Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szczecin - Zadar. Mój pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wisnier
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.06.2015
Szczecin - Zadar. Mój pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisnier » 03.07.2015 07:15

Witam szczęśliwych podróżników.

Otóż 18 lipca wybieram się na 2 tygodnie do Zadaru. Jest to moja pierwsza podróż samochodem w tym kierunku i chciałbym zasięgnąć opinii ekspertów w tej dziedzinie.

Planuję trasę z jednym noclegiem - znam swoje możliwości i wiem, że nie dam rady pojechać 13 godzin na raz.

Otóż z tym noclegiem mam problem. Nie wiem czy zatrzymac się w Wiedniu, czy może gdzieś w Czechach. Środek trasy wypada na granicy Chech i Austrii. Wolałbym noc w namiocie - ze względu na niższe koszta noclegu.

Z drugiej strony mam zamiar wyjechać z samego rana - około 7 więc na miejscu pierwszego noclegu byłbym około 15-16. Zostaje kilka godzin na zwiedzanie i kolacje, więc nocleg w Wiedniu byłby lepszy od noclegu przy granicy Czech i Austrii. Nie wiem tylko czy w okolicach wiednia znajdę gdzieś pole namiotowe gone polecenia. Czy należy robić rezerwację czy zakwateruję się na jedną noc z miejsca?

Liczę na wasze uwagi i pomoc - być może ktoś robił już trasę ze Szczecina i podzieli się dobrym miejscem na nocleg.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 03.07.2015 07:21

A dlaczego nie przez Niemcy, Austrię, Słowenia M L P . Poczytaj wątek wyjazd ze Szczecina
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 03.07.2015 07:38

przez D jest więcej 250 km ale za to spokojnie w Passau przed starą granicą vinette w obie strony nie zależy mi na czasie jak czytam na forum kto szybciej i taniej

zawsze jadę na D omijam fatalne drogi w Czechach liczne niespodzianki dla kierowców w postaci radarów, zwężeń, oraz ograniczeń prędkości itp.

ale decyzja należy do ciebie
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 03.07.2015 07:42

Witaj!
Popatrz, czy nie lepiej by ci było właśnie przez Niemcy, Austrię i nocleg na Słowenii, tam chyba znajdziesz najtaniej, a ze Słowenii do Cro juz kawałek :D
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 03.07.2015 07:54

Ja pierwszy raz do CRO właśnie przez D i w niedziele powrót również ta sama droga tylko nocleg w innym miejscu. Prawie całą trasę autostradami spokojna jazda.
wisnier
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisnier » 03.07.2015 08:00

Dziękuję za uwagi - faktycznie trasa przez cąłe Niemcy zamiast Czechy może być szybsza i przyjemniejsza.

Rozważam jeszcze tylko kwestie noclegu pomiędzy Austrią, a Słowenią.

Jakieś polecane punkty gdzie mogę spokojnie rozbić namiot, zjeść i ewentualnie wziąć prysznic gdzies przy trasie?

W Słowenii oczywiście będę omijał płatny odcinek drogi.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 03.07.2015 08:05

Podzielam opinie m.in. Sławka, że przez Niemcy warto jechać.
W moim przypadku noclegi były w Salzburgu i Monachium. Tyle, że to nie pod namiotem... :D
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 03.07.2015 08:13

Ja do CRO w Graz a z powrotem chyba Regensburg. Pozdrawiam
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 03.07.2015 13:07

wisnier napisał(a):Witam szczęśliwych podróżników.

Otóż 18 lipca wybieram się na 2 tygodnie do Zadaru. Jest to moja pierwsza podróż samochodem w tym kierunku i chciałbym zasięgnąć opinii ekspertów w tej dziedzinie.

Planuję trasę z jednym noclegiem - znam swoje możliwości i wiem, że nie dam rady pojechać 13 godzin na raz.

Otóż z tym noclegiem mam problem. Nie wiem czy zatrzymac się w Wiedniu, czy może gdzieś w Czechach. Środek trasy wypada na granicy Chech i Austrii. Wolałbym noc w namiocie - ze względu na niższe koszta noclegu.

Z drugiej strony mam zamiar wyjechać z samego rana - około 7 więc na miejscu pierwszego noclegu byłbym około 15-16. Zostaje kilka godzin na zwiedzanie i kolacje, więc nocleg w Wiedniu byłby lepszy od noclegu przy granicy Czech i Austrii. Nie wiem tylko czy w okolicach wiednia znajdę gdzieś pole namiotowe gone polecenia. Czy należy robić rezerwację czy zakwateruję się na jedną noc z miejsca?

Liczę na wasze uwagi i pomoc - być może ktoś robił już trasę ze Szczecina i podzieli się dobrym miejscem na nocleg.

http://iggy.mypage.pl/index.php ... może Ci się przyda
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 03.07.2015 13:21

Odpuść sobie przejazd przez Czechy. Jeśli planujesz trasę Szczecin-Berlin-Drezno-Praga-Brno, to weź pod uwagę, że autostrada D1 Praga-Brno jest tragiczna. Lepiej to ominąć, jadąc z Berliner Ringu na Hof, Regensburg, Passau.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 03.07.2015 13:49

slawekkg napisał(a):Ja do CRO w Graz a z powrotem chyba Regensburg. Pozdrawiam

A co ciekawego znalazłeś w Regensburgu? Ciekawy jestem ile czasu z Rogoznicy Ci zajmie podróż....
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 03.07.2015 18:26

Niby hotel Ibis Regensburg ost. A co do dojazdu to zalezy jakid warumki na drogach beda. Google pokazuje 922km. Pozdrawiam jesze dwa dni i do domu.
grzesiek32
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 03.07.2015 23:22

Jestem ze Szczecina również i byłem 2 lata temu w Cro koło Zadaru i w tym roku w sierpniu tez jadę tylko, że koło Splitu.
Ze Szczecina tylko przez Niemcy, trasa jak wyżej napisane. Ja mam nocleg zaplanowany w Ptuj.przy okazji omijam autostradę w Słowenii tj. ok. 1150 km od Szczecina i zostaje mi po wyspaniu się jeszcze ok. 400 km. Pzdr
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 06.07.2015 19:40

Bartek1977 napisał(a):
slawekkg napisał(a):Ja do CRO w Graz a z powrotem chyba Regensburg. Pozdrawiam

A co ciekawego znalazłeś w Regensburgu? Ciekawy jestem ile czasu z Rogoznicy Ci zajmie podróż....

Odbierz PW jak znajdziesz chwile. POzdrawiam

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Szczecin - Zadar. Mój pierwszy wyjazd do Chorwacji.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone