Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

szczecin - chorwacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aga7704
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.07.2009
szczecin - chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga7704 » 12.07.2009 00:32

Witam.
Pierwszy raz jedziemy do Chorwacji. Planujemy wyjazd ok. 27 lipca. Gdzie najlepiej jechać? Jaką wybrać trasę? Czy damy radę dojechać bez noclegu w podróży? A może ktoś też planuje wyjazd w tym samym co my czasie ?

Pozdrawiamy,
Aga i Sylwek
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 12.07.2009 10:09

aga7704 napisał(a):Witam.
Pierwszy raz jedziemy do Chorwacji. Planujemy wyjazd ok. 27 lipca. Gdzie najlepiej jechać? Jaką wybrać trasę? Czy damy radę dojechać bez noclegu w podróży? A może ktoś też planuje wyjazd w tym samym co my czasie ?

Pozdrawiamy,
Aga i Sylwek


Gdzie najlepiej jechać? - do najbliższej księgarni po mapę Chorwacji i coś sobie znaleźć
Jaka wybrać trasę? - najkrótszą
Czy damy rade jechać bez noclegu w podróży? - pewnie ...na lawecie miło się śpi......albo zapałki w oczki
A na serio....
Kolego z takimi postami to Cie zaraz zjedzą tutaj.
Postów tego rodzaju jest setki na forum. Wysil się troszkę i poszukaj.

Sorki za taki ton.....ale tematów takich i podobnych jest całe mnóstwo na forum
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 12.07.2009 11:02

KRZYSZTOF DOMEJKO
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) KRZYSZTOF DOMEJKO » 12.07.2009 22:25

Jadę z rodziną 2+2/4 i 12/ camper.Z Łodzi 26/27 lipca do adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Może ktoś dołączy do konwoju.
aga7704
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga7704 » 12.07.2009 22:57

Dzięki za podpowiedzi. Zdecydowaliśmy się na trasę przez Niemcy, Austrię, Słowenię. Nie wiemy jeszcze gdzie dokładnie w Cro. Zastanawiamy się nad noclegiem w okolicy Graz lub Maribor. Może ktoś coś podpowie w kwestii niedrogiego noclegu.

Pozdrawiamy :)
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 12.07.2009 23:05

aga7704 napisał(a):Dzięki za podpowiedzi. Zdecydowaliśmy się na trasę przez Niemcy, Austrię, Słowenię. Nie wiemy jeszcze gdzie dokładnie w Cro. Zastanawiamy się nad noclegiem w okolicy Graz lub Maribor. Może ktoś coś podpowie w kwestii niedrogiego noclegu.

Pozdrawiamy :)


Nocleg najlepiej w samochodziku, na parkingu, 3-4 godzinki wystarczą - to opcja jeśli nie macie dzieci. Jeśli są maluchy - jakiś gasthof znajdziecie na pewno.
Akurat ze Szczecina trasa przez Niemcy, Austrię i Słowenię jest naturalna i najlepsza (sprawdzone).
My ruszamy kilkoma samochodami i motocyklami, ale dopiero 19 sierpnia.
pozdrowionka
--
damian
aga7704
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga7704 » 12.07.2009 23:14

W jakiej cenie znajdziemy pokój dla 2 osób na przełomie lipca i sierpnia?
Jaką miejscowość/rejon polecacie na pierwszy pobyt w Cro?

Czekamy na wieści :)
wicia
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 06.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wicia » 12.07.2009 23:29

My jechaliśmy trzy lata temu doTrogiru bez noclegu (21 h) prowadził tylko mąż.Trasa przez Niemcy Austrie i Słowenie.W tym roku jedziemy w okolice Cavtadu chyba też na raz jeszcze nie wiem , ale mąż uwielbia jeżdzić a trasa przez Niemcy to dla niego sama przyjemność.Wszystko zależy od możliwości kierowcy jeżeli czuje się na siłach , ale też nie za wszelką cene.Pozdrawiam i szerokiej drogi :papa:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 13.07.2009 00:31

wicia napisał(a):My jechaliśmy trzy lata temu doTrogiru bez noclegu (21 h) prowadził tylko mąż.

Dla bezpieczeństwa męża i własnego zmuś go żeby się przekimał, nie mówię że w hotelu ale chociaż na rozłożonym siedzeniu.

wicia napisał(a):W tym roku jedziemy w okolice Cavtadu chyba też na raz jeszcze nie wiem , ale mąż uwielbia jeżdzić a trasa przez Niemcy to dla niego sama przyjemność.Wszystko zależy od możliwości kierowcy jeżeli czuje się na siłach , ale też nie za wszelką cene.

Tym bardziej niech się przekima raz, 2 razy albo tyle razy ile trzeba. Nawet jak mu się wydaje że się czuje na siłach. Przynajmniej jeden z tych razów niech to będzie co najmniej 4-5 godz. To jest jakieś 1850 km.

Żeby nie było że nie wiem o co chodzi :) Jeżdżę 1300-1400 km bez zmiennika, jak mnie chociaż odrobinę muli to zjeżdżam, kimam 1-2-3 godz., kawka i jadę dalej, w razie potrzeby czynność powtarzam :)
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 13.07.2009 08:06

aga7704 napisał(a):W jakiej cenie znajdziemy pokój dla 2 osób na przełomie lipca i sierpnia?
Jaką miejscowość/rejon polecacie na pierwszy pobyt w Cro?

Czekamy na wieści :)


Jak chcecie mogę na maila dać namiary na znajomego w Sukosanie, koło Zadaru. On ma pokoje w cenie mniej - więcej 25 - 30 euro za dobę, za cały pokój.
My będziemy u niego od 20 sierpnia :)
pozdrawiam
--
damian
agnes1
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 21.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes1 » 13.07.2009 16:51

Jestem też z zachodniopomorskiego i trasa przez Niemcy Austrie i Słowenie jest z naszych terenów najlepsza .Wróciliśmy w zeszłym tygodniu i co do noclegu to jest wskazany. W jedną strone spaliśmy u naszych znajomych którzy mieszkają na bawari więc było super a w drugą mówie nie jedziemy do domu 19 godzin to jazda przez mękę.Podziwiam moje 6-letnie dziecko że wytrzymało tyle godzin w samochodzie bez żadnych pretensji.A co do wyboru regionu w chorwacji byliliśmy tydzień na Istri i tydzień w Tucepi.I powiem szczerze że Istria wydała mi się senna i piekna a riwiera makarska to trochę jak nasze Międzyzdroje też piękna ale jakaś taka głośna i przepełniona.
aga7704
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga7704 » 13.07.2009 17:48

Dzięki za wszystkie maile :)
Damian jeśli możesz to będę wdzięczna jak podasz namiary na ten pokój u Twojego znajomego za 25-30 EUR.

Pozdrowienia z gorącego dziś Szczecina ;)

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
macios1975
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) macios1975 » 14.07.2009 23:55

Hej Witam. My jedziemy 2 sierpnia ze Szczecina do Sabunike( taka mała miejscowosc nad Zadarem) piaszczyste paże, jedziemy z 3.5 rocznym synkiem przez DE AU Słowenię ( Słowenia od 1.07.09- 30 Euro winietka, ale miesięczna), ale bardziej przerażają nas koszty przejazdu przez Austrię-drozej niz winieta w Słowenii. Jeśli ktoś chciałby sie podłączyc do nas to bardzo chętnie zapraszamy. Mój mail : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 15.07.2009 02:04

macios1975 napisał(a):Hej Witam. My jedziemy 2 sierpnia ze Szczecina do Sabunike( taka mała miejscowosc nad Zadarem) piaszczyste paże, jedziemy z 3.5 rocznym synkiem przez DE AU Słowenię ( Słowenia od 1.07.09- 30 Euro winietka, ale miesięczna), ale bardziej przerażają nas koszty przejazdu przez Austrię-drozej niz winieta w Słowenii. Jeśli ktoś chciałby sie podłączyc do nas to bardzo chętnie zapraszamy. Mój mail : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam.

Maciek, z tego co kumam chcesz walić przez Monachium, Villach i duży kawał Słowenii. Troszkę inaczej bym to rozegrał. Na Zadar wg mnie lepiej przez Regensburg, Passau, Wels, Graz i tylko krótki kawałek Słowenii który spoko robisz bez autostrady polecanym na forum objazdem przez Mureck, Lenart i Ptuj.
Na tej mojej trasie w Austrii są 2 płatne tunele które można łatwo ominąć tak jak opisałem tu. W jedną stronę zostaje w kieszeni 12 euro, płacisz tylko za austriacką winietkę.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 15.07.2009 07:17

Zdecydowanie bardziej atrakcyjna jest trasa przez Regensburg. Raz, kiedy jechałem na Istrię, skusiłem się na okolice Monachium. NIe było wesoło. To jednak metropolia i generuje, nawet wokół, niesamowity ruch.
Zdecydowanie bardziej polecam trasę zaproponowaną przez przedmówcę.
pozdrawiam
--
damian
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone