Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sony DSC H-1

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006
Sony DSC H-1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 12.04.2006 10:47

Witam.
A ja zrobiłem sobie maly przed wyjazdowy prezencik i zakupiłem Sony DSC H-1. Czy ktoś ma takie ustrojstwo i co brać cromaniacka sądzi o tym aparaciku? :)
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 12.04.2006 11:25

Aparat bardzo dobry za tą kasę sam czynię przymiarki do niego ale zdecyduję się chyba na jego następcę H2 który jest już w sprzedaży i posiada obiektyw Carl Zeiss :) , a cena tylko trochę wyższa.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 16.04.2006 10:43

Soniaki są prostymi ale bardzo dobrymi aparatami. Osobiscie posiadam Sony DSC W 1, też jest całkiem niezły, wszystkie zdjęcia wychodzą swietnie. Pozdrawiam Grzegorz
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 26.09.2006 13:34

też mam DSC H1 i jestem zadowolony. Ps. H2 (czyli następca) ma mniejszy LCD - 2 cale a w H1 jest 2,5 cala - wbrew pozorom duża różnica. H1 również ma obiektyw Carl Zeiss tyle że dostali szlabam na używania nazwy po wprowadzeniu do niego Super Stady Shota (stabilizacji obrazu) :lol:
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 26.09.2006 15:53

o ile wiem to nie musieli dawac szlabanu na nazwe ...poprostu ta konstrukcja jest dzielem fachmanow od SONY. Obiektywy Carl Zeiss sa importowane z niemiec i montowane bez zmian. Zreszta podobnie jest w Panasonicu z obiektywami Leici jak i w Kodaku z obiektywami Kruzernach. Poprostu drozsze modele maja importowane obiektywy.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 26.09.2006 16:00

zgadza się jest konstrukcją Sony - dlatego że dołożyli do obiektywu Zaissa właśnie stabilizator obrazu - wszystkie podzespoły natomiast pochodzą od Niemców :D tak przynajmniej gdzieś kiedyś wyczytałem :wink:
Inna sprawa to taka, że pewne elementy robią wybrane firmy i nie wierzę że np Sony czy HP mają odlewnię soczewek, tak jak Zeiss nie robi scalaków, baterii itp :wink:
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 26.09.2006 16:11

obiektywy importowane i montowane sa w calosci i jako takie maja wygrawerowane nazwe wytworcy, tak wiec wydaje sie malo prawdopodobne aby byly montowane z czesci... Firmy produkujace obiektywy nie daja licencji na skladanie obiektywow z czesci tylko na montaz gotowego obiektywu...tak przynajmniej opisywano ten fakt w literaturze.
Sołtys
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sołtys » 26.09.2006 17:33

Ja również posiadam H- 1 ale teraz to zaproponował bym H 5

http://s.enewsletter.pl/k.php?&k=s1170f ... =078&l=48e
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 26.09.2006 18:35

obiektywy importowane i montowane sa w calosci i jako takie maja wygrawerowane nazwe wytworcy, tak wiec wydaje sie malo prawdopodobne aby byly montowane z czesci... Firmy produkujace obiektywy nie daja licencji na skladanie obiektywow z czesci tylko na montaz gotowego obiektywu...tak przynajmniej opisywano ten fakt w literaturze.


nie sprzeczam się bo to co wyczytałem najprawdopodobniej było gdzieś na necie a różne pierdoły się spotyka także duże prawdopodobieństwo istnieje że masz słuszną rację, tym bardziej że fotografią niewiele się interesuje. Być może Sony produkuje coś na wzór Zeissa z tych samych elementów i stąd moje informacje się wzięły.
Sołtys - teraz też bym go kupił tyle że prawie rok temu nie były dostępne. Niestety postęp idzie i trza to przyjąć. Jak kupowałem Kodaka CX4230 z 3 krotną optyką , 2Mpix i w zasadzie to wszystko co aparat oferuje w Polsce kosztował 1500 PLN - w Niemczech kumpel mi go kupił za 249 E (co dawało niecały 1000 PLN) a teraz u nas H5 tyle kosztuje tyle za za rok wyjdzie H10 i znów wszyscy będziemy w plecy :wink:
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 26.09.2006 22:02

No coz,denominacja sprzetu idzie wprost proporcjonalnie do postepu i na to nie ma rady. Mysle,ze warto wybierac modele ze stabilizacja obrazu i to bez wzgledu nawet na wielkosc zoomu ... zdjecia zachodow slonca,nocne itp. nawet bez statywu wychodza dobrze... w swojej galerii na tym portalu wszystkie tego typu fotki zrobione zostaly bez statywu...a byla zypelna noc.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 27.09.2006 00:04

ja typuję inaczej - choć na fotografii się nie znam - statyw to podstawa - kupiłem telskopowy Van Guarda( ok 45 zł) (może źle napisałem) taki mikro - mniamniuśny - na każdej skałce ustawisz :lol:


ps. Dopisane dawaj adresa tej galerii
Ostatnio edytowano 27.09.2006 08:32 przez rich72, łącznie edytowano 1 raz
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 27.09.2006 06:34

Żadna stablizacja nie pomoże przy zdjęciach nocnych z kilkusekundowym naświetlaniem,statyw to podstawa........
Ja swój musiałem dodatkowo dociążyć bo jest mało stabilny,wieszałem reklamówkę z Karlovacko :D
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 27.09.2006 08:23

Żadna stablizacja nie pomoże przy zdjęciach nocnych z kilkusekundowym naświetlaniem,statyw to podstawa........


zgadzam się w 100% nocne zdjęcia "z ręki" to kicha. Nie ma bata który utrzyma przy 1,2 ,3 czy 30 sekundach aparat bez ruchu.

Kto się ze mną nie zgadza pomimo że moje foty to i tak amatorska kicha polecam wykonanie fotek jak poniżej bez statywu (pierwsza dla informacji zrobiona z zoomem ok 10 razy) :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 27.09.2006 08:27

ps. Arekwroc - na ostatnim też mi Jardan zlodowaciał choć wcześniej tego nie zauważyłem :wink: :lol:

jeszcze dołożę - 30 sek naświetlenie żeby błysk burzy nad Hvarem uchwycić

Obrazek
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 27.09.2006 09:50

ps. Dopisane dawaj adresa tej galerii
..........................................................................................................
Kazdy z tutaj przebywajacych ma mozliwosc zalozyc tu na tym portalu wlasna prywatna galerie wiec szukaj po nicku.
Wracajac do statywu to masz racje lecz ze wzgledu na nieporecznosc nie jest tym sprzetem ktory mamy w kazdej sytuacji i miejscu a splot wydarzen spowoduje ,ze chcemy uwiecznic akurat ta chwile na fotce.
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone