Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam wiochy zabitej dechami

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
b.grzyb
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.08.2005
Szukam wiochy zabitej dechami

Nieprzeczytany postnapisał(a) b.grzyb » 09.08.2005 06:36

Witam i proszę o pomoc.
Za kilka dni po raz pierwszy jdę do Chorwacji. poszukuję miejsca, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju, najlepiej tzw. kompletnego zadupia. Jeden waunek - blisko morza. Czy ktoś może zna takie miejsce?
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 09.08.2005 08:17

ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 09.08.2005 09:22

I to lubie.
Pytanie tylko czy chesz mieszkac w apartamentach czy na kempingu?

1. Hvar - miejsce: Jagodna -> apartamenty + kemping - miejsce ciche, na uboczu a jednak położóne w przepięnym miejscu i na wyjątkowej wyspie. Ogólnie polecam południową część Hvaru dla tych którzy lubią ciszę spokój, piękno przyrody a przy okazji chcą coś zwiedzic bowiem Hvar ma naprawdę wiele do zaoferowania.

2. Pag - miejsce: całość wyspy za wyjątkiem bliskości miasteczka Pag oraz Novaliji. Pag to wyspa mniej popularna od pozostałych, specyficzna przez co bardzo urokliwa z wieloma małymi osadami jak np. Zubovici i wiele innych. Tam napewno da się odpocząć.

3. Mljet - to już miejsce dla wytrwałych. Niesttey nie posiadam namiarów na określone sprawdzone miejsce. Była w Ropie na kempingu przez dwa dni. Jedno jest pewne, wyspa jest bardzod zika i spokojna, brak tam jednak takich miejsc jak stare miasto na Korculi czy np. Hvar ale za to jest PN Mljet.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 09.08.2005 09:56

b.grzyb napisał(a):Witam i proszę o pomoc.
Za kilka dni po raz pierwszy jdę do Chorwacji. poszukuję miejsca, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju, najlepiej tzw. kompletnego zadupia. Jeden waunek - blisko morza. Czy ktoś może zna takie miejsce?


Już kiedyś komuś to polecałem, ale sam nie byłem. Wstąp może do rynku a więcej się dowiesz:

http://www.skarpa.com.pl/lato/chorwacja/wyspa_zut.php4


Pozdrawiam :wink:
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005
wygodny kepming

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 09.08.2005 10:55

Bez elektrycznosci i wody? Gdzie sie opłukac po wyjsciu z morza? Gdzie umyc? Powrót do natury, balia z wodą i te sprawy? ;)

Byłam na kempingu koło Primosten. Ogolnie spokój, cisza, nikt nie przeszkadza nikomu, jakiś regulamin jest.. Namiot tuż przy morzu, 3 kroki do wody, i najwazniejsze drzewka i cien. Do tego ładna łazienka, pralki, lodówki, nawet szuszarki do włosów. :)[/list]
b.grzyb
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) b.grzyb » 09.08.2005 20:01

Dzięki za wszystkie informacje.
Na pewno z którejś skorzystam.
Zapomniałem dodać, że szukam jakiegoś apartamentu dla 4 osobowej rodziny, a do plaży może być nawet do 1 km.
Może jeszcze ktoś coś doradzi?
maczos
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 15.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) maczos » 09.08.2005 20:18

b.grzyb napisał(a):Dzięki za wszystkie informacje.
Na pewno z którejś skorzystam.
Zapomniałem dodać, że szukam jakiegoś apartamentu dla 4 osobowej rodziny, a do plaży może być nawet do 1 km.
Może jeszcze ktoś coś doradzi?



witam... zapraszam po ciekawy namiar : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
brzęczek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzęczek » 09.08.2005 22:06

Ja jadę na VIS i tam można znaleźć miejsca tzw dziury zabite dechami już same miasteczko jest malutkie i przytulne a są jeszcze osiedla zatoki w których znajduje się po kilka domów. Pływałem trochę po Chorwacji i tam znalazłem się prwie że w raju. :D Teraz zweryfikuje to przez 2 tygodnie
Kasper
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasper » 09.08.2005 22:14

W tym roku byłam na Pagu w miejscu które nie ma nawet własnej nazwy jako miejscowość. Apartament znajdował się 10 km od Novalji w zatoce Drazica. Wokół apartamentu były wzgórza porośnięte drzewami, do morza było 100m, plaża żwirowa a jak się poszło trochę dalej w prawo - prawdziwa piaszczysta zatoczka. Między domem a morzem jest maleńki kamping, ale gdy byliśmy tam w lipcu było tylko 6 samochodów. Jest też z 5 domków nad samym morzem ze skalno- betonowymi zejściami do wody. Na kempingu jest knoba. apartament wynajmowaliśmy od państwa Denona, mają ofertę na stronie www.novalja.com.
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 09.08.2005 22:43

brzęczek napisał(a):Ja jadę na VIS i tam można znaleźć miejsca tzw dziury zabite dechami już same miasteczko jest malutkie i przytulne a są jeszcze osiedla zatoki w których znajduje się po kilka domów. Pływałem trochę po Chorwacji i tam znalazłem się prwie że w raju. :D Teraz zweryfikuje to przez 2 tygodnie


brzęczek od wczoraj myślę o tej wyspie a planuję jechać ok 13.08
może jakiś kontakt? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
brzęczek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzęczek » 09.08.2005 23:31

Niestety dwa lata temu byłem tam łódką przez 3 dni więc kwater żadnych raczej nie znam ale zwiedziłem wysepkę dosyć dokladnie (na skuterach:)) i wiem że tam raczej się nie zawiodę. Na wyspei są dwie miejsowości Komizia i Vis. Dla szukających spokoju to raczej polecałbym zatoczki jest ich chyba 5 ładna była Milna czy coś takiego. Ja jadę do Visu 20.08 do kwatery którą znalazłem w internecie. Tu jest skarbnica wiedzy na ten temat http://www.tz-vis.hr/
nygus
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) nygus » 11.08.2005 14:50

apartament wynajmowaliśmy od państwa Denona, mają ofertę na stronie www.novalja.com.

Kasper mam pytanko o ten apartament.
Jakie warunki oferują Ci państwo w tym domu i ile kosztuje doba?
levvit
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) levvit » 12.08.2005 11:46

Miejscowość (a właściwie niewielka osada) Kosljun na wyspie Pag. Spokuj, cisza i nuda która aż "zabija". Większośc apartamentów położona 20-50 m od plaży.
Kasper
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasper » 12.08.2005 16:48

do Nygus - W tym domu jest parter i piętro. My byliśmy na parterze, mieliśmy dwie sypialnie, po dwa miejsca do spania w każdym tzn. w jednym pokoju było łóżko małżeńskie i taka maleńka kanapa dla dziecka w wieku do 4 lat, w drugim pokoju rozkładana kanapa. Łazienka z WC i prysznicem oraz pralką. Na dużym korytarzu kuchnia - 2 palniki gazowe, zlew i duża lodówka z zamrażalnikiem, stół, 4 krzesła. W jednej z sypialni był mały telewizor, niestety bez satelity. Wychodziło się na dość duży, zacieniony winoroślą taras z meblami ogrodowymi. My za ten apartament (2 dorosłych i 2 dzieci) płaciliśmy 40 euro za dzień. Na piętrze warunki podobne. Z tym, że jest tam duża kuchnia z wyjściem na balkon (niczym nie ocieniony). Nie ma tam pralki ani telewizora. Za apartament na piętrze państwo Denona chcieli 50 euro - jest on 5 lub 6 osobowy. Jak chcesz wiedzieć coś wiecej, pytaj. :papa:
nygus
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) nygus » 16.08.2005 11:04

Dzięki za opisanie apartamentu.
Mam jeszcze kilka pytań:
- z jakiej miejscowości płynełaś promem(z mapy wynika że najbliżej jest z Prizna)?
- czy z parkingiem jest jakiś problem?
- jeżeli masz jakieś fajne fotki okolicy prosiłbym na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Szukam wiochy zabitej dechami
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone