Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Gdańsk, Mikulov, Ciovo Mastrinka

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010
Trasa Gdańsk, Mikulov, Ciovo Mastrinka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 09.03.2010 19:46

Witajcie
Czytam, czytam i zupełnie się pogubiłam, za dużo tego ale chwała za to :) chcemy jechać oczywiście naszą polską A1 a jak :D, potem w Czechach i Austrii płatnymi, na Słowenii ominąć kawałek płatnej no i w Chorwacji oczywiscie też płatne byle szybciej :D czy to dobra trasa ? Ile euro, koron i kun ? Oszaleję, siedzę czytam i głupieję, dobrze że do wyjazdu jeszcze prawie 4 m-ce( nie wiem jak wytrzymam, juz bym sie pakowała ;), ale ja bym juz chciała wiedzieć ile i jak ?? ;)
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 09.03.2010 19:50

Madzik68 napisał(a): czy to dobra trasa ? Ile euro, koron i kun ?


Trasa jedna z polecanych :D
Aktualne opłaty za autostrady i drogi ekspresowe :wink:
Dodać za Ciebie :?: tylko nie pisz , że nie potrafisz :roll:
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 09.03.2010 20:00

ależ oczywiscie, że potrafię :D ale wiesz jak to jest jak się jedzie gdzieś poraz pierwszy, jak juz wrócimy to będę " starą cromaniaczką " a na razie badam grunt bardzo intensywnie, tylko jak juz pisałam, mnogość informacji mnie skołowała, pewnie z czasem mi się wyklaruje, tylko że ja juz bym tak chciała.. jeeechać :)
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 09.03.2010 20:07

Madzik68 napisał(a): mnogość informacji mnie skołowała


Najważniejsze zebrane są w dziale FAQ :wink:

Madzik68 napisał(a):tylko,że ja już bym chciała..jechać


Jak widać dla prawdziwych cromaniaków to żaden problem :wink:
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 09.03.2010 20:26

No oczywiście, ale zauważ że ja jeszcze nie jestem prawdziwą cromaniaczką :P jedynie teoretycznie, a to za mało, a fotki sprzed tunelu i za tunelem świetne ( ile ten tunel ma kilometrów ;> ) no i musze poczekać na "zaklepany" urlopik :)
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 09.03.2010 20:33

Madzik68 napisał(a): a fotki sprzed tunelu i za tunelem świetne ( ile ten tunel ma kilometrów


5670 m
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 09.03.2010 20:43

dzięki :) rewelacja :) pozdrawiam :)
Adam Żurek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Żurek » 09.03.2010 22:28

Najprostsza droga prowadzi przez Brno, Mikulov lub Znojmo, Wiedeń, Gratz, Maribor, Zagrzeb, Trogir (zjazd z autostrady Prgomet) i Ciovo. Jest to niestety przejazd dość drogi bo wszędzie obowiązują opłaty. Tańsza droga wiedzie przez Czechy Słwację Węgry Słowenię i Chorwację bo opłata obowiązuje tylko w Słowacji no i w Chorwacji Droga jest jednak o wiele gorsza szczególnie przez Węgry. Zapraszam na moją stronę internetową www.mojachorwacja.eu gdzie opisałem trasę przejazdu do Chorwacji (relacje z podróży) oraz wiele innych tematów o Chorwacji także o wyspie Ćiovo
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 09.03.2010 22:32

My jedziemy z Tczewa - wyjazd 4 września :) Mężuś przeanalizował kilka wariantów tras i jak narazie pozostaje przy takiej:

Tczew-A1 do Nowych Marz-"jedynką" na Cieszyn- autostradkami Brno-Wiedeń-Graz-Słowenia autostradami (dla 30 euro nie będziemy błądzić tym bardziej, że oddali kolejny odcinek autostrady)-Chorwacja płatnymi drogami do samej Makarskiej ;)

W okolicach Grazu planowany nocleg o ile damy radę dojechać tak daleko...We wrześniu okaże się czy to był dobry wybór ;)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 09.03.2010 22:35

Adam Żurek napisał(a):Najprostsza droga prowadzi przez Brno, Mikulov lub Znojmo, Wiedeń, Gratz, Maribor, Zagrzeb, Trogir (zjazd z autostrady Prgomet) i Ciovo. Jest to niestety przejazd dość drogi bo wszędzie obowiązują opłaty.


Kolega Adam mnie wyprzedził :) Jedziemy dokładnie tą trasą :) Wariant trasy droższy, ale chyba najwygodniejszy...a czy nie o to chodzi podczas tak długiej i męczącej podróży?
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 09.03.2010 22:50

Proponowałbym nocleg koło Brna lub Znojma Wyjdzie trochę taniej i jest bliżej bo do Gratzu daleko. Jadąc na Mikulov trzeba się liczyć z utrudnieniami po stronie Austriackiej z uwagi na budowę autostrady.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.03.2010 23:51

Jeżeli jedziesz Gdańsk - Toruń - Inowrocław. . . to dalej polecam Ci trasę, którą opisałem w temacie:

Opole - Krnov - Bruntal - Ołomuniec przejezdna bez problemu!


Na nocleg w Kalsdorf: Graz Süd/Flughafen > http://www.oekotel.com/cms/ będzie daleko, wiec wyjechać będziecie musieli już w nocy . . . albo zrobić dwa przystanki jak Bahama > Zaplanowałem trasę - Jarocin - Vrbnik /noclegi/

Jak wybierzesz wariant Bahamy to podeślę Ci inne pensjonaty w Słowenii.

namiary na nocleg w Mikulov > Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Osobiście z Gdańska wyjechałbym w nocy ok 3.00 (chyba - bym musiał jeszcze przeliczyć) i zasuwał do Graz ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Na drugi dzień zostanie Słowenia i jak koleżanka...

pocztówka28 napisał(a):Słowenia autostradami (dla 30 euro nie będziemy błądzić tym bardziej, że oddali kolejny odcinek autostrady)


...również namawiam do zakupu winietki i pokonasz ten kraj szybko, bez stresu, że zabłądzisz i wjedziesz na płatną czy na drodze postawią objazd a na 90% spotkasz tam więcej policji, z którą nie ma dyskusji! Dalej bajeczna autostrada i z każdą minutą coraz cieplej. . . cieplej. . . gorąco! Sprawdźcie klimę - jak macie, bo pomimo, że są dwie nitki, to kilometrowe korki przed tunelami można trafić. . .

Pozdrav
Ps. Madzik68 - możesz na moje GG też pisać i pytać.
Ostatnio edytowano 09.03.2010 23:54 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.03.2010 23:51

Przez Znojmo zdecydowanie lepiej niż przez Mikulov...Pomysł z noclegiem w okolicach Znojma tez uważam za dobry.. My to właśnie praktykujemy .. całymi latami po drodze nocujemy w Lechovicach.
Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 10.03.2010 00:02

pocztówka28 napisał(a):W okolicach Grazu planowany nocleg o ile damy radę dojechać tak daleko...We wrześniu okaże się czy to był dobry wybór ;)

W drodze powrotnej mieliśmy zarezerwowany w Mikulovie (bez zaliczki). Niestety zatrzymały nas korki na autostradzie w Cro - 3h :!: i pomimo że przed nocą bym jeszcze zdążył, to zjechałem do Oekotel w Graz. Warto znać inne miejsca noclegowe. :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.03.2010 00:03

pocztówka28 napisał(a):W okolicach Grazu planowany nocleg o ile damy radę dojechać tak daleko...We wrześniu okaże się czy to był dobry wybór ;)

Dacie radę spokojnie :)
W zeszłym roku w wrześniu jechaliśmy trasą na Rovinji:
Gdańsk- Cieszyn -Brno -Wiedeń - Graz -Maribór - Chorwacja na Koper.

Wyjechaliśmy z Gdańska o 5,00 rano na 23.00 dojechaliśmy do Mariboru oczywiście z przerwami na siusiu, jedzenie i prostowanie kości.
W Mariborze kimonko w samochodzie 5 godz. i ruszyliśmy dalej.

Do Graza powinniście dojechać spokojnie , o ile nie trafi się jakaś przygoda po drodze....odpukać .

I nie warto jak piszą na forum co niektórzy bawić się w objazdówki tylko poświecić te 30 Euro i śmigać autostradą Słoweńśką.
Piękne widoki i kapitalne tunele.

Szerokości.....
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Gdańsk, Mikulov, Ciovo Mastrinka
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone