Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tragicznie zginął Tose Proeski

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2008 08:33

Już się zapoznałem - pięknie napisany artykuł przez bardzo młodą osobę :lol:

Tose 1

Tose 2
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 31.01.2008 09:06

Janusz Bajcer napisał(a):Już się zapoznałem - pięknie napisany artykuł przez bardzo młodą osobę :lol:


I to chyba jest duży plus :wink: Młodzi piszą jakoś bardziej uczuciowo - jeszcze nie stali się zgorzkniali i cyniczni :) Na razie są "nieskażeni" :lol: Oby jak najdłużej :!:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 04.02.2008 17:18

Bardzo często słucham w samochodzie płyty " Igra bez granica". Rodzina już polubiła, znajomi się dziwią, zaskoczeni blisko-brzmiącym, a niecałkiem zrozumiałym jezykiem - i po 2,3 piosence - zaczynają podśpiewywać. Nie zagłębiałem się w biografię Tose Proeskiego. Ale chyba własnie ta radość i brak zgorzkniałości udziela się z jego piosenek wszystkim, którzy poddają się urokowi tych melodii.
Myślałem, że w moim mieście jest może kilka osób, które słucha Proeskiego. Teraz nie jestem już taki pewien swojej "oryginalności " .
I bardzo dobrze :)
Jancilla
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 13.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jancilla » 13.08.2008 10:42

W Macedonii ogłosili żałobę narodową po jego śmierci.
Tylko on rozumiał innych ludzi jak nikt inny... :cry:
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 22.08.2008 19:06

Do samochodu akurat wolę Novkovica. Co prawda nie jest to Pavarotti, ale jego pop-rockowych kawałków wyjątkowo dobrze słucha się w trasie. Jeśli jednak chodzi o sam wokal, to Proeski bije (bił :cry:) wszystkich na głowę. Jeden z moich ulubionych kawałków T.P. to MESECINA. A Wasze?
Pozdrawiam.
MagdaB.
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.09.2008
Tose Proeski....

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagdaB. » 12.09.2008 19:26

Witam wszystkich goraco!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jestem na etapie poznawania muzyki regionu Bałkanów....
Niestety dopiero niedawno miałam okazję i niezwykłą przyjemność posłuchac utworów Tose :lol: ..... jestem w totalnym szoku!!! 8O Nigdy w zyciu nie słyszałam i pewnie nie usłyszę drugiego tak wspaniałego wokalisty....
Wiem na pewno, ze jego niesamowity głos towarzyszyc mi bedzie juz na zawsze....Wiem juz, ze był genialnym artystą i przede wszystkim wspaniałym wielkim człowiekiem.... :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mam ogromną prośbę..... do osób tu obecnych.....

Napiszcie proszę, gdzie mozna kupić jego płyty.... skąd uzyskać teksty piosenek....
To dla mnie niezwykle wazne...... :lol: :lol: :lol: :lol:

Z góry... wielkie dzięki! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Błagam o mozliwie szybka odpowiedź....pleasseeee.....
Użytkownik usunięty
Re: Tose Proeski....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2008 20:02

MagdaB. napisał(a):.... skąd uzyskać teksty piosenek.....

najlepiej z internetu :wink:
Wpisujesz w google: "Tose Proeski" i dostajesz np. to: www.yumidi.com/tekstovi-pesama/tose-proeski

MagdaB. napisał(a):....Napiszcie proszę, gdzie mozna kupić jego płyty.....

Jak wyżej.........czyli na ebay lub na stronie internetowej: www.yu4you.com/trazi.php?vrsta=2&terms= ... ang=en&t=1
U nas raczej mało prawdopodobne :wink:
MagdaB.
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagdaB. » 12.09.2008 20:21

..... Dziękuje przede wszystkim za ...namiary :) oraz szybką akcję.....a propos ......śmietnika :D
...Tak jest Panie Moderatorze! :wink: ... oczywiscie rozumiem.... :wink:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.09.2008 20:41

O Tose Proeski pamiętaliśmy też na Smoczym Zlocie

Obrazek

i kilka piosenek słuchaliśmy z płytoteki Drusilli.
:D
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 12.09.2008 21:28

W Krk w tym roku w lipcu "pełno" było muzyki Proeskiego - w konobach, barach, w hotelu . Chorwaci byli zaskoczeni, że go podśpiewujemy.
A płyty istotnie są w necie. Stąd je mam :oops:
Ale kupić je oficjalnie to można tylko na Bałkanach ...
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 12.09.2008 22:40

krakuscity napisał(a):O Tose Proeski pamiętaliśmy też na Smoczym Zlocie
i kilka piosenek słuchaliśmy z płytoteki Drusilli.
:D


Osoba Tosia wymagała wspomnienia na takiej imprezie :)
Żałuję że mnie wtedy tam nie było :( Chociaż ... tak na dobrą sprawę... to niezupełnie :) Część mnie była - w postaci tej płytoteki właśnie :D Z przyjaciółmi należy się dzielić więc uczyniłam to z ogromną ochotą :D


Magda - wszystkie teksty i wiele innych ciekawostek znajdziesz też TU
A o zakup płytek możesz poprosić kogoś znajomego kto wyjeżdża na Bałkany :D Wiem po sobie że to napewniejsza metoda :wink:
pozdrav :papa:
MagdaB.
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagdaB. » 16.09.2008 17:02

...Wielkie dzięki za wszelkie wskazówki... :D :D :D :D

....szczerze mówiac ... nie sadziłam, ze.... tak szybko otrzymam.. jakiekolwiek informacje...ale naturalnie jestem mile zaskoczona :P :P :P :P

...cały czas..."zarażam" wszystkich dookoła muzyka bałkańską... a Tose ...w szczególności.... :lol: :lol: :lol: :lol:
...urok i zachwyt nadal trwa...

...a wiec ruszam do boju... zamierzam zgromadzic kolekcję jego twórczości, ciekawe jak długo to potrwa? :roll: :roll: :roll: :roll: ...oby jak najkrócej.....

pozdrawiam Was wszystkich ciepło :D :D :D :D

aha! ...w razie problemów, pytań, watpliwości... powracam tu... wiedzac, ze moge liczyc na pomoc..... :lol: :lol: :lol:

P.S
...fajne to foooooruumm...
renata_777
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 24.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) renata_777 » 24.09.2008 13:46

[quote="AguUsKa"]Mam pytanie:
Co oznacza tytul jednej z piosenek " Poljsko cvijece" ?[/quote][color=indigo][/color][size=18][/size] :oops:
Niedawno wróciłam Z Chorwacji byłam na wyspie Krk w miejscowości Silo :) tam mjałam możliwość posłuchac piosenek Tose Proeskiego.
Ale niewiem gdzie można je kupić a chętnie kupię lub odkupie.
Czekam n imfo :lol:[color=indigo][/color][size=18][/size][b][/b]
renata_777
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 24.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) renata_777 » 24.09.2008 13:51

plavac napisał(a):Bardzo często słucham w samochodzie płyty " Igra bez granica". Rodzina już polubiła, znajomi się dziwią, zaskoczeni blisko-brzmiącym, a niecałkiem zrozumiałym jezykiem - i po 2,3 piosence - zaczynają podśpiewywać. Nie zagłębiałem się w biografię Tose Proeskiego. Ale chyba własnie ta radość i brak zgorzkniałości udziela się z jego piosenek wszystkim, którzy poddają się urokowi tych melodii.
Myślałem, że w moim mieście jest może kilka osób, które słucha Proeskiego. Teraz nie jestem już taki pewien swojej "oryginalności " .
I bardzo dobrze :)



A gdzie można kupić płyty Tose Proeskieg bo w muzycznych sklepach niema
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2008 14:37

renata_777 napisał(a):...A gdzie można kupić płyty Tose Proeskieg bo w muzycznych sklepach niema

8 postów w górę masz link :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Tragicznie zginął Tose Proeski - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone