Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukamy porady gdzie i dokąd ....

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek i Joanna
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek i Joanna » 25.11.2008 01:33

Najlepsza sprawdzona alternatywa dla nas to : wyruszamy póżnym wieczorem ze Szczecina w okolice Kraków-Zwardoń tam odpoczynek i nastepnym wieczorem w droge do Chorwacji( Słowacja i Węgry) i na sniadanie jestesmy na miejscu. My kwatere rezerwujemy wczesniej, ale wiem że na miesjcu tez można znaleźć wolne pokoje , tylko są różne ceny. Mieszkalismy na Pagu w Pagu 5 min drogi od zatoki, z balkonu widok na cała zatoke i drugą brzeg miasta, było super i nie drogo, a widoki nie zapomniane.Gospodarze tez super.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.11.2008 03:39

Witaj,
Ja natomiast nie lubię drogi przez Węgry :)
Wolę zdecydowanie przez Czechy lub Słowacje, a później to juz Austria,Słowenia i Cro :)
Co do miejsca pobytu to jak jak radzili wcześniej wybierz region i tam miejsce na pobyt..dużo osób dzieli wyjazd na dwie części, to super rozwiązanie:)
Polecam zdecydowanie jechać w ciemno..zatrzymujesz się tam gdzie ci się podoba, wiesz co bierzesz i można się potargować :)
Osobiście na Pag byłam raz przejazdem i to na moment więc nie doradzę, choć na 3-4dni planuję w najbliższe wakacje wyspę odwiedzić...
Myślę , że spodobałaby wam się Riwiera Makarska, a tam dużo miasteczek, jedne większe, inne mniejsze, ale jest co robić i macie na miejscu piękne widoki...(Brela, Tucepi, Podgora,Gradac)
Ja od tych wakacji jestem zauroczona wyspą Brac, to też atrakcyjna wyspa i warta polecenia :)
płw.Peljesac nie do opisania, ale to już daleko :)
Odsyłam do mojej relacji też sporo info tam znajdziesz :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=21203&start=0
Pamiętaj jednak, że musisz sama zaplanować sobie wyjazd, bo każdy jest inny i to co nam sie spodoba, Tobie niekoniecznie...
Masz dużo czasu, obejrzysz zdjęcia, poczytaj info i na pewno znajdziesz miejsce dla siebie...:)
Zapewniam Cię, że po pierwszym poznaniu Cro będziesz chciała odwiedzić ją jeszcze nie raz
:P
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 28.11.2008 10:57

Ponieważ to mój pierwszy post, to witam wszystkich Cromaniaków serdecznie i mam nadzieję na miłą znajomość :D

Chociaż mój staż jako zarejestrowanego użytkownika jest znikomy (jakieś 3 minuty :D ) to jednak forum studiuję już od kilku miesięcy więc napiszę jakie są nasze (moje i pięknej małżonki) plany.

Otóż nasz przyszłoroczny - dziewiczy wyjazd do Chorwacji, po wielu przemyśleniach i rozterkach, postanowiliśmy przeprowadzić w nocy (daj Panie Boże aby dzieci spały) z niedzieli na poniedziałek (Allachu prosimy - bez korków) i w dodatku w ciemno (mimo ryzyka niech Budda się zlituje). Będziemy jechać tak długo, aż autostrady starczy, aby zjechać na wybrzeże około 9 - 11 przed południem i od Breli szukać czegoś co nas porwie swą urodą.

Więc moja rada jest taka: mamy dopiero jesień więc przed nami przynajmniej 6 miesięcy czasu. Tak więc trzeba czytać, czytać i jeszcze raz czytać Forum.

Pozdrawiam i nie zaśmiecam więcej tematu.

Marek
mariazk
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 25.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariazk » 28.11.2008 12:22

:D
Ja też witam serdecznie wszystkich, bo w pierwszym poście tego nie zrobiłam
:oops: za co bardzo przepraszam. W Chorwacji nie jestem nowicjuszem, miałam kilka wyjazdów w ostatnich latach, natomiast na forum tak.
Forum znam już od jakiegoś czasu, nawet dłuższego, ale nie logowałam się.
Zawsze przyjemnie czyta się czyjeś spostrzeżenia. Przyszedł czas aby i dodawać coś od siebie, chociaż ja zdecydowanie wolę mówić niż pisać. :wink:
Mnie na przyszły rok interesują wyspy, te na południu Chorwacji, więc zaczytuję sie w postach na te tematy :lol:
Toji
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toji » 28.11.2008 14:12

Część, ja osobiście polecam Hvar a odradzam Makarską, ale jak wiadomo z gustami jest jak z pupami każdy ma swoją. Lubie ciszę i spokój, senną atmosferę i bajecznie czystą wodę.
mariazk
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 25.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariazk » 28.11.2008 14:28

Zgadzam się, ja również nie trawię Makarskiej :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.11.2008 12:08

Marek73 napisał(a):Ponieważ to mój pierwszy post, to witam wszystkich Cromaniaków serdecznie i mam nadzieję na miłą znajomość :D

Wtam Cię serdecznie, ale jeszcze raz zacznij TU :wink:

Marek73 napisał(a):Otóż nasz przyszłoroczny - dziewiczy wyjazd do Chorwacji ... Będziemy jechać tak długo, aż autostrady starczy, aby zjechać na wybrzeże około 9 - 11 przed południem i od Breli szukać czegoś co nas porwie swą urodą.

Polecam tak zaplanować, by zjechać z autostrady już o 8.00 rano, bo słońce będziesz miał od strony kierowcy i nawet przy klimie (ja mam manual) jest ciężko nieraz wytrwać.
Tankowanie polecam na "tifon" - super jakość LPG i benzynki! (foto - miniaturka, klik powiększy). Różne stacje co ok. 40km, ale w nocy niektóre nieczynne! Poszukaj info - też piasałem o tym na forum.

Obrazek

Jak do Breli, to zjazd będziesz miał w Zadvarje. Tam jest koniec autostrady, wiec nie zabłądzisz. Przy wyjeździe z Zadvarje zatrzymaj sie na poboczu przy elektrowni i zejdź zobaczyć kanion. Będziesz miał żabi skok, więc już spieszyć się nie musisz, no chyba że jeszcze masz kwaterę do poszukania, wiec obowiązkowo zrób przystanek przy tojtojkach na TAKI WIDOK :wink:

Marek73 napisał(a):Więc moja rada jest taka: mamy dopiero jesień więc przed nami przynajmniej 6 miesięcy czasu. Tak więc trzeba czytać, czytać i jeszcze raz czytać Forum.

I to jest właśnie klucz do udanych wakacji :wink:

Pozdrav :lol:
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 01.12.2008 09:51

Popiel napisał(a):Polecam tak zaplanować, by zjechać z autostrady już o 8.00 rano, bo słońce będziesz miał od strony kierowcy i nawet przy klimie (ja mam manual) jest ciężko nieraz wytrwać.
Tankowanie polecam na "tifon" - super jakość LPG i benzynki! (foto - miniaturka, klik powiększy). Różne stacje co ok. 40km, ale w nocy niektóre nieczynne! Poszukaj info - też piasałem o tym na forum.


Dziękuję za cenne wskazówki, niestety temperament mego syna zmusza mnie do wyjazdu przedwieczornego, w związku z czym na Makarską zjadę dopiero przed południem. Moje dzieci, gdy "pracują" w zespole są w stanie każdego doprowadzić do szaleństwa, więc jedyne wyjście jest takie, aby dać im tylko krótką szansę wieczorem, a później lecieć nocą tak długo jak się da w ciszy i spokoju. Gdybym z domu wyjechał wcześniej to najdalej w Słowacji grozi mi rozstrój nerwowy :-).
Z paliwem to na całe szczęście mam o tyle lepiej, że jak zatankuję ON w Słowenii, to później 1100 km spokoju.

A tak na marginesie to wspomnę tylko, że mam bardzo dobre wspomnienia związane z Twoją Kruszwicą. 10 lat temu, spędziliśmy dwa tygodnie nad uroczym Gopłem wraz ze swoją żoneczką. Takich chętnych do współpracy leszczy i romantycznych o świcie żurawi nigdzie później już nie spotkałem.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 01.12.2008 10:29

Marek i Joanna napisał(a):Najlepsza sprawdzona alternatywa dla nas to : wyruszamy póżnym wieczorem ze Szczecina w okolice Kraków-Zwardoń tam odpoczynek i nastepnym wieczorem w droge do Chorwacji( Słowacja i Węgry) i na sniadanie jestesmy na miejscu. My kwatere rezerwujemy wczesniej, ale wiem że na miesjcu tez można znaleźć wolne pokoje , tylko są różne ceny. Mieszkalismy na Pagu w Pagu 5 min drogi od zatoki, z balkonu widok na cała zatoke i drugą brzeg miasta, było super i nie drogo, a widoki nie zapomniane.Gospodarze tez super.


Zaraz,
ze Szczecina jeździcie przez Polskę, Słowację i Węgry? Ja zawsze śmigałem Niemcy, Austria, Słowenia, Cro. Wychodziło mi wtedy 1500 km równo, z domu do kumpla wSukosanie, z tego ok. 1430 autostradami.
Próbowaliście tak?
Jak Wasza trasa - jest lepsza? Napiszcie, bo ja nigdy nie odważyłem się na taką opcję. Wszelkie planner'y dróg, w necie i nawigacjach pokazują trasę, którą wymieniłem.
Z resztą testuję ją od dobrych 12 lat samochodem i motocyklem, ale może czas zmienić przyzwyczajenia? :)
pozdrawiam
--
damian
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.12.2008 23:52

Marek73 Hvala ;) Obrazek Obrazek Dwa małe łobuzy to może dadzą się przekonać taką zabawą lub kupnem takich rybek. Myśl pozytywnie o TYM i spoko :wink:

Butki do pływania polecam kupić na miejscu w Cro! Jak będzie słaby wybór w Breli to blisko masz Baśkę, gdzie fajnie robi się zakupy lub Makarską z dużym targowiskiem i ceny tez tam znośne! Po 25zł jest od koloru do wyboru, a jak maskę z rurką w Polsce dobrą i świeżą zobaczysz, by dobrze trzymała (bez zakładania paska za głowę trzeba wstrzymać oddech i nie trzymając jaj rękoma nie może spaść - wtedy będzie szczelna), to kup tutaj. Tam zawsze na to patrzę i w tym roku było ciężko coś wybrać. Maski są po 80-100kun i wszędzie podobne czy to w Omisiu czy Makarskiej czy Boli oglądałem. Twardy silikon od słońca i słabo trzyma. W tym roku były dobre w Lidlu po 50zł i żałowałem, że ich nie kupiłem.
Masz jakieś pytania - pisz!


Ps.Jezioro, szczególnie na popływanie po nim jachcikiem przepiękne, ale niestety brudne.
Można wciąż jeszcze zobaczyć i żurawie i inne ptactwo, choć los Gopła jest niepewny, i możemy stracić taką przyrodę :cry:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Szukamy porady gdzie i dokąd .... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone