować dość daleko od starego miasta, na wielkim parkingu nad morze i przejść na starówkę piechotą.
Albo można zaparkować w sąsiednim Portoroż i podjechać aż na rynek w Piranie autobusem.
Co jest moim zdaniem lepszym pomysłem 8)



W Portoroż można zaparkować - ale niekoniecznie :D
Przed Piranem jest wielki wielopoziomowy parking, z którego na stare miasto można dostać się bezpłatnym autobusem, tzn jest on bezpłatny jeżeli zapłacimy za parking ... :D

I kilka "Piranów" :D na zachętę ...

Piran.JPG

Piran1.JPG

Piran2.JPG

Piran3.JPG


:D :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2015 21:24

Czasem jest problem ze znalezieniem wolnego miejsca na tym parkingu :roll:

Zresztą Portoroż też jest fajny, to słoweńska Opatija

Najfajniej wygląda Piran od strony morza
Obrazek
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.07.2015 21:26

W Piranie był rzeczywiście problem z parkowaniem blisko starówki. W końcu udało się znaleźć miejsce tutaj.
dd22
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dd22 » 30.07.2015 22:53

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) mamy nocleg w Lublanie i raniutko wyjedziemy no to zobaczymy Triest i Piran. Pozdrawiam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2015 23:46

Naprzeciwko tego placu w Trieście trzeba zaparkować
Obrazek

To trzeba zjeść :D
Obrazek
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 31.07.2015 00:02

walp napisał(a):W Piranie był rzeczywiście problem z parkowaniem blisko starówki. W końcu udało się znaleźć miejsce tutaj.


Ten właśnie parking miałem na myśli ... :D

Byłem tam w lipcu zeszłego roku - czyli w szczycie sezonu. Mimo, że było bardzo dużo aut, miejsce dla dwóch samochodów znaleźliśmy bez problemu ... :D
First
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) First » 31.07.2015 17:09

Ja parkowałem w Treście obok dworca PKP - parking jest pod dachem, więc blacha się nie nagrzewa ;)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 03.08.2015 13:40

dd22 napisał(a): mamy nocleg w Lublanie i raniutko wyjedziemy no to zobaczymy Triest i Piran. Pozdrawiam :)


Bardzo dobry wybór. Piran dosłownie powala na kolana :D
Ma jedną z najpiękniejszych starówek, jakie widziałam.
Triest jest bardzo interesujący. Oba odkryliśmy w ubiegłym roku.
W tym planujemy nocleg w Trieście i spacer po Piran w drodze na Istrię :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2015 15:41

Piran i Izola świetne. Koper taki sobie, choć ma to coś i port, który mnie się podoba. Portorož jakoś mnie nie ujął, wręcz przeciwnie - taka miejscowość kurort. Triest - ilekroć tam jestem, obowiązkowo lody i posiedzenie na Molo Audace :)

Teraz, jak byliśmy na jeden dzień to dostałem ulotki Territorio Libero di Trieste i nalepkę, pogadałem z panią o historii... Triest mega się mi podoba ze względu na klimat "trochę-Austrii, trochę-Włoch" i lenistwo :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Triest, Koper, Piran, Porec
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone