Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ruch na drogach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przem
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.08.2007
Ruch na drogach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przem » 13.08.2007 20:11

Witam wszystkich. W tym roku I raz do Cro. W związku z tym mam pytanie: czy w nocy z soboty na niedzielę i w samą niedzielę rano są korki. Do granicy Austria-Słowenia dojedziemy póżnym wieczorem w sobotę. Wiem że nie jest to najszczęśliwszy czas ale czy da się przejechać o tej porze. Dzięki
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 13.08.2007 20:29

Przem napisał(a):Witam wszystkich. W tym roku I raz do Cro. W związku z tym mam pytanie: czy w nocy z soboty na niedzielę i w samą niedzielę rano są korki. Do granicy Austria-Słowenia dojedziemy póżnym wieczorem w sobotę. Wiem że nie jest to najszczęśliwszy czas ale czy da się przejechać o tej porze. Dzięki

Z soboty na niedzielę jechałem tydzień temu, ale wjeżdżałem od strony Węgier, dlatego mogę podzielić się spostrzeżeniami na temat sytuacji już w samej HR. W kierunku Adriatyku nie było większych problemów tj. korków, natomiast ruch jest dość duży, przynajmniej na A1, zwłaszcza do węzła Bosiljevo II.
marchewaCR
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchewaCR » 14.08.2007 17:27

Krystek, a jak się jechało przez Węgry? Ja urabiam męża w temacie osławionej acz kontrowersyjnej drogi nr 86. Też jedziemy w sobotę a noclegi w CRO dopiero od niedzieli, więc spanie na campie w Lenti mnie się bardzo podoba. Na razie manżel bez entuzjazmu - boi się, że droga 86 będzie wąska, że TIRy, itd. Byłabym baardzo wdzięczna za info. Jedziemy od strony Bratysławy, więc ta 86 wychodzi na najkrótszy, acz nienajszybszy wariant.
Zdravim :o
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 14.08.2007 18:42

Polecam drogę nr 86 przez Węgry. Zwróć uwagę, że będziecie jechali w sobotę, w tym czasie na drogach prawie całej Europy obowiązuje zakaz poruszania sie pojazdów o DMC powyżej 12 t. także problem tzw. "Tirów" znika. Drogą tą jedziesz, nie spotkałem się na niej z takim utrudnieniami, które zmuszają do stania w kilometrowych korkach. Należy także pamiętać o tanich noclegach na Węgrzech.
Są też minusy: coraz gorszy stan nawierzchni tej drogi na odcinkach, które nie zostały wyremontowane; duża liczba miejscowości na trasie, co powoduje zmniejszenie prędkości przejazdowej; jednak jak na wstępie polecam.
Szerokiej drogi
Rafał
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 15.08.2007 11:42

Przem napisał(a):Witam wszystkich. W tym roku I raz do Cro. W związku z tym mam pytanie: czy w nocy z soboty na niedzielę i w samą niedzielę rano są korki. Do granicy Austria-Słowenia dojedziemy póżnym wieczorem w sobotę. Wiem że nie jest to najszczęśliwszy czas ale czy da się przejechać o tej porze. Dzięki
według mnie nie będzie korków w twoja stronę...raczej w kierunku przeciwnym. Ale nie ma na to reguły.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone