Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SEGET VRANJICA k. TROGIRU

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Helenka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.07.2005
SEGET VRANJICA k. TROGIRU

Nieprzeczytany postnapisał(a) Helenka » 26.07.2005 08:36

Czy ktos byl? Jakie wrazenia? Jakie plaze, infrastruktura itp.
Prosze o info, bo mam okazje tam pojechac, ale nie wiem czy warto...
Jest to dobre miejsce na pobyt z dziecmi i na 1 wakacje w Chorwacji?
janek23
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek23 » 26.07.2005 12:49

Witaj

Dość obszerne i w miarę aktualne info na ten temat w postach wymienionych poniżej:

forum/viewtopic.php?t=3794
forum/viewtopic.php?t=8350

Pozdrawiam,
Janek
alicja22
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) alicja22 » 26.07.2005 19:30

Helenka napisał(a):Czy ktos byl? Jakie wrazenia? Jakie plaze, infrastruktura itp.
Prosze o info, bo mam okazje tam pojechac, ale nie wiem czy warto...
Jest to dobre miejsce na pobyt z dziecmi i na 1 wakacje w Chorwacji?


hej
W niedzielę wrócilam własnie z tamtych okolic:)Mieszkalam w Seget Donji w hotelu Medena.Hotel jest spoko,ale jeżeli chciałabyś spędzić z dziećmi czas.to w sumie sa tam do tego warunki.Mi coprawda nie odpowiadał hałas i w sumie nie najczystsza woda w tej miejscowości...Jeżeli chodzi o Trogir,to jest bardzo urokliwy.My mielismy od hotelu 4 km,ale warto bylo robic sobie wypady do tego miasta,szczególnie przed południem,gdy nie bylo jeszcze tłumów.
Na pierwszy raz pojedz może na Ciovo(zatoka Rat)-jest tam fajny kemping(wyspa jest naprzeciw Trogiru) i krystalicznie czysta woda-bo niestety w okolicach Trogiru jest brudna.
mariusz81
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz81 » 27.07.2005 12:52

Do Alicji 22. Ja zastanawiam się nad tymi okolicami, a dokladnie kamp Belvedere. Z mapki wiem ze jest on polozony blisko tego hotelu Medena, chyba 1 km na zachód, we Vranjicy.
1. Czy rzeczywiscie ta woda jest tam taka kiepska, brudna ? Chciałbym ponurkowac troszke.
2. Czy spod tego hotelu Medena mozna dotzrec na piechote do Trogiru ?
alicja22
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) alicja22 » 27.07.2005 13:12

Woda rzeczywiście nie jest najczystsza.My mieliśmy maski ,ale przy brzegu nie zdały się na nic.Dopiero po wypłynięciu na Fishpicknic i pływaniu tam do czegoś sie przydały.
A do Trogiru spod Medeny można dojść i zajmuje to okolo 50 minut.Najpierw idzie się promenadą aż do końca-czyli do Segetu,a potem trzeba odbić w stronę ulicy i iść poboczem.Jest to dość bezpieczne,bo Chorwaci są przyzwyczajeni do pieszych na poboczu;)

Jeżeli chodzi o kamp,to po drodze do Segetu widzialam jakiś.Polozony jest nad samym morzem i wyglada dosc przyzwoicie.Moze wiec to jest ten Belveder.
Ale jeżeli miałabym doradzić,to polecam na Ciovo w zatoczce Rat kamping-warunki i widoki przecudne(spedzilismy tam popoludnie na fishpickniku)-i woda jest bajeczna!Ta zatoka jest od strony otwartego morza,także woda jest czyściutka i napewno lepsze sa warunku do nurkowania.
Pozdrawiam,mam nadzieje,ze trochę Ci pomoglam
mariusz81
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz81 » 27.07.2005 13:47

Oczywiscie,ze tak. Jeszcze raz dziekuje za informacje.
mariusz81
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz81 » 27.07.2005 14:49

Pytanko do Alicji 22 , raz jeszcze:-) Trapi mi problem tej wody.Nabrałem juz ochoty aby tam jechac, ale nastawilem sie na nurkowanie z rurka i fajka. Czy naprawde przy pobliskiej plazy nie ma sensu nurkowac? Ta widoczosc jest slaba, czy w ogole zycia podwodnego nie ma?:-( A moze masz jakies fotki wody,morza,plaz z tamtych oklic? Jesli cos by sie znalazło, prosilbym o podrzucenie mi ich na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Z góry dziękuję
alicja22
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) alicja22 » 27.07.2005 14:55

:)
Naprawde jezeli chcesz ponurkować,to bedzie przy brzegu z tym ciężko.Woda jest kiepska,a zycia podwodnego oprócz jeżowców i paru rybek brak:/
Tez mialam sprzet i poprostu tylko się przejechał.
Fotki odbieram jutro,wiec moze uda mi sie cos podeslac.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone