Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skrzyżowanie na obwodnicy Ołomuńca

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017
Skrzyżowanie na obwodnicy Ołomuńca

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 15.06.2019 12:17

Od paru dni nurtuje mnie zagadka, której rozwiązania nie mogę znaleźć w internecie. Otóż nie mogę dojść, dlaczego Czesi, budując skrzyżowanie, przez które chyba większość z nas przejeżdża w drodze do i z Chorwacji, postawili na nim dwa zupełnie zbędne wiadukty, które oznaczyłem na czerwono. Gdyby nie było pod wiaduktami odcinków tras oznaczonych na niebiesko, to skrzyżowanie nie straciłoby nic na funkcjonalności, a wiadukty wtedy nie miałyby racji bytu.
Jak sięga pamięcią Google Earth (rok 2004), to skrzyżowanie było zawsze w takiej postaci.
Czy ktoś z forumowiczów może pamięta, czy był jakiś szczególny powód powstania tych wiaduktów, bo moja wyobraźnia tutaj zawodzi.
https://www.google.com/maps/@49.5691617,17.2133352,15.5z
Załączniki:
trasa1.jpg
Jadąc do Chorwacji możemy wybrać trasę niebieską i przejechać pod wiaduktem oznaczonym na czerwono, albo trasą szarą zjechać w prawo za wiaduktem.
trasa2.png
Wracając z Chorwacji możemy trzymać się prawej strony lub przejechać pod wiaduktem oznaczonym na czerwono.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 15.06.2019 13:24

Mi to wygląda tak jakby kiedyś był jakiś plan wyprowadzenia ruchu jeszcze w innym kierunku. Teraz faktycznie można jechać na dwa sposoby.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 15.06.2019 13:48

Nie bardzo ten dodatkowy kierunek do mnie nie przemawia, bo wtedy całe skrzyżowanie musiałoby wyglądać zupełnie inaczej.
Podobne kwiatki są pod Zagrzebiem, ale jeśli chodzi o Lucko, to może tam były problemy z wywłaszczeniem nieruchomości, albo jakieś inne, że nie zbudowali dodatkowego "motylka" na skrzyżowaniu, tylko machnęli "babkę z cyckami". A w Ołomuńcu zjazdy są po prostu zdublowane. Tak jakby projektant zapomniał, że zrobił wszystko dobrze i dorysował takie głupoty.
Ostatnio edytowano 15.06.2019 17:16 przez grab56, łącznie edytowano 1 raz
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.06.2019 15:42

Może właśnie wiedzieli, że wielu z nas będzie korzystało z tej drogi i to takie "koło ratunkowe" albo "telefon do przyjaciela" dla tych co się zagapią. :D :D :D

Albo przewidzieli, że tylu nas będzie. :wink:

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Skrzyżowanie na obwodnicy Ołomuńca
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone