Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Senj, Lukovo, Starigrad?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rucia3
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.06.2014
Senj, Lukovo, Starigrad?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rucia3 » 06.06.2014 10:27

Witam serdecznie. Jestem tu nowa dlatego z góry przepraszam jeśli powielam jakiś wątek...

Za tydzień chcemy z chłopakiem jechać do Chorwacji w okolice Senj. Urlop ma być "po taniości" dlatego chcemy jechać w ciemno. Będzie to nasza pierwsza przygoda z Chorwacją. Proszę o podpowiedź gdzie najlepiej pojechać? Zależy nam na cichym ustronnym miejscu ale z drugiej strony dostęp do sklepu byłby mile widziany...Z tego co czytałam to jest to termin "przed sezonem" dlatego nie powinno być problemu z noclegiem? może jakieś pomysły konkretnego noclegu?

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę :)

Pozdrawiam :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 08.06.2014 10:11

Pytasz się o radę sugerując jednocześnie trzy miejscowości :)

Zajedźcie po prostu do Senj i jak się wam spodoba to szukajcie apartamentu a jak nie to jedźcie dalej na południe, do Lukovo i Starigrad, gdzieś na pewno się Wam spodoba.
Zajedźcie najlepiej w godzinach rannych, aha ... po drodze macie jeszcze Sveti Juraj 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.06.2014 08:26

rucia3 napisał(a): Zależy nam na cichym ustronnym miejscu


Pozdrawiam :)


No to Senj odpada, chyba że na obrzeżach. Byłem kilka lat temu w Senj, mieszkaliśmy poza centrum (za twierdzą), miejscówka fajna, plaże kameralne. Największe minusy to wszystkie apartamenty "za Jadranką" i bardzo strome zejście na plażę.
Dla mnie ideał to Lukovo, to totalne "zadupie" ale cisza i spokój :wink: :oczko_usmiech:
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 09.06.2014 11:41

dids76 napisał(a):Dla mnie ideał to Lukovo, to totalne "zadupie" ale cisza i spokój :wink: :oczko_usmiech:




Jest tam chociaż jakiś sklepik?konoba?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.06.2014 11:53

Byłem tam w 2008 roku i to tylko były wyjazdy jednodniowe, konoba na 100% była czy był sklepik to nie wiem.
JB
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.05.2002
Lukovo koło Senji info

Nieprzeczytany postnapisał(a) JB » 29.04.2016 23:34

To mój kolejny wyjazd do Chorwacji, ale tym razem większą ekipą i poniekąd czuję sie odpowiedzielna gdzie tych "nowicjuszy" zaprowadzę. Zatem pytania do kogoś kto zna Lukovo: (wiem, że to mała mieścina) czy myślicie, że jest szansa zakwaterowania w ciemno 4 rodzin od 20 czerwca? Czy jest sklep? Czy będzie problem z postawieniem samochodów? Czy zjazd rzeczywiście bardzo stromy? Czy na plaży łagodne zejście do morza? Zwirek czy skały?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Lukovo Otocko - kto był ? jakiś namiar na apartman ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.11.2016 14:18

odświeżam wątek, Ktoś był w może w między czasie od ostatniego wpisu? czy jest tam Konoba i Pekara czynne we wrześniu?
żałuję, że nie podjechałem rok temu jak jechałem Jadranką...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.05.2017 05:59

nie było odpowiedzi, więc nastąpiła zmiana miejsca pobytu, podjechałem tam jednak i... dziura;
po sezonie totalne pustki, nawet trudno spotkać miejscowych, konoba nieczynna, pekary nie uświadczyłem, sklepu również, oprócz zamknietego a la kiosku; jeśli Ktoś lubi spokój i odludzie to tutaj je znajdzie, zrobić zakupy w Senj i nie ruszać się stąd,
może Ktoś skorzysta
Minionek13
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.06.2017
Senj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minionek13 » 08.06.2017 16:41

Witam wszystkich :)
Wybieram się ze znajomymi do Senji pod koniec czerwca, zakwaterowanie mamy już zarezerwowane.
Mam do Was pytanie gdzie można zjeść dobrze, czy są puby/dyskoteki oraz co warto zobaczyć w samym mieście jak i w okolicy ??? :) :D
Proszę o odpowiedzi bardzo się przydadzą i żeby były one jak najbardziej aktualne a nie np z przed 5-ciu laty :)
Z góry dziękuję :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Senj

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.06.2017 20:16

Minionek13 napisał(a):Proszę o odpowiedzi bardzo się przydadzą i żeby były one jak najbardziej aktualne a nie np z przed 5-ciu laty :)

a sprzed m-ca mogą być :?: :wink:
Minionek13 napisał(a):Witam wszystkich :)
Mam do Was pytanie gdzie można zjeść dobrze

np. Konoba Gajeta smacznie, dużo i przyjemnie nad samym Jadranem
Minionek13 napisał(a):co warto zobaczyć w samym mieście jak i w okolicy

ogólnie szału nie ma, miasto trochę zaniedbane, ale na pewno koniecznie do zwiedzenia Tvrdava Senj, gdzie można również zjeść; po za tym warto podjechać na południe do Zavratnicy
Minionek13
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.06.2017
Re: Senj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minionek13 » 08.06.2017 21:26

Dziękuję za szybką odpowiedź :)
A możesz mi powiedzieć jak wygląda kwestia plaż ?? Czy są chronione, płatne czy coś takiego ??
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2017 21:32

Plaże w Senj i w Chorwacji są bezpłatne.
Ratowników raczej nie widać.

http://www.kierunekchorwacja.pl/senj-chorwacja
romanpl
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Senj

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanpl » 06.07.2017 10:14

Czy możesz już coś napisać na gorąco z pobytu? ;)

Minionek13 napisał(a):Witam wszystkich :)
Wybieram się ze znajomymi do Senji pod koniec czerwca, zakwaterowanie mamy już zarezerwowane.
Mam do Was pytanie gdzie można zjeść dobrze, czy są puby/dyskoteki oraz co warto zobaczyć w samym mieście jak i w okolicy ??? :) :D
Proszę o odpowiedzi bardzo się przydadzą i żeby były one jak najbardziej aktualne a nie np z przed 5-ciu laty :)
Z góry dziękuję :)
supi9
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) supi9 » 06.08.2017 17:01

Byłem teraz w Senj i polecam miasteczko. Bardzo sympatyczne miejsce jeżeli ktoś unika kurortów. Plaża miejska taka sobie, bo sporo ludzi, ale taka mniejsza na obrzeżach miasta jest naprawdę oki. W miasteczku odbywają się różne coroczne imprezy. Ja złapałem się np. na Dni Uskoków. Fajnie wygląda twierdza Nehaj. Stosunkowo blisko do Jezior Plitwickich. Blisko na wyspę KRK i polecam winnice w Vrbniku. Moim zdaniem lepiej położone są kwatery na obrzeżach miasta, bo jak ktoś weźmie bliżej centrum to problem z parkingiem i głośniej jest. Podsumowując jestem z tego miejsca zadowolony.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone