Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ryby chorwackie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
peja
ryby chorwackie

Nieprzeczytany postnapisał(a) peja » 04.09.2003 21:32

Witam!
Wkrótce wybieram się na rejs do Chorwacji i chce ze soba zabrać wędkę. Nie mam zbyt wiele doświadczenia jeśli chodzi o wędkowanie na tamtych wodach a po tym co znalazłam na tej liście dowiaduję się że nie wszystko jest jadalne i bezpieczne. Można prosić o poradę oraz podanie tytułów i autorów książek wartych polecenia w których można znaleźć zdjęcia i opisy, np. atlasu ryb śródziemnomorkich lub przewodnika dla wędkujących w Adriatyku. :D Szukałam i w sieci i w księgarniach -bez skutku.
Dziękuję za pomoc!
Kasia
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2003 23:08

Witaj Kasia,
niestety nie znam gatunków ryb i nie mogę Ci pomóc w tym zakresie, ale jedno Ci powiem. Widząc ceny dań rybnych w restauracjach - używaj tej wędki jak najczęściej :lol: :lol:
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 04.09.2003 23:19

Cześć Kasiu.
Leon się tu już wypowiadał na temat ryb tutaj (to jego praca też).
Jesli poszukasz w wyszukiware forum to znajdziesz.
Ale wniosek jeden: im mniej kolorowe tym lepiej 8O
Ja akurat złapałem ta kolorową, ale nie ukłułem się :)
A zawsze możesz kupić je na rybnym targu. 1kg Sardeli to 20Kn, czyli 15ł.
Powodzenia :!:
8)
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 05.09.2003 08:41

peja

Nieprzeczytany postnapisał(a) peja » 14.09.2003 10:27

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc! Jutro jadę do Chorwacji, jak wrócę opiszę moje przygody wędkarskie. KAsia
Realista 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Realista 2 » 14.09.2003 20:20

Ryby dzielą się zdaniem chorwackich restauratorów na te I, II i III kategorii.
jakuza
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 02.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakuza » 27.01.2004 15:46

8) W roku ubiegłym byłem w Primoszten,gospodarz był rybakiem.Z jego informacji wynikało że na wędkę w sezonie złapac porządną rybę szans nie ma.Chodziło mi głównie o tuńczyki,sezon na tuńczyka to marzec -kwiecień potem odchodzą na głeboka wodę.Jego metoda 3 wędki -troling na martwą sadelę/15=25cm./ W sezonie nawet kalmary i ośmiornice idą na głębsze wody. Łowią głownie kutry pełnomorskie,ale i ich wyniki są marne/sąd ceny ryb w knajpach/na bazarze czy targowisku niewiele tańsze popyt jest duży stąd przy marnych połowach i ceny.Owszem próbować można ale.....Moj gosp. specjalizował się w polowach kalmarów,tuńczyka traktował jako sport.
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 27.01.2004 16:13

Myślę ,że złapanie rybki ,którą moznaby zjeść to nie prosta sprawa. Łapałem tak małe i kolorowe ,że żal było jej nie wypuścić .
Brały na ....małże. :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.01.2004 20:08

Wszystko to znaczy, że na rybkę trzeba jechać nad polskie morze :lol: , po wypoczynku w gorącu na południu - tydzień w zimnym klimacie ...a tam rybki i piwko :lol: Już wiem dlaczego Leona można spotkać w Ustce :wink:
Pzdr
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 27.01.2004 20:28

8O bez sensu, wędka, spławik. Może trawler jeszcze. Ławice się marzą. A wziąć trza jeno durszlak, nałowić serdelic i :lol: Pozdrawiam :wink:

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone