Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

..:: SKARBONKA na 5,- zł ::..

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2016 17:21

Mój rekord jak do tej pory to 4 800 zł...z tym, że puchacz nie był do końca pełny, tym razem zapełniana jest czwarta puszka w historii bo to trochę to jednak trwa...
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 03.01.2016 21:19

Też zbieram, ale mam trochę inną metodę - moja skarbonka jest otwierana i czasami w celach kontrolnych do niej zaglądam, jak widzę, że uzbierały się 2, 3 stówy lub więcej i kurs jest w miarę korzystny to kupuję Euro. PS. Mój mąż naśmiewa się z tej metody i kategorycznie odmawia dorzucania się do skarbonki :cry:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15731
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.01.2016 18:44

Sara76 napisał(a):Też zbieram, ale mam trochę inną metodę - moja skarbonka jest otwierana i czasami w celach kontrolnych do niej zaglądam

My też zaglądamy mniej więcej co miesiąc, aby kontrolować ile jest i zawsze wtedy jest "mało" i każdy jeszcze coś od siebie dorzuca.
A w rodzinie to najwięcej Pan M. wrzuca, bo robi najczęściej gotówkowe zakupy, a jak kasy zwykle nie mam, bo ja kartowa jestem :D Syn też się dorzuca ze swoich, po jakiś gwiazdkach czy urodzinach lub babciowych wspomagaczach :D I i czasami karnie się trafi, jak światła nie gasi :mrgreen:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13792
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.01.2016 18:55

Sara76 napisał(a):Też zbieram, ale mam trochę inną metodę - moja skarbonka jest otwierana i czasami w celach kontrolnych do niej zaglądam, jak widzę, że uzbierały się 2, 3 stówy lub więcej i kurs jest w miarę korzystny to kupuję Euro. PS. Mój mąż naśmiewa się z tej metody i kategorycznie odmawia dorzucania się do skarbonki :cry:


Mam te samą metodę.... wymieniam sukcesywnie w głodnym piątek i dyszek sklepie, w chwili obecnej od 1 sierpnia uzbierało się 1600 PLN :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15731
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.01.2016 18:58

tony montana napisał(a):w chwili obecnej od 1 sierpnia uzbierało się 1600 PLN :)

To ty dużo tych piątek masz.... To my chyba za dużo karty używamy, bo tyle będziemy mieć w ciągu 12 miesięcy, czyli w lipcu.... jak dobrze pójdzie....
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13792
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.01.2016 19:00

piekara114 napisał(a):
tony montana napisał(a):w chwili obecnej od 1 sierpnia uzbierało się 1600 PLN :)

To ty dużo tych piątek masz.... To my chyba za dużo karty używamy, bo tyle będziemy mieć w ciągu 12 miesięcy, czyli w lipcu.... jak dobrze pójdzie....


Tak po połowie dyszek i piątek jest zwykle..... czasem rozmieniam, żeby kieszonkowe dzieciakom dać - syn zawsze marudzi jednak, że dychę dostaje w drobnych bo papierkowa idzie do puszki Zygzaka MC Queena
:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15731
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.01.2016 19:03

tony montana napisał(a): że dychę dostaje w drobnych bo papierkowa idzie do puszki Zygzaka MC Queena
:)

Kurdę, dychę papierkową to ja mam jako na czarną godzinę w portfelu i parę złotych malutkich monetek, reszta to karty... Skąd ty te dychy bierzesz?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13792
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.01.2016 19:25

piekara114 napisał(a):
tony montana napisał(a): że dychę dostaje w drobnych bo papierkowa idzie do puszki Zygzaka MC Queena
:)

Kurdę, dychę papierkową to ja mam jako na czarną godzinę w portfelu i parę złotych malutkich monetek, reszta to karty... Skąd ty te dychy bierzesz?


Kapustę kiszoną kupuję..... ogórki, chleb, banany i inne goodies... ;)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.01.2016 20:00

piekara114 napisał(a):reszta to karty...


też wolałem karty...odkąd zbieram 5 nauczyłem się ponownie korzystać z klasycznej gotówki :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15731
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.01.2016 20:05

słoma79 napisał(a):
piekara114 napisał(a):reszta to karty...


też wolałem karty...odkąd zbieram 5 nauczyłem się ponownie korzystać z klasycznej gotówki :oczko_usmiech:

Ja się coś przestawić nie mogę :D będzie mniej w skarbonce...
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 07.01.2016 20:49

piekara114 napisał(a): będzie mniej w skarbonce...

ale więcej na koncie :mrgreen:
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 08.01.2016 00:18

piekara114 napisał(a):
słoma79 napisał(a):
piekara114 napisał(a):reszta to karty...


też wolałem karty...odkąd zbieram 5 nauczyłem się ponownie korzystać z klasycznej gotówki :oczko_usmiech:

Ja się coś przestawić nie mogę :D będzie mniej w skarbonce...


Załóż sobie "elektroniczną świnkę"... przy każdej płatności określony % wpada na specjalne konto
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 08.01.2016 06:26

KarKoz napisał(a):Załóż sobie "elektroniczną świnkę"... przy każdej płatności określony % wpada na specjalne konto
No właśnie takie "OKO"(Otwarte Konto Oszczędnościowe). Ja dodatkowo do "piątek" w śwince w każdą niedzielę robię na głównym koncie równanie do 100.
Czyli z głównego konta przelewam na "OKO" tyle, aby na głównym zostały dwa zera na końcu.
Np. mam 12.345,67 , to robię przelew -> 45,67
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.01.2016 14:37

KarKoz napisał(a):
piekara114 napisał(a):
słoma79 napisał(a):
piekara114 napisał(a):reszta to karty...


też wolałem karty...odkąd zbieram 5 nauczyłem się ponownie korzystać z klasycznej gotówki :oczko_usmiech:

Ja się coś przestawić nie mogę :D będzie mniej w skarbonce...


Załóż sobie "elektroniczną świnkę"... przy każdej płatności określony % wpada na specjalne konto

Eeeeeeeeee zero frajdy z tego......... :oczko_usmiech:
Ja tam wolę zbierać "5-ątki" i potem zobaczyć minę kasjerki w banku. :D

Odkąd zbieram już 6 razy chyba , to rzadziej płacę plastikiem.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 08.01.2016 23:35

maniust napisał(a):
KarKoz napisał(a):
piekara114 napisał(a):
słoma79 napisał(a):
piekara114 napisał(a):reszta to karty...


też wolałem karty...odkąd zbieram 5 nauczyłem się ponownie korzystać z klasycznej gotówki :oczko_usmiech:

Ja się coś przestawić nie mogę :D będzie mniej w skarbonce...


Załóż sobie "elektroniczną świnkę"... przy każdej płatności określony % wpada na specjalne konto

Eeeeeeeeee zero frajdy z tego......... :oczko_usmiech:
Ja tam wolę zbierać "5-ątki" i potem zobaczyć minę kasjerki w banku. :D

Odkąd zbieram już 6 razy chyba , to rzadziej płacę plastikiem.

Ja zbieram tak i tak...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
..:: SKARBONKA na 5,- zł ::.. - strona 90
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone