Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Re: Środkowa Dalmacja 2006 (Marusici) i 2009 (Pisak)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Środkowa Dalmacja 2006 (Marusici) i 2009 (Pisak)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 13.02.2015 23:46

Cześć,

Jest tu wiele relacji, które pomagają innym w podjęciu decyzji gdzie wybrać się na wakacje, lub zwiedzić miejsca bliskie naszym oczekiwaniom, ewentualnie utwierdzają nas w przekonaniu, że TAM warto pojechać i TO warto zobaczyć, poczuć, przeżyć…
Dla mnie relacje zamieszczone przez Was były pomocne. Bardzo!

Dlatego ja też postanowiłem, że subiektywnie pokażę gdzie spędzałem wakacje, jakie miejsca mnie urzekły, zachwyciły, może komuś to pomoże w podjęciu decyzji urlopowej.

Zacznę od moich dwóch wyjazdów do Chorwacji – 2006 i 2009 rok.
Z uwagi na spory upływ czasu od tego momentu i w związku z tym - odpływ pamięci, będzie to relacja (a właściwie gównie prezentacja kilku zdjęć) krótka i szybka.

A więc, w rzeczonym roku 2006 postanowiliśmy z żoną, że fajnie by było po kilku latach wakacji spędzanych nad Bałtykiem, lub na Mazurach wyruszyć gdzieś za granicę, w cieplejsze i bardziej pewne pogodowo rejony. Chorwacja była wtedy BARDZO popularnym kierunkiem urlopowym (właściwie jest do dziś), dlatego zdecydowaliśmy się w miarę szybko, sugerując się również opowieściami znajomych no i oczywiście forumowiczów. Na wyjazd podpięli się również nasi znajomi w takiej samej konfiguracji rodzinnej: 2+1. Idealnie, aby jechać jednym samochodem – 6 osobowym Renault Traffic kolegi.
Po kilkudniowych poszukiwaniach w necie trafiliśmy na fajną ofertę – Villa Pim – Marusici, niedaleko Omisa.
Trasa przez Czechy, Słowacja, Węgry – wzdłuż Balatonu, do Chorwacji, po drodze zatrzymujemy się przy plitwickich jeziorach, potem autostradą do Splitu (tam się wtedy kończyła) i jadranką do Marusici. Widok, który ukazuje się naszym oczom jak dojeżdżamy do Splitu niemalże wywala nas z klapek – idealne połączenie: góry i morze… turkusowe morze. Jako, że jestem wielkim fanem nart, góry też uwielbiam - nawet latem :-)

Do rzeczy.
Przy jeziorach plitwickich spędzamy kilka ładnych godzin – ale to chyba nic dziwnego – to cud natury.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podczas kolejnego wyjazdu do Chorwacji (2009 rok) odwiedziliśmy wodospady Krka, również piękne (kilka zdjęć później), ale już nie zrobiły na nas takiego wrażenia jak plitwickie

cdn
Ostatnio edytowano 02.03.2015 16:11 przez Mikeee, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.02.2015 13:16

Hm - relacje po kilku latach, poczytam jak z pamięcią :wink:
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 14.02.2015 16:46

Mikeee napisał(a):Zacznę od moich dwóch wyjazdów do Chorwacji – 2006 i 2009 rok.

Piszesz w oparciu o notatki czy "z głowy" ?
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 14.02.2015 18:23

Chętnie poczytam, zwłaszcza, że i ja w tym roku mam w planach Środkową Dalmację (pierwszy raz do Cro)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.02.2015 18:41

No i ja też z chęcią poczytam i pooglądam :D
gazinho
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.01.2015
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gazinho » 15.02.2015 00:11

Zasiadam w pierwszym rzędzie i czekam na cd. W tym roku będę 1.raz w Cro i oczywiście nie omieszkam odwiedzić Plitvickie i wodospady Krka. :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.02.2015 16:53

Mikeee napisał(a):a właściwie ...prezentacja kilku zdjęć...


Mnie pasuje. :)
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 15.02.2015 19:28

Marusici . Pim . Jestem .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 16.02.2015 20:59

Witam wszystkich serdecznie :)

Janusz Bajcer napisał(a):Hm - relacje po kilku latach, poczytam jak z pamięcią :wink:


wakacje w takim miejscu pozostają w pamięci...
z_byszek napisał(a):
Mikeee napisał(a):Zacznę od moich dwóch wyjazdów do Chorwacji – 2006 i 2009 rok.

Piszesz w oparciu o notatki czy "z głowy" ?

z głowy... natomiast tak jak pisałem będzie to raczej krótka dokumentacja pobytu
Margo87 napisał(a):tym roku mam w planach Środkową Dalmację (pierwszy raz do Cro)


gazinho napisał(a):W tym roku będę 1.raz w Cro i oczywiście nie omieszkam odwiedzić Plitvickie i wodospady Krka. :D


z pewnością nie będziecie żałować wyboru
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 16.02.2015 22:20

Wybrzeże chorwackie przypadło mi do gustu od razu. Dotarliśmy do Marusici w godzinach wieczornych. To miejscowość ok. 8 km od Omisa, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Splitem a Makarską. Jest to jedna z mniejszych miejscowości w tym rejonie, ale dzięki temu spokojna. Poza tym dobra baza wypadowa na zwiedzanie kraju. Robimy szybki rekonesans okolicy i w kimono. Podróż Traffikiem nie należy do najwygodniejszych. Następne kilka dni spędzamy na plażowaniu i delektowaniu się otaczającym nas pięknem – piękne, ciepłe morze, góry, wspaniała pogoda, fajni ludzie – jesteśmy oczarowani.

Całe pierwsze piętro dla nas
Obrazek
widok z plaży
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
strome podejście z plaży do naszego apartmanu
Obrazek
Obrazek

Obrazek
skok z tej skałki na łeb kosztował mnie przepuklinę międzykręgową co dało się we znaki dopiero po kilku latach

cdn
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 17.02.2015 22:33

Ileż można plażować? Kolejny dzień lampa, decydujemy się więc na samochodową wycieczkę - Sv. Jure w masywie Biokovo, drugi najwyższy szczyt Chorwacji 1762 m npm. W 2006 bilet wjazdowy 23 kilometrową trasą kosztował 25 Kn. Co ciekawe w 2009 nie płaciliśmy nic. Nikogo nie było w budce – szlaban otwarty…
Trasa przewspaniała, cały odcinek wąski na 1 samochód, przy mijaniu się z autami jadącymi z naprzeciwka, jeden z nas musi się cofać do zatoczki. Miejscami brakuje barierek, a zaraz za krawędzią jezdni przepaść. Są zakręty które musimy brać na 2 razy – Traffic trochę przydługawy. Widoki po drodze i ze szczytu – nie do opisania - pięknie widać, Brać, Hvar, płw Peljesac, Korculę, interior…


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tucepi

Obrazek

Obrazek
Makarska

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w 2009 nie mieliśmy już takiego szczęścia do pogody podczas wyjazdu na Sv Jure - zdjęcia w dalszej części
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 18.02.2015 20:44

W Omisu robiliśmy większe zakupy – jest tam duży sklep spożywczy, targ warzywny, stragany z pamiątkami, rakiję i prosek kupowaliśmy w Marusici u sąsiada 8) . Omis to fajne, tętniące życiem miasteczko z małym porcikiem, długą plażą i twierdzą Mirabella, jest to miejsce, gdzie Cetina znana z raftingu uchodzi do Adriatyku. Wspinamy się na Mirabellę podziwiać widoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 18.02.2015 22:01

Super zdjęcia . Czekam na kolejne :)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 19.02.2015 20:52

max21 napisał(a):Super zdjęcia . Czekam na kolejne :)

dzięki :)
zaraz kończę 2006 i przeskakuję do 2009

wycieczka z Makarskiej na Brać - Bol
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Środkowa Dalmacja 2006 i 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 19.02.2015 21:23

Snorklując przy naszej plaży:


Obrazek

Obrazek

Spokojnie….

To NIE jest ucięty murzyński …interes… :mrgreen:

To jest jakiś potworek morski.

Wyłowiłem go nurkując przy skałach. W wodzie był dłuższy :? i usiany jakby miękkimi kolcami – coś w stylu rogów ślimaka – tylko większe. Jak podpłynąłem bliżej schował kolce, skurczył się nieco i …. zaczął wypuszczać z czubka białą substancję na pewno wiecie już do czego podobną…. :oczko_usmiech: Sam nie wiedziałem co o tym myśleć. Byłem pod wrażeniem. Trochę jeszcze tego czegoś białego widać na zdjęciu.
Złapałem go w sieć i wyciągnąłem na brzeg. Zbiegło się sporo turystów z obrzydzeniem spoglądając, to na potworka, to na mnie. :oops: Był tez wśród nich starszy Polak, który znienacka rzucił swawolnie:
Złowiłeś Pan gów*o ??? :?: :mrgreen:

Same złe skojarzenia. Dlatego szybko wypuściłem potworka do morza.
Do tej pory nie wiem co to dokładnie było. Ma ktoś może pojęcie :?: :?: :?:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Re: Środkowa Dalmacja 2006 (Marusici) i 2009 (Pisak)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone