Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szczecin - Cro - jakimi trasami ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 30.06.2010 21:42

Musisz być wypoczęty przed droga, sprawdz stan auta(jesli to wasz srodek lokomocji) przestrzegac przepisów ruchu drogowego i aparat fotograficzny bo Cro jest przepiękna

A juz wiesz jaka trasa lecisz ? pozdrawiam i witam na forum :D
AREK_ara
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) AREK_ara » 30.06.2010 22:33

Trasa tak jak opisują na forum będę kierował się na Drezno-Ragensburg-Passau-Graz itd. Nie do końca jestm pewien tego objazdu w Słowenii tzn. tras jest chyba kilka i muszę jeszcze przesledzić dokładniej co i jak. Niby wszystko w tej kwestii jest opisane ale tak do końca to jeszcze tego nie prześledziłam byłbym wdzięczny za rady w tej kwestii. Pozdr. :)
karter
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) karter » 01.07.2010 01:01

Ja wyruszam ze Szczecina w piątek około 16:00. Zastanawiam się nad opcją żeby z Bratysławy odbić na Budapeszt i potem Zagrzeb. Jadę do Omis. Czy myślicie że to opcja warta uwagi? jakie sa koszty przejazdu przez Austrię i Słowenię? Bo wiem ze Węgry tanie jak barszcz...
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 01.07.2010 07:25

karter napisał(a):jakie sa koszty przejazdu przez Austrię i Słowenię? Bo wiem ze Węgry tanie jak barszcz...


Opłaty za autostrady i drogi ekspresowe :wink:
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 01.07.2010 14:24

karter napisał(a):Ja wyruszam ze Szczecina w piątek około 16:00. Zastanawiam się nad opcją żeby z Bratysławy odbić na Budapeszt i potem Zagrzeb. Jadę do Omis. Czy myślicie że to opcja warta uwagi? jakie sa koszty przejazdu przez Austrię i Słowenię? Bo wiem ze Węgry tanie jak barszcz...


jechanie ze szczecina przez węgry jest dla mnie maxymalnym komplikowaniem sobie życia
bez sęsu poprostu skoro pod nosem ma się 800km darmowej niemieckiej autostrady
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 01.07.2010 14:37

BigDaniel napisał(a):Wkońcu ktoś z zach-pom jedzie w sierpniu :D Może w drodze powrotnej spotkamy się na trasie, bo ja ruszam 3.08.2010 a powrót to jeszcze nie wiem dokładnie :D




AREK_ara napisał(a):Dzień dobry
Jestem nowy na forum i pierwszy raz Chorwacja i też końcówka lipca około 29 bądż poczatek sierpnia Omis no i oczywiście też zachodniopomorskie....
Pozdr :)


A czy już zameldowaliście się tutaj?
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 01.07.2010 15:17

Jeżeli o nie chodzi to sie zameldowałem :D

w 2008 jechaliśmy Szczecin- Katowice- Cieszyn- Czechy- Wieden-Słowenia( nie płacilismy za autostrady tylko boczkiem i powiem wam ze było bardzo ładnie i droga dobra, granice przekraczalismy w Maceil na Słoweni (moja żona jako jedyna dostała stepelek :D )
AREK_ara
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) AREK_ara » 01.07.2010 21:26

Ja już też po rejestracji.
AREK_ara
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) AREK_ara » 01.07.2010 21:31

sroczka66 napisał(a):
BigDaniel napisał(a):Wkońcu ktoś z zach-pom jedzie w sierpniu :D Może w drodze powrotnej spotkamy się na trasie, bo ja ruszam 3.08.2010 a powrót to jeszcze nie wiem dokładnie :D




AREK_ara napisał(a):Dzień dobry
Jestem nowy na forum i pierwszy raz Chorwacja i też końcówka lipca około 29 bądż poczatek sierpnia Omis no i oczywiście też zachodniopomorskie....
Pozdr :)





A dokąd wyruszasz? jakieś sprawdzone miejsce?
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 03.07.2010 08:31

AREK_ara napisał(a):Dzień dobry
Jestem nowy na forum i pierwszy raz Chorwacja i też końcówka lipca około 29 bądż poczatek sierpnia Omis no i oczywiście też zachodniopomorskie. Byłbym wdzięczny za wszelkie porady zwłaszcza dotyczące podrózy. Jadę za podpowiedzią starych cro maniaków w ciemno więc tym większy strach jakby coś było nie tak jak powinno. Ogólnie na dziś stan wiedzy mniej niż sredni wiec będę wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdr :)


Jedż smiało i wszystko będzie ok. Jedż przez Niemcy, Austrie= wygodnie i bezpiecznie, cały czas autostrady.A dalej to już sam wybieraj trase / moim celem jest prom w Rijece więc jade dalej przez Włochy i kawałeczek przez Słowenie.Kwater na noclegi jest dużo i zawsze cos znajdziesz-spoko ! Miłego urlopu !
BigDaniel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigDaniel » 04.07.2010 20:21

AREK_ara napisał(a):
sroczka66 napisał(a):
BigDaniel napisał(a):Wkońcu ktoś z zach-pom jedzie w sierpniu :D Może w drodze powrotnej spotkamy się na trasie, bo ja ruszam 3.08.2010 a powrót to jeszcze nie wiem dokładnie :D




AREK_ara napisał(a):Dzień dobry
Jestem nowy na forum i pierwszy raz Chorwacja i też końcówka lipca około 29 bądż poczatek sierpnia Omis no i oczywiście też zachodniopomorskie....
Pozdr :)





A dokąd wyruszasz? jakieś sprawdzone miejsce?



Jadę 3 sierpnia do Omisia :D Pod namiot :D W jakim wieku jesteście?? Może wspólna podróż?? moja poczta adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Pozdrawiam :D
Butros
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Butros » 04.07.2010 21:46

12.08 na Hvar. Trasa - opisywana wyżej - Niemcy->Austria->Mureck->Lenart-Ptuj i w Cro dalej autostradą do celu. Trasa sprawdzona wielokrotnie.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 05.07.2010 17:49

Ja już się nie mogę doczekać, odliczam dni robocze :D jeszcze 19 i urlop, wczoraj kupiłem płetwy, maskę, dziś sprawdzę szczelność pod prysznicem :D :twisted:
przemascb
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemascb » 06.07.2010 09:36

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Na wstępie z góry przepraszam jeśli mój post w całości lub jego część (a zapewne tak będzie) jest nie na temat.

Planując prezent/niespodziankę ślubną dla mojej przyszłej żony (ślub będziemy mieli 6 sierpnia) pomyślałem sobie a dlaczego nie Chorwacja.
Nigdy tam nie byliśmy więc czemu nie.
A że ma to być niespodzianka to moja luba nic o tym nie wie a ja mogę tylko coś poszukać jak jestem w pracy - a wolnego czasu wtedy nie mam zbyt dużo.
Może jako "starzy wyjadacze" polecicie jakieś fajne miejsce, sprawdzone adresy, a przy okazji coś troszkę o kosztach mi napiszecie.
Mój e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Mam tylko nadzieję, że moje kochanie nie wpadło na podobny pomysł hehehehehehehe ;) - ryzyko zawsze istnieje :)

Ja będę ruszał z Lubanowa k/ Gryfina więc to prawie jak Szczecin ;)

Butros napisał(a):12.08 na Hvar. Trasa - opisywana wyżej - Niemcy->Austria->Mureck->Lenart-Ptuj i w Cro dalej autostradą do celu. Trasa sprawdzona wielokrotnie.


Butros ja planowałem wyjazd na 13go sierpnia (choć jeszcze nie mam tak naprawdę sprecyzowanego miejsca i termin też nie jest ostateczny) więc jeżeli możesz to odezwij się na w/w e-mail i napisz lub podaj jakiś link gdzie dokładnie się udajesz, może przybliżone koszty takiego wyjazdu (planuje tydzień ale może i dłużej) no i jeżeli by to Tobie nie przeszkadzało to może udało by nam żebyśmy się przypięli do Ciebie/Was - zawsze to ten pierwszy raz jakoś tak raźniej by się nam jechało :)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 06.07.2010 14:00

A jechał ktoś trasą
Szczecin- Berlin -Drezno-Praga-Brno-Wiedeń- Maribor-Zagrzeb i dalej ?
Wydaję się to być opcja najkrótsza z autostradami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Szczecin - Cro - jakimi trasami ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone