Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Spokojny wypoczynek

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arci59
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.03.2004
Spokojny wypoczynek

Nieprzeczytany postnapisał(a) arci59 » 26.01.2005 10:51

witam nie jestem juz taki młody i swój wypoczynek wiąże ze spokojnymi miejscami .Dlatego poszukuje spokojnych urokliwych miejsc bez zgielku w Kwarnet,North Dalmatia lub Isrii Być może ktoś dysponuje adresami takich miejsc .Podejżewam że nie tylko ja takich szukam :).Pozdrawiam Arci
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 26.01.2005 13:59

Rozumiem że ma być spokój, bez stad młodzieży, żeby nie jechać za daleko?

Jeżeli chodzi o Kwarner to mogę polecić Seline. Sam mieszkałem w okolicy i do Seliny jeździłęm na zakupy bo jest tam dyscount. To stara rybacka wioska, blisko do Małej Paklenicy wiec można chodzić w góry.
Plaże w samej wiosce betonowe i mała żwirkowa, za wioską trawiasto- gliniasta, nie jest za ciepło bo często wieją tam wiatry ale zimno tez nie jest. Największa wada to magistrala bo wszędzie jest tam wąsko a góry zaczynaą się jakieś 200m od brzegu
Drugie miejsce na Kwarnerze to Punta Sibulina z zacisznym trochę zaniedbanym kempem. Niestety jest tu zwłaszcza w sezonie sporo ludzi bo kemp jest tani za to jest to kemp dość cichy i rodzinny i co ważne zacieniony. Ale nie ma dyskotek. I nawet Magistrala dotykająca do granicy kempu tak nie przeszkadza. I będzie przeszkadzać coraz mniej bo jej zadanie przejmie autostrada. W Sibulinie niestety nie ma gdzie zjeść więc trzeba się raczej nastawić na własne gotowanie. Sporo knajp jest w pobliskim Starim Gradzie -Paklenicy i kilka w bliższym w Tribaniju.

W północnej Dalmacji to mogę polecić Rażanac leżący przy drodze na Pag
albo stary Nin z piaszczystą plażą. Nin nie jest tak cichy ale jest kilka knajp a w apartamentach poza miasteczkiem jest naprawdę cicho a plaża spokojna. Niestety wszystko na południe od Nin to już kurorty i spokojnie i cicho nie będzie

Co do Istri to w sezonie ciężko tam znaleźć miejsce spokojne. Spokojny kemp znalazłem w miejscowości Koromaczno która też jest spokojna z tym że plaże w naszym polskim rozumieniu mają kiepskie - na kempie naturalne skałki, we wiosce wąska plaża żwirkowa. I mimo ze krajobraz psują jakieś zakłady to uważam to miejsce za ciekawe bo i jak na Istrię tanio i wyjątkowo cicho (w przeciwieństwie do pobliskiego Rabaca) i kemp zalesiony a gdy się nurkuje - widocznośc w wodzie na otwartym morzu 30-40m.
Możesz jeszcze poszukać info o miejscowosciach Duga Uvala, Sisan (Sziszan) i Barbariga (może być ciekawe z powodu pobliskiego pięknego Rovnij). Reszta na Istri to raczej molochy turystyczne.
arci59
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) arci59 » 26.01.2005 14:46

dzięki za odpowiedz a niepamiętasz jak sie ksztaltują ceny apartamentów ???
:D

Kir napisał(a):Rozumiem że ma być spokój, bez stad młodzieży, żeby nie jechać za daleko?

Jeżeli chodzi o Kwarner to mogę polecić Seline. Sam mieszkałem w okolicy i do Seliny jeździłęm na zakupy bo jest tam dyscount. To stara rybacka wioska, blisko do Małej Paklenicy wiec można chodzić w góry.
Plaże w samej wiosce betonowe i mała żwirkowa, za wioską trawiasto- gliniasta, nie jest za ciepło bo często wieją tam wiatry ale zimno tez nie jest. Największa wada to magistrala bo wszędzie jest tam wąsko a góry zaczynaą się jakieś 200m od brzegu
Drugie miejsce na Kwarnerze to Punta Sibulina z zacisznym trochę zaniedbanym kempem. Niestety jest tu zwłaszcza w sezonie sporo ludzi bo kemp jest tani za to jest to kemp dość cichy i rodzinny i co ważne zacieniony. Ale nie ma dyskotek. I nawet Magistrala dotykająca do granicy kempu tak nie przeszkadza. I będzie przeszkadzać coraz mniej bo jej zadanie przejmie autostrada. W Sibulinie niestety nie ma gdzie zjeść więc trzeba się raczej nastawić na własne gotowanie. Sporo knajp jest w pobliskim Starim Gradzie -Paklenicy i kilka w bliższym w Tribaniju.

W północnej Dalmacji to mogę polecić Rażanac leżący przy drodze na Pag
albo stary Nin z piaszczystą plażą. Nin nie jest tak cichy ale jest kilka knajp a w apartamentach poza miasteczkiem jest naprawdę cicho a plaża spokojna. Niestety wszystko na południe od Nin to już kurorty i spokojnie i cicho nie będzie

Co do Istri to w sezonie ciężko tam znaleźć miejsce spokojne. Spokojny kemp znalazłem w miejscowości Koromaczno która też jest spokojna z tym że plaże w naszym polskim rozumieniu mają kiepskie - na kempie naturalne skałki, we wiosce wąska plaża żwirkowa. I mimo ze krajobraz psują jakieś zakłady to uważam to miejsce za ciekawe bo i jak na Istrię tanio i wyjątkowo cicho (w przeciwieństwie do pobliskiego Rabaca) i kemp zalesiony a gdy się nurkuje - widocznośc w wodzie na otwartym morzu 30-40m.
Możesz jeszcze poszukać info o miejscowosciach Duga Uvala, Sisan (Sziszan) i Barbariga (może być ciekawe z powodu pobliskiego pięknego Rovnij). Reszta na Istri to raczej molochy turystyczne.
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 26.01.2005 15:03

ja jeżdżę na kempy głównie. Popatrz do archiwum. Ceny kwater zależą głównie od obłożenia - w 2002 było tak pusto że spokojnie można było wynająć cos za 6-7euro od osoby. W normalnym sezonie to jest 8-12 euro od osoby/noc dużo zalezy od miejscowości standardu położenia itp.

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone