Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skutery Wodne

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006
Skutery Wodne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 16.11.2006 16:47

Przy wielu plażach w Chorwacji są wypożyczlnie takich sprzętówn, jak np. skuter wodny. Zawsze chciałem na czymś takim popływać, jednak pan kiedyś odmówił mi bo nie skończyłem 18 lat (mam 16). Czy to jest reguła??? Czy trzeba mieć jakieś uprawnienia do prowadzenia takiego sprzętu???
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 16.11.2006 17:15

Nie trzeba mieć uprawnień. Wiek, owszem jest bardzo ważny. Mając 18-lat cała odpowiedzialność spada na ciebie.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 17.11.2006 20:59

Jurek napisał(a):Nie trzeba mieć uprawnień.


Musiałeś Jurku trafić na wypożyczalnię z gatunku "ne ma problema", bo zgodnie z przepisami patent jest wymagany. Tam gdzie ja pytałem bez patentu nie wypożyczali i w sumie słusznie, bo w razie wypadku ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodownia.

Zobacz tu: http://www.max-rent.com/water.htm

GENERAL CONDITION FOR JET SKI RENTING
- Minimum age 18
- Valid maritime license
- Identification card or passport
- Credit card, travelers check or cash deposit

pozdrav K
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 17.11.2006 22:44

Przepisy, przepisami! U nas jest to samo. Masz kasę, poszalejesz, nie masz możesz popatrzeć.
Wiem, że przepisy mówią, co innego. A kto ich przestrzega. Nie pytali się mnie o żadne uprawnienia, tylko mieli problem z dobraniem kapoka, wiązali na sznurowadła !!!!
I jazda!!! W maju w Podgorze chcieliśmy wypożyczyć łódź motorową, takie duże cygaro, nie mieliśmy uprawnień. Niestety jeszcze żadnej nie było jeszcze na wodzie. Rzeczywiście padła odpowiedź, jest euro, nema problema, tylko przyjdź w czerwcu, jak będzie na wodzie!

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone