Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam spokojnego miejsca w regionie Istrii

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Szukam spokojnego miejsca w regionie Istrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.03.2009 12:28

Witam
Zgodnie z pierwotnym planem zamierzaliśmy pojechać na południe Chorwacji (Orebić). Jednak biorąc pod uwagę fakt, że to nasz pierwszy tak daleki wyjazd, jako alternatywę, rozpatruję zatrzymanie się na północy - region Istria.
Czy ktoś z forumowiczów mógłby polecić miejsca godne uwagi. Nasze preferencje: miejscowość spokojna, nie zależy nam na dużej ilości nocnych klubów i zatłoczonej plaży oraz dogodne miejsce do kąpieli dla dzieci w wieku szkolnym.

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.03.2009 12:29

Tak jak już gdzieś pisałem - Medveja i Miscenicka Draga - polecam.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 26.03.2009 12:51

walp napisał(a):Czy ktoś z forumowiczów mógłby polecić miejsca godne uwagi. Nasze preferencje: miejscowość spokojna, nie zależy nam na dużej ilości nocnych klubów i zatłoczonej plaży oraz dogodne miejsce do kąpieli dla dzieci w wieku szkolnym.


Poczytaj sobie te wątki
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=214 ... ght=istria
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=212 ... ght=istria

oraz tą relację z Puli

Może wybór stanie się łatwiejszy :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.03.2009 13:33

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Forum jest naprawdę pomocne. Opisów miejsc i relacji z pobytu jest jednak tak dużo, że czasami pojawia się pokusa zadania pytania wprost i pójścia trochę na skróty.

Jeszcze raz dzięki.
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 26.03.2009 14:02

Jeżeli camping to polecam Medulin plaża dla każdego żwirkowa,piaszczysta kamienista blisko Pula ,Rovinij :lol:
Camping na wysepkach ale połączony lądem w lesie piniowym dookoła campu plaże :lol:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.03.2009 14:28

Biorę pod uwagę tylko kwatery prywatne.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 26.03.2009 15:43

Polecam Ližnjan

:papa:
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 26.03.2009 17:14

Marusici :D -chyba najmilej wspominamy pobyt właśnie w tej miejscowości
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 26.03.2009 17:39

AnetaA napisał(a):Marusici :D -


Ale to już nie Istria... :roll:
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 26.03.2009 20:03

Tak się składa,że wiem, iż to nie Istria-a oni tylko rozważają pobyt na Istrii,a ja sentymentem darzę właśnie Marusici i dlatego zaproponowałam.Nawiasem mówiąc jedni ze znajomych skusili się na pobyt w Marusici po obejrzeniu naszych zdjęć i przeczytaniu relacji,więc może oni też?

No ale może rzeczywiście nie miałam prawa,bo w tytule jest Istria,w takim razie bardzo przepraszam.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.03.2009 21:55

JacYamaha napisał(a):Tak jak już gdzieś pisałem - Medveja i Miscenicka Draga - polecam.


Moscenicka Draga jest rzeczywiście ładna :D Ja dorzucę jeszcze : Duga Luka ( Rat Prtlog ), Sv. Marina i Ravni :D To jest wg. mnie najpięknieszy i najspokojniejszy rejon Istrii ... i bliziutko do urzekającego Labina :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.03.2009 00:12

Dzięki za te wszystkie propozycje. Marusici rzeczywiście jest trochę za daleko na południe (jeśli przyjmiemy opcję "Chorwacja północna").
Ale na północy Chorwacji mamy jeszcze Zatokę Kvarnerską i część wybrzeża od Rijeki w kierunku południowym. Gdzieś na forum przeczytałem, że na Istrii nie ma tak wielu kwater prywatnych położonych nad samym morzem jak w Dalmacji. Może pod tym względem właśnie Kvarner jest lepszy?
Astin
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Astin » 01.04.2009 09:43

Witam, ja z żoną wybraliśmy Novigrad ze względu na ciszę i spokój, mnóstwo plaż(kilometr, dwa samochodem i jesteście sami w jednej z wielu zatoczek), piękne zachody słońca, ale przede wszystkim na rejs do Wenecji (w ofercie każdej agencji turystycznej w mieście). Świetne przeżycie.
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 01.04.2009 11:12

Witaj.
Poreć lub Rabac.


pozdrawiam
leszekbluesfan
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 09.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekbluesfan » 02.05.2009 16:50

witam. moze posiada pan namiary meil telw istri .pozdrawiam

Moscenicka Draga jest rzeczywiście ładna :D Ja dorzucę jeszcze : Duga Luka ( Rat Prtlog ), Sv. Marina i Ravni :D To jest wg. mnie najpięknieszy i najspokojniejszy rejon Istrii ... i bliziutko do urzekającego Labina :D[/quote]
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Szukam spokojnego miejsca w regionie Istrii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone