Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ślub cywilny w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 05.05.2009 09:33

Lela napisał(a):Obywatele polscy ślub cywilny poza granicami państwa polskiego mogą zawrzeć tylko i wyłącznie przed konsulem polskim w polskim konsulacie (ambasadzie). Żaden inny ślub nie zostanie uznany przez państwo polskie! Dotyczy to nie tylko Chorwacji, ale każdego innego kraju na świecie. Chodzi o to, że Polska uznaje za ważne prawnie tylko te śluby swoich obywateli, które zostały zawarte na jej terenie. Ambasada jest uznawana za teren i w jej obrębie obowiązuje prawo kraju, który reprezentuje.

Jeśli się komuś marzy romantyczny ślub w Dubrovniku, ma do wyboru albo wziąć ślub z Chorwatem/Chorwatką, albo wziąć kościelny. Ślub kościelny zawarty w Chorwacji pomiędzy obywatelami polskimi będzie uznany przez polski Kościół, ale nie przez polskie państwo.


To teraz już oszalałam :roll:
Lela
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 31.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lela » 07.05.2009 10:36

Zamiast oszaleć powinnaś zadzwonić do swojego USC i zapytać o wszystko ;)
Tu masz kilka wyjaśnień:
http://wedding.merrieday.pl/niezbednikformalnosci

Teoretycznie wygląda na to, że jednak możesz poza ambasadą, ale praktycznie to wszystko zależy od polskiego urzędu (i chorwackiego).
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2009 10:54

Lela napisał(a):Teoretycznie wygląda na to, że jednak możesz poza ambasadą, ale praktycznie to wszystko zależy od polskiego urzędu (i chorwackiego).


W praktyce też jest to jak najbardziej możliwe (wiem od znajomych, którzy już "zasięgnęli języka" w macieżystym USC w pl).
Pozdrawiam
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 27.07.2009 13:21

a czy ktoś taki ślub kościelny w CRO wziął?? zdaje mi się to nierealnym marzeniem................ :D :D :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.07.2009 15:24

espeso napisał(a):a czy ktoś taki ślub kościelny w CRO wziął?? zdaje mi się to nierealnym marzeniem................ :D :D :D


Jak najbardziej realne.
Pozdrawiam
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 28.07.2009 12:58

Witaj Kasiu :D

uszczęśliwiła mnie niebywale twoja odpowiedź
w tym roku co prawda nie moge jechać na Hvar ale....jak zbiorę wszelkie dokumenty , zgody, akty i co tam trzeba.........hmmm może , może w końcu ziści się to moje marzenie
po 20 latach to ja chcę slub a nie wesele :) a potem chyc na łódkę :) i na Sciedro na kolację :)
szolo78
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szolo78 » 23.10.2009 13:56

Witam
Ciągne, że tak powiem nie ładnie:)) wątek ślubu w ukochanej Chorwacji.
Ewutka mam pytanko, bo wysłąłem maila z zapytanierm do pani Krystyny Bakotyi na razie cisza - ale wysłąłem po polsku i nie wiem czy zna ten język. Jak się z nią kontaktowałaś? I czy mogła byś mi potpowiedzieć jak zacząc i co trzeba zrobić to byłbym bardzo wdzięczny!!!
Pomóżcie!! mój mail ro adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuje
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ślub cywilny w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone