Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ruch na drogach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przem
Autostopowicz
Ruch na drogach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przem » 13.08.2007 20:11

Witam wszystkich. W tym roku I raz do Cro. W związku z tym mam pytanie: czy w nocy z soboty na niedzielę i w samą niedzielę rano są korki. Do granicy Austria-Słowenia dojedziemy póżnym wieczorem w sobotę. Wiem że nie jest to najszczęśliwszy czas ale czy da się przejechać o tej porze. Dzięki
krystek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 13.08.2007 20:29

Przem napisał(a):Witam wszystkich. W tym roku I raz do Cro. W związku z tym mam pytanie: czy w nocy z soboty na niedzielę i w samą niedzielę rano są korki. Do granicy Austria-Słowenia dojedziemy póżnym wieczorem w sobotę. Wiem że nie jest to najszczęśliwszy czas ale czy da się przejechać o tej porze. Dzięki

Z soboty na niedzielę jechałem tydzień temu, ale wjeżdżałem od strony Węgier, dlatego mogę podzielić się spostrzeżeniami na temat sytuacji już w samej HR. W kierunku Adriatyku nie było większych problemów tj. korków, natomiast ruch jest dość duży, przynajmniej na A1, zwłaszcza do węzła Bosiljevo II.
marchewaCR
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchewaCR » 14.08.2007 17:27

Krystek, a jak się jechało przez Węgry? Ja urabiam męża w temacie osławionej acz kontrowersyjnej drogi nr 86. Też jedziemy w sobotę a noclegi w CRO dopiero od niedzieli, więc spanie na campie w Lenti mnie się bardzo podoba. Na razie manżel bez entuzjazmu - boi się, że droga 86 będzie wąska, że TIRy, itd. Byłabym baardzo wdzięczna za info. Jedziemy od strony Bratysławy, więc ta 86 wychodzi na najkrótszy, acz nienajszybszy wariant.
Zdravim :o
klopot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 14.08.2007 18:42

Polecam drogę nr 86 przez Węgry. Zwróć uwagę, że będziecie jechali w sobotę, w tym czasie na drogach prawie całej Europy obowiązuje zakaz poruszania sie pojazdów o DMC powyżej 12 t. także problem tzw. "Tirów" znika. Drogą tą jedziesz, nie spotkałem się na niej z takim utrudnieniami, które zmuszają do stania w kilometrowych korkach. Należy także pamiętać o tanich noclegach na Węgrzech.
Są też minusy: coraz gorszy stan nawierzchni tej drogi na odcinkach, które nie zostały wyremontowane; duża liczba miejscowości na trasie, co powoduje zmniejszenie prędkości przejazdowej; jednak jak na wstępie polecam.
Szerokiej drogi
Rafał
paolooo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 15.08.2007 11:42

Przem napisał(a):Witam wszystkich. W tym roku I raz do Cro. W związku z tym mam pytanie: czy w nocy z soboty na niedzielę i w samą niedzielę rano są korki. Do granicy Austria-Słowenia dojedziemy póżnym wieczorem w sobotę. Wiem że nie jest to najszczęśliwszy czas ale czy da się przejechać o tej porze. Dzięki
według mnie nie będzie korków w twoja stronę...raczej w kierunku przeciwnym. Ale nie ma na to reguły.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021