Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samoloty

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 04.02.2006 15:30

Ahaaaa, no, to też fajnie
Nie wiem tylko, czy promocja się trafi, bo u nich to raczej "im wcześniej , tym lepiej".

OBY do lata!!!! :D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.02.2006 11:46

Z Berlina, Bonn/Kolonii i Stuttgartu latają Germanwings do Splitu i Dubrownika (w różnych kombinacjach) - od kwietnia do końca października :)

http://www.germanwings.com

W sierpniu można "przelecieć" tam i z powrotem za 112 juro :)

Plumek
Ostatnio edytowano 06.02.2006 17:55 przez Plumek, łącznie edytowano 1 raz
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 06.02.2006 16:15

Mik32 napisał(a):dzięki ,dzięki..........ale moja kombinacja jest taka.......by leciec z Warszawy do Bratysławy........by potem Bratysława -Zadar, obecnie nie ma zadnej promocji w SkyEurop..........na loty WAWA-BRATYSŁAWA...chyba trzeba poczekać i pilnować. Ale czytając co piszesz widze ze jestes zadowolona z tej firmy hahahahahaha i lecisz raz jeszcze , spokojnie wygodnie i szybko............dzięki za szybką odpowiedz ............no i aby do LATA z myslami o pięknej CRO :D ..pozdrowionka


Leciałam z Wiolak3. Dodam tylko, że te embraery ze Sky Europe to małe samolociki (pisała Wiola, ze na 30 osób) - wrażenia z lotu super - myślałam, że fajnie by było, jakby nam stewardesa dała pilotki i białe szaliki :D . Z bezpieczeństwem wszystko ok, ale samolocik jest tak kameralny, że kto słusznego wzrostu może sie troszkę zmęczyć. Ale da się wytrzymać, a do Cro na szczęście niedaleko - nieco ponad godzina lotu. :D
Mik32
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mik32 » 06.02.2006 18:21

Dzięki,,,,,,,pilotke zawsze mozna jeszcze zakupić, przyda się przed cudownym chorwackim słoneczkiem...( hahahah o głowe trzeba dbać ).............POZOSTAŁO JEDNO KUPOWAĆ BILECIKI :D
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 07.02.2006 00:31

A mi ostatnio koleżanka opowiadała że te tanie linie to:
oszczędzają na obsłudze technicznej ( tylko minimum tak jak wymogi każą ), samoloty są starsze technicznie i takie co podobno wyrzucają je zwykłe linie. Do tego ponoć huczą.
Opowidała taką historię ze gdzieś bylo okno nieszczelne to zalepili je na 30 minut przed startem czymś i samolot poleciał. A powinien po takim zabiegu postać parę godzin przynajmniej.
To zasłyszane na imieninach ......

A jak jest na prawdę z tanimi liniami?

Bo ja dałam sobie spokój na razie jak mi opowiadziano jak się leci do Tunezji arabskimi liniami ;)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.02.2006 00:58

aneta_jacek napisał(a):A mi ostatnio koleżanka opowiadała że te tanie linie to:
oszczędzają na obsłudze technicznej ( tylko minimum tak jak wymogi każą ), samoloty są starsze technicznie i takie co podobno wyrzucają je zwykłe linie. Do tego ponoć huczą.
Opowidała taką historię ze gdzieś bylo okno nieszczelne to zalepili je na 30 minut przed startem czymś i samolot poleciał. A powinien po takim zabiegu postać parę godzin przynajmniej.
To zasłyszane na imieninach ......

A jak jest na prawdę z tanimi liniami?

Bo ja dałam sobie spokój na razie jak mi opowiadziano jak się leci do Tunezji arabskimi liniami ;)


Wszystkie spektakularne wypadki lotnicze miały... samoloty rejsowe... Czyli takie, gdzie bilet - i to wcale nie bussines class - kosztuje jakieś 600 euro...
Nie znam przypadków awarii samolotów tanich linii lotniczych (a może się o nich nie mówi?) - znam przypadki awarii samolotów czarterowych (w przypadku polskich czarterów to zwykłe samoloty rejsowe LOT :roll: ).

Tanie linie lotnicze na pewno nie oszczędzają na bezpieczeństwie, lecz:
- opłatach lotniskowych (lądują na tańszych lotniskach z dala od centrów miast, w godzinach najmniejszego ruchu, postój jest ograniczony do minimum)
- cateringu i służbach porządkowych (jedzonko i pićko nie jest ujęte w cenie biletu, lecz dodatkowo płatne; samolot sprzątają stewardzi, a nie obsługa naziemna)
- mniejszy limit wagi bagaży niż w rejsówkach (lżejszy samolot = mniejsze zużycie paliwa)
- braku biletów "papierowych" i własnych biur sprzedaży biletów - bilet to numer :)
- odprawa lotniskowa - krótsza i szybsza (bo za wszystko się płaci) - nie zdążysz na czas - nie lecisz
- zmiana godziny wylotu - bez rekompensaty
- itp. itd.

Plumek
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 07.02.2006 14:02

o o :)
a czy to prawda że sprzedaja wiecej biletów niż mają miejsc?

Że np tak być że przyjdzie wiecej osob niż się zmieści i wszyscy maja ważne bilety i wtedy co? Ktoś się nie lapie i nie płaca odszkodowania ani nie daja darmowego hotelu?
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.02.2006 14:33

aneta_jacek napisał(a):o o :)
a czy to prawda że sprzedaja wiecej biletów niż mają miejsc?

Że np tak być że przyjdzie wiecej osob niż się zmieści i wszyscy maja ważne bilety i wtedy co? Ktoś się nie lapie i nie płaca odszkodowania ani nie daja darmowego hotelu?


Aneta - ja Cię proszę - leć Ty bussines class ;)
Jak nawali program do sprzedaży biletów - to zapewne może się tak stać. Równie dobrze czarter może być przeładowany i braknąć miejsca dla 2 czy 3 osób - osobićie leciałam na miejscu stewardesy :P
Chcesz mieć gwarancje, 100% pewności etc. - trzeba ZAPŁACIĆ za to więcej kasy. Ot co.
Tanie linie powstały po to, żeby latać tanio, a nie superkomfortowo :)

Plumek
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 07.02.2006 14:55

Zawsze można sprawdzić osobiscie i nie trzeba będzie zadawać pytań technicznych na CRO.PL. A jeśli już, to jest dobra strona:

http://www.pasazer.com/

Nie stać mnie na samochód, więc latam tanimi liniami i jestem w pełni ustysfakcjonowana (zawsze jest parking i to bezpłatny dla samolotu, hihih) :D :D 8)
Dzięki tanim liniom najodleglejsze zakątki Europy a nawet świata są mi o wiele bliższe :D :hut:

Jeśli kogos interesuje, to jutro od 12.00 Centralwings rozpoczyna sprzedaż biletów z letniego rozkładu.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 07.02.2006 16:18

Podpisuję się pod wszystkim co napisała Plumek. Nic ująć!

A z własnego dośaiwdczenia dodam jeszcze, że na bezpieczeństwie - SkyEurope na pewno - nie oszczędza.
W Bratysławie, przed włożeniem bagaży do samolotu ochrona drobiazgowo przeszukała mój plecak, kiedy tylko coś im tam się wydawało, że wiozę bombę :D. Bomby nie znaleziono, bo jej nie wiozłam, a jednak miło było się utwierdzić, że dmuchają na zimne..
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 14.02.2006 13:58

A tu takie coś na tanie latanie po całym świecie - może się komuś przyda :D :

http://www.whichbudget.com/budget-airlines-pl.html
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 14.02.2006 23:16

aneta_jacek napisał(a):o o :)
a czy to prawda że sprzedaja wiecej biletów niż mają miejsc?

Że np tak być że przyjdzie wiecej osob niż się zmieści i wszyscy maja ważne bilety i wtedy co? Ktoś się nie lapie i nie płaca odszkodowania ani nie daja darmowego hotelu?

niektórzy lecą w przyczepce za samolotem i przed lądowaniem są kapultowani :D
gratkorn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gratkorn » 15.02.2006 10:05

AndrzejJ. napisał(a):kapultowani :D


Andrzeju widzę, że Walentyki były zakrapiane :wink: :lol:
:papa:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 17.02.2006 20:37

A to niespodzianka dla tych, którzy na urlop do Chorwacji wybierają się z Londynu i jego okolic:

Samoloty z Londynu do Splitu!

Plumek
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 11.04.2006 14:30

Gandalf Travel z Łodzi w sezonie koło 1100 zł/osoba
MAKARSKA
7 dni SAMOLOT


cena obejmuje
- 7 noclegów w wybranym wariancie zakwaterowania;
- przelot samolotem
- transfery z i na lotnisko
- opiekę rezydenta podczas pobytu (codzienne dyżury, stały kontakt)
- podatek Vat

cena nie obejmuje
Na miejscu istnieje możliwość wykupienia wyżywienia – 9 euro dziennie :śniadanie(bufet) i obiadokolacja (serwowane 3 dania do wyboru), 6 euro- same obiadokolacje. W przypadku korzystania z wyżywnienia prosimy o rezerwację swiadczeń przed wylotem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone