Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tęcze Korčuli i kominy Lastova

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 06.08.2014 18:40

Jak Korcula, to i ja chętnie popłynę :D Znajdzie się jeszcze troszkę miejsca dla mnie? ;)
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 06.08.2014 20:13

Jeśli kajak pojemny to wsiadam :D
A jak mnie pojemny to się do wiosła doczepię :lol:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 06.08.2014 20:16

maslinka napisał(a):Pirat, uważaj, bo zaraz wypadniesz za burtę :P


Nie lękam się ;)

Obrazek

maslinka napisał(a):P.S. Jedna z ciekawostek Lastova (święto, które obchodzi się na wyspie) ma związek z piratami :), ale przebieg uroczystości raczej by Ci się nie spodobał ;) :twisted:


Ale, że niby na ośle :roll:
Ważne, że jest fajne kabuuuum !!!

Obrazek

Obrazek
Obrazek
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 06.08.2014 20:19

Za długo nie popływam, bo już tylko 3 DDW :mrgreen: , ale z chęcią rozejrzę się z wami po Korčuli i Lastovie.
Ile zdążę teraz, a reszta po powrocie, bo pewnie trochę potrwa relacjonowanie :) .
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.08.2014 20:31

maslinka napisał(a):...
To jak, płyniecie z nami? :D

Brrr...znowu woda. Ileż można... :roll:
Ja będę ale w kapoku, w płetwach, z założonymi dmuchanymi rękawkami, z maską i rurką oraz bojką pod pachą.

:smo: :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.08.2014 20:39

17-18 lipca (czwartek/piątek): Droga na Korčulę

Wakacje zaczynają się znacznie wcześniej niż odpalenie silnika naszego Fabiaka. Cały tydzień przed wyjazdem przygotowujemy się do podróży. Wyjazd na camping to potężne przedsięwzięcie logistyczne, a my lubimy być przygotowani na różne ewentualności.

Przez kilka dni robimy zakupy żywnościowo-kosmetyczne, wyciągamy z różnych zakamarków mieszkania sprzęt campingowy, załatwiamy karty EKUZ i ubezpieczenie i wiele, wiele innych. Ostatniego dnia okazuje się, że w zasadzie nie mam butów do wody, a raczej mam bardzo sfatygowane. Wiem, że można kupić na miejscu, ale chcę je mieć od razu, więc jeszcze szybka wyprawa do sklepu.

17 lipca przed godziną 18:00 jesteśmy wreszcie gotowi do wyjazdu. Samochód załadowany jak zwykle, chociaż mam wrażenie, że co roku bierzemy więcej maneli :roll:

DSCN1459 (Custom).JPG

DSCN1455 (Custom).JPG


Podróż mija sprawnie i przyjemnie. Nie ma korków, nie pada deszcz, idealnie :) Dokładnie o 1:38 (tak odnotowałam w CROnice ;)) wjeżdżamy do Chorwacji :D
Z innych zapisków, jak co roku ;), podam jeszcze temperaturę przed i za Sv. Rokiem. Tym razem był to prawdziwy tunel zimno-ciepło; przed tunelem: 15 st., za: 23 st. :D Pomiaru dokonano o godzinie 4:23 ;)

Jeszcze nigdy nie byliśmy w Chorwacji tak wcześnie rano. Pierwsze zdjęcie Jadranu ;):

DSCN1476 (Custom).JPG


Trochę nietypowe, ale i tak serca biją nam szybciej :D

Wcześniejszy niż zwykle wyjazd był spowodowany faktem, że chcieliśmy zdążyć do Drvenika na prom, który odpływa o 7:30.

Podziwiamy wschód słońca na autostradzie gdzieś koło Splitu:

DSCN1488 (Custom).JPG


Postanawiamy przetestować tunel sv. Ilia pod Biokovem. Zjeżdżamy z autostrady:

DSCN1512 (Custom).JPG


Na zdjęciu widać sv. Jurego :)

Przejazd tunelem kosztuje 20 kun i zaoszczędza około 10 minut czasu ;) Czyli 1 minuta kosztuje 2 kuny ;)

DSCN1530 (Custom).JPG


Ale dla nas to przede wszystkim atrakcja, coś nowego. "Przebijamy się" przez góry i wypadamy w Baškiej Vodzie:

DSCN1533 (Custom).JPG

DSCN1536 (Custom).JPG


Rzut oka za siebie, na nową drogę prowadzącą w stronę tunelu:

DSCN1540 (Custom).JPG


Przejeżdżamy przez dobrze znane, chociaż jakby inne (bo jeszcze uśpione), miejscowości Makarskiej Riviery. Podgora:

IMG_0046 (Custom).JPG


Igrane:

IMG_0058 (Custom).JPG


Koło 7:00 dojeżdżamy do Drvenika. Prom już czeka, ale jeszcze nie rozpoczął się załadunek samochodów:

IMG_0067 (Custom).JPG


Jak widzicie, nie jest to prom Jadroliniji, ale LNP (Linijska Nacionalna Plovidba). Na nasze szczęście zaczął pływać od 12 lipca, z czego chętnie skorzystaliśmy :) Ceny są zdecydowanie niższe niż promu Split - Korčula. Inną opcją byłby dojazd do Ploče, ale dzięki LNP nie musimy już męczyć się w aucie :)

Trochę obawialiśmy się, czy się zmieścimy. Niepotrzebnie, przed nami tylko 7 aut:

IMG_0068 (Custom).JPG


Na prom wchodzi około 30 samochodów, a był wypełniony mniej więcej w połowie. To świetna alternatywa dla Jadrolinji, chociaż "pływadło" do najnowszych nie należy i prawie nie ma na nim miejsc siedzących ;) Ale co tam będziemy narzekać; najważniejsze, że jesteśmy w Cro i płyniemy na Korčulę :D

Pierwsze promienie słońca oświetlają plażę w Drveniku:

IMG_0073 (Custom).JPG

P7180003 (Custom).JPG


a my powoli odbijamy od brzegu.

Bez problemu radzimy sobie z brakiem wolnych krzesełek :D:

P7180005 (Custom).JPG


I tak większość podróży spędzę w takiej pozycji ;):

P7180009 (Custom).JPG


Zapadamy w krótkie drzemki, rekompensując sobie chociaż trochę nieprzespaną noc.

Zostawiamy za sobą Makarską Rivierę:

P7180012 (Custom).JPG


Przed nami Pelješac, który musimy opłynąć:

P7180019 (Custom).JPG

P7180064 (Custom).JPG


Po około 2 godzinach widać już cel naszej podróży - miasto Korčula:

P7180070 (Custom).JPG


Nowe i stare ;):

P7180080 (Custom).JPG

P7180095 (Custom).JPG


Fotek Korčuli (miasta) będzie jeszcze bardzo dużo - w różnych porach dnia i nocy ;), z wody i z lądu, bo na pierwsze 4 dni zatrzymamy się na campingu "Kalac", który jest położony niedaleko starówki.

Dopływamy do przystani Dominče, gdzie stoi już prom przypływający z Orebića o mylącej nazwie Supetar ;):

P7180121 (Custom).JPG


Podróż promem trwała 2 godziny i 15 minut. Zdążyliśmy trochę odpocząć przed rozbijaniem namiotu ;) Ale o tym w następnym odcinku :)

:papa:
Ostatnio edytowano 05.04.2019 18:20 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 06.08.2014 20:41

maslinka napisał(a):
Goniaa napisał(a):Jasne, że płynę :)
My w tym roku również byliśmy na Korčuli (i chyba w podobnym terminie, a jakoś nie udało nam się na siebie natknąć. Zresztą w zeszłym roku na Braču też troszkę deptałyśmy sobie po piętach :D ).

Goniaa, Brač był już 2 lata temu 8O Leci ten czas...

Pewnie deptaliśmy i w tym roku. My byliśmy na Korčuli od 18 lipca do 3 sierpnia z przerwą na 4 dni na Lastovie w środku ;)


No faktycznie 2 lata temu była Brač. Zapomniałam o zeszłorocznym Peljesaču :)

My byliśmy na Korčuli od 18-28 lipca:) Tym dokładniej będę śledzić Twoją relację :)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 06.08.2014 20:55

trochę spóźniony ale jestem :)
Hvar'u szybko nie zdradzimy ale ... :wink:
Pewnie jak wszyscy ... czekamy na więcej 8)
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 06.08.2014 21:10

.Czekam na zdjecie z Piwem. :D
POZDRAWIAM
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 06.08.2014 21:38

Dopływam i ja... Mam podczas wakacji także towarzyszyły piękne tęcze ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.08.2014 21:45

I ja też wsiadam na pokład ... z moją a może i Twoją tęczą ale widzianą z Peljesaca :)

P1010005.JPG
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.08.2014 22:23

mirasowski napisał(a):Witam. Płynę i ja. :D

Zapraszam na pokład :)


Eunike1984 napisał(a):Jak Korcula, to i ja chętnie popłynę :D Znajdzie się jeszcze troszkę miejsca dla mnie? ;)

Jasne, że się zmieścisz :)


ELIMAR napisał(a):Jeśli kajak pojemny to wsiadam :D
A jak mnie pojemny to się do wiosła doczepię :lol:

No pewnie! Polak potrafi ;)


SgwdYrEira napisał(a):Ale, że niby na ośle :roll:
Ważne, że jest fajne kabuuuum !!!

Z dodatkowymi efektami dymnymi, jak widzę ;) Fajne foty :D


morgana napisał(a):Za długo nie popływam, bo już tylko 3 DDW :mrgreen: , ale z chęcią rozejrzę się z wami po Korčuli i Lastovie.
Ile zdążę teraz, a reszta po powrocie, bo pewnie trochę potrwa relacjonowanie :) .

Na pewno potrwa bardzo długo ;)


romuald22 napisał(a):Brrr...znowu woda. Ileż można... :roll:
Ja będę ale w kapoku, w płetwach, z założonymi dmuchanymi rękawkami, z maską i rurką oraz bojką pod pachą.

:smo: :lol:

Zapomniałeś o delfinie :lol:


m@rek napisał(a):trochę spóźniony ale jestem :)
Hvar'u szybko nie zdradzimy ale ... :wink:
Pewnie jak wszyscy ... czekamy na więcej 8)

Nie dziwię się - Hvar to Hvar :D
Ale Korčula też ma dużo do zaoferowania :)


DamianM napisał(a):.Czekam na zdjecie z Piwem. :D

Hehe, spokojnie, będzie :D


JoannaMaxel napisał(a):Dopływam i ja... Mam podczas wakacji także towarzyszyły piękne tęcze ;)


gusia-s napisał(a):I ja też wsiadam na pokład ... z moją a może i Twoją tęczą ale widzianą z Peljesaca :)

Ależ się tęczowo zrobiło :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.08.2014 00:00

Proszę o zapokładowanie mojej osoby ! Mam nadzieję doczytać relację DDW ,czyli 2 września.
Mam w planie zahaczyć o Korćulę po raz kolejny z Peljeśca, a potem Vis...,który długo konkurował z Lastovem
na etapie planowania tegorocznych wakacji. Dlatego czekam na relację z tegoż (raczej: z tejże wyspy).
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.08.2014 00:14

Agnieszko , nawet jak w kajaku miejsca braknie i wpław trzeba będzie za Wami płynąć - płynę z Wami ( albo za Wami ) :D



Pozdrawiam
Piotr
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 07.08.2014 09:43

Po tegorocznych prześledzonych relacjach z Korculi i tu mnie nie może zabraknąć! W przyszłym roku wakacje na pewno na Korculi, także jestem bardzo ciekawa :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tęcze Korčuli i kominy Lastova - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone