Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rovinj - Dubrovnik z dzieckiem pod namiotem

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 27.05.2017 10:19

SingSing74 napisał(a):Lanterna i Zaton mają:
https://www.camping-adriatic.com/lanter ... ry-camping - tabelka gdzie wybierasz kemping, rodzaj zakwaterowania, daty przyjazdu i wyjazdu oraz ilość osób.

To raczej nie są własna strona campingu, tylko pośrednik?

SingSing74 napisał(a):https://www.zaton.hr/en/ - klikasz BOOK NOW lub BOOK BY E-MAIL

:-) jest dobrze.

SingSing74 napisał(a):Miejsca poboru prądu na Lanternacamp były rozmieszczone dosyć gęsto, pewnie podobnie będzie w Zatonie. Jeśli idzie o Basko Polje, to poczytaj relacje na forum i zapytaj bezpośrednio tych, którzy tam byli.

Okey.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.05.2017 12:48

SingSing74 napisał(a):
kondi napisał(a):Dzięki. W naszym przypadku zapewne będzie podobnie. Plażing, spacering, krajobrazing. Nic jednak na siłę.

Fajne lokalizacje campów wskazaleś. Szkoda, że te obiekty nie posiadają własnych stron www z możliwością rezerwacji poza pośrednikiem.

Aha, jak gęsto bywają rozmieszczone gniazda z prądem/rozdzielnice prądowe i jaką wtyczka najlepiej się łączyć?

Lanterna i Zaton mają:

https://www.camping-adriatic.com/lanter ... ry-camping - tabelka gdzie wybierasz kemping, rodzaj zakwaterowania, daty przyjazdu i wyjazdu oraz ilość osób.

https://www.zaton.hr/en/ - klikasz BOOK NOW lub BOOK BY E-MAIL

Basko Polje chyba nie ma rezerwacji przez stronę, ale z tego co czytałem, jest tam tyle miejsca, że zawsze znajdzie się parcela, nawet w szczycie sezonu:

http://www.club-adriatic.hr/en/kamp-basko-polje/

Miejsca poboru prądu na Lanternacamp były rozmieszczone dosyć gęsto, pewnie podobnie będzie w Zatonie. Jeśli idzie o Basko Polje, to poczytaj relacje na forum i zapytaj bezpośrednio tych, którzy tam byli.

Dodam tylko, że w Lanternie już kiepsko z miejscem.
Radzę już rezerwować bo duże obłożenie mają.
kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 27.05.2017 17:30

Prześledziłem ceny kilkunastu campingów i na pierwszy rzut wygląda na to, że campingi na Istrii są jednymi z najdroższych? Zapewne i standard najwyższy? z racji bliskiego położenia Włoch, Austrii etc.?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2017 17:43

kondi napisał(a):Prześledziłem ceny kilkunastu campingów i na pierwszy rzut wygląda na to, że campingi na Istrii są jednymi z najdroższych? Zapewne i standard najwyższy? z racji bliskiego położenia Włoch, Austrii etc.?

Tak - kempingi na Istrii to nie pola namiotowe :wink: :idea:
A ceny zróżnicowane w zależności od terminu pobytu.
kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 27.05.2017 18:49

Janusz Bajcer napisał(a):Tak - kempingi na Istrii to nie pola namiotowe :wink: :idea:

Rozwiń proszę ;-)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2017 19:03

kondi napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Tak - kempingi na Istrii to nie pola namiotowe :wink: :idea:

Rozwiń proszę ;-)

Molim >>> pola-namiotowe-okolice-trogiru-t15026.html#p204139
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.05.2017 10:39

kondi napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Lanterna i Zaton mają:

To raczej nie są własna strona campingu, tylko pośrednik?

To nie pośrednik. Mają kilka ośrodków, a jedną stronkę www. Na podanej przeze mnie stronie po lewej stronie w takim "kapslu" masz napisane "OFFICIAL CAMPING WEBSITE".
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.05.2017 10:45

kondi napisał(a):

Rozwiń proszę ;-)

Tak w skrócie ;) :

Kemping – obiekt turystyczny położony na większym terenie, ogrodzony i strzeżony, na którym goście zatrzymują się na pobyt w namiotach, samochodach kempingowych i przyczepach kempingowych, ale mogą także korzystać z pawilonów, domków turystycznych lub innych obiektów stałych. Kempingi umożliwiają przyrządzanie posiłków i parkowanie samochodów.

Pole biwakowe (pole namiotowe) – miejsce ogrodzone, umożliwiające nocleg w namiocie, które nie jest strzeżone. Na polu biwakowym znajdują się punkty poboru wody pitnej, podstawowe urządzenia sanitarne i tereny rekreacyjne. Pola biwakowe zapewniają m.in. zbiorową umywalnię i szalety.
kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 30.05.2017 18:57

Okey, dziękuję.
piatalapa
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) piatalapa » 04.06.2017 21:43

kondi napisał(a):Witajcie,

Planuję wakacje w CRO w lipcu br. Przygodę z Chorwacją chcielibyśmy zacząć od Istrii, konkretnie od Rovinj i skończyć w Dubrovniku. Taki trip pod warunkiem, że nasz 3-latek na to się zgodzi ;-)

Prosiłbym o wskazówki, pomysły, podpowiedzi w zakresie doboru pól campingowych pod kątem małego dziecka. Nasza trasa może wyglądać następująco:

Rovinj - Pula - wyspa KRK (100%) - wyspa CRES (75%) - wyspa CRES (50%)- wyspa PAG (50%) - Zadar - wyspa MURTER (50%) - Sibenik - wodospady KRKA - Trogir - Split - Makarska - Dubrovnik + ew. Kotor.

Trasa może być zmodyfikowana, np. za sprawą Waszych wskazówek :-) Chcielibyśmy uświadczyć plaż piaszczystych, choć zdaję sobie sprawę, że nie jest ich zbyt wiele w Chorwacji. W każdym z w/w miejsc chcielibyśmy zatrzymać się 1-4 dni max.

Czas = około 3 tygodnie.

PS. Czy warto pospacerować po Porec lub Vrsar?

Z góry serdeczne dzięki za KAŻDĄ wskazówkę.

Pierwszy raz pod namiot z małym dzieckiem? Na blogu hellocamping jest ciekawy artykuł na ten temat "pod namiot z roczym dzieckiem'" dodatkowo mają tam też recenzje produktów. Fresh and Black z Decathlonu jest wzięty na tapetę i to w dużej mierze z persepektywy dziecka. polecam.
kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 18.06.2017 13:07

Witajcie,

Wróciliśmy właśnie z Włoch i mam pytania z racji obserwacji.

1. Czy na chorwackich campingach również istnieje sjesta i brak możliwości wjechania autem na teren campingu pomiędzy np. 13:00 a 15:00 ?
2. Czy są dostępne duże zamrażarki, aby móc sobie schłodzić to i tamto) ?
3. Czy baseny na campingach w Chorwacji są czynne od rana do wieczora bez przerw ?

Z góry dzięki za info.
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 18.06.2017 14:51

Jestem obecnie na Lanternie , myślę że jednym ze wzorcowych w Cro...i tak
1.nie
2.nie
3.tak
Przed wyjazdem obawiałem się tego kampu (bo wielki itd)
w związku z tym nie był moim faworytem, decyzję podjąłem w drodze do....
Za sąsiada mam starszego Czecha ( Honzo),który od 27 lat przyjeżdża na Lanternę na 3 miesiące i nie chce jechać nigdzie więcej.
kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 18.06.2017 18:12

Rafi70 napisał(a):Jestem obecnie na Lanternie , myślę że jednym ze wzorcowych w Cro

Dzięki wielkie, we Włoszech te w/w punkty są lekko denerwujące (za wyjątkiem pkt.2) ;-) Po tygodniu pobytu jednak można się przyzwyczaić.

Od Lanterny chcemy rozpocząć tegoroczną przygodę z Chorwacją. Wygląda obiecująco.

Jak z obłożeniem obecnie? Jak oceniasz parcele? Jest sporo cienia? Jak sanitariaty?

Pozdrawiam :)
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 18.06.2017 21:38

Po 2i poł dnia pobytu oceniam Lanternę jak bardzo dobry kemping. Parcele są bardzo zróżnicowane są takie wśród drzew iglastych i liściastych (większośc) i nieliczne na patelni. Podłoże żwirkowe i twarde. Jestem w sektorze H, bardzo spokojnie i cicho. Węzły sanitarne w większości nowe lub wyremontowane , czyste i perfekcyjne. Są w nich wydzielone miejsca dla rodzin z dziećmi , wygląda to bardzo sympatycznie. Mnogość atrakcji dla najmłodszych powala... od basenów , placów zabaw co krok , po dyskoteki dla maluchów, sal zabaw i wiele innych. Jestem mile zaskoczony , że w takim wielkim obiekcie wszystko tak perfekcyjnie funkcjonuje, jest czysto i sympatycznie . Ceny w sklepach i knajpkach na miejscu to już inna bajka do niskich nie należą...ale przecież mamy wakacje :D
kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 19.06.2017 16:22

Fajnie, dzięki wielkie za live-info. Pomocne :) Winiety zamówione.

----------------------------------

Szukam obecnie dobrego campingu w okolicach Sibenika oraz Makarskiej. Koniecznie MUSI BYĆ BASEN na jego terenie. To priorytet. Z góry dzięki za każdą sugestię.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi