Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Temperatury wody w Sreser (Peljesac)

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fargo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.02.2010
Temperatury wody w Sreser (Peljesac)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fargo » 05.02.2010 15:13

Witam
Pierwszy raz na stronce cro - dlatego też pozdrowienia dla wszystkich cromaniaków.
Do chorawcji wybieram się drugi raz. Pierwszy to Mirca na Braczu przełom czerwca i lipca w 2008 roku (super pogoda i miejsce - polecam).
Zamierzam jechać z rodzinką do Sreser-u na Plejesac od 26.06-10.07.2010 r. Mam pytanie na temat czystości i temperatury (a zwłaszca temperatury) wody. Słyszałem, że nie jest najcieplejsza.
Dzięki za wszelkie informacje i podpowiedzi.
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 05.02.2010 15:52

no teraz za bardzo najcieplesza nie jest, ale czysta na pewno :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.02.2010 16:18

Śledź na bieżąco tu
Co prawda akurat w tym miejscu pomiarów nie ma.. ale masz inne miejsca w regionie.. to zawsze orientacyjne dane ..
Pozdrawiam
Fargo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fargo » 05.02.2010 18:08

Temperatura wody interesuje mnie dlatego, że jest to dosyć głęboko wcięta zatoka i niekoniecznie mogą tam gościć ciepłe prądy morskie. Stąd moje pytanie. Ponadto chciałbym również zapytać o samą plażę tj. jakiego jest typu (kamyki czy piach) oraz czy do morza jest dosyć łagodne zejście (długa płytkość morza) - pytam bo chodzi mi o małe dzieciaki, które mogłyby się bez obaw pluskać.
Fargo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fargo » 05.02.2010 18:10

..... ewentualnie gdzie takie plaże można znaleźć (płytkie) na Plejesacu lub w okolicach Dubrownika.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.02.2010 18:21

W zatokach (zwłaszcza tych głęboko wciętych; choć Sreser akurat na "wyjściu" z zatoki) przeważnie woda cieplejsza, bo nagrzewa się jak w wannie... o ile nie ma akurat jakiegoś chłodnieszego prądu, ale to nie zdarza się częsta; poza tym wtedy zawsze można znaleźć takie miejsce w zatoce, gdzie prąd nie przepływa.
Pozdrawiam
Fargo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fargo » 05.02.2010 18:32

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):W zatokach (zwłaszcza tych głęboko wciętych; choć Sreser akurat na "wyjściu" z zatoki) przeważnie woda cieplejsza, bo nagrzewa się jak w wannie... o ile nie ma akurat jakiegoś chłodnieszego prądu, ale to nie zdarza się częsta; poza tym wtedy zawsze można znaleźć takie miejsce w zatoce, gdzie prąd nie przepływa.
Pozdrawiam


Dziękuję za te cenne informacje. Ponadto chciałbym poprosić ewentualnie jeśli można na priva (adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl) o jakieś namiary noclegowe (dla ok. 12 osób - dorośli i dzieci) w tych okolicach (najchętniej cały domek) .
[/url]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.02.2010 19:09

Przykro mi, ja pomóc nie mogę; nie zajmuję się pośrednictwem...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2010 19:16

Fargo napisał(a):....Ponadto chciałbym poprosić o jakieś namiary noclegowe (dla ok. 12 osób - dorośli i dzieci) .....

O namiarach jest cały wątek na forum - do wyboru, do koloru
Miłej lektury :wink:
Fargo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fargo » 05.02.2010 19:29

Ok. przepraszam i udam się do tego wątku...."namiarowego"
Ponowię tylko jeszcze to pytanie odnośnie morza w Sreser czy jest dosyć łagodne zejście (długa płytkość morza), ewentualnie gdzie takie plaże można znaleźć (płytkie) na Plejesacu lub w okolicach Dubrownika.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 06.02.2010 21:09

W miejscu gdzie zaznaczyłem kreseczki woda jest wyjątkowo ciepła (a przynajmniej była na przełomie czerwca/lipca 2008r.). Natomiast całkiem na prawo płynął jakiś silny i wręcz lodowaty prąd morski co zniechęcało do nurkowania w tym rejonie. Praktycznie wszyscy nurkowali przy zaznaczonych kreseczkach. Występuje tam bardzo dużo muszli zaktowiczonych w dnie, które uchylają tylko szczelinkę przez którą filtrują wodę, a przy nagłym ruchu zamykają się (nie wiem jak się nazywają, ale są pod ochroną). Na dnie można spotkać poruszające się szczeżujki - przynajmniej mnie się trafiła.
Obrazek
Fargo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fargo » 06.02.2010 21:39

Dziękuje bardzo za te cenne informacje. To mnie przekonuje do wyjazdu w to miejsce.

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Temperatury wody w Sreser (Peljesac)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone