Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rejs - Dalmacja pażdziernik

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 01.11.2010 10:00

Październik w Chorwacji- super :)
Zaglądam i czytam ;)
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 02.11.2010 09:38

Świetnie się czyta, prosimy o więcej.
Małgocha
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Małgocha » 02.11.2010 18:05

I ja się przyłączyłam wspominając przy okazji swój październikowy rejs.
Miło być znowu w uroczych miejscach.
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 02.11.2010 19:11

Rano obudziliśmy się, a właściwie obudziła nas orkiestra dęta. Wyglądali bardzo elegancko w jednakowych bordowych uniformach,
przeszli marszowym krokiem wzdłuż całego nabrzeża grając jakąś fajną muzykę (chyba marsz ). Poniżej podaję link do filmiku z tą orkiestrą :
Nie wiem czy to było jednorazowe przedstawienie spowodowane jakimś wydarzeniem (rocznica, święto itp.), czy też oni zawsze rano mają taki zwyczaj budzenia ludzi. W każdym razie zrobili to skutecznie, bo wszyscy wylegliśmy na pokład przyglądając im się jak maszerują i grają.
Obrazek
Po takiej pobudce postanowiliśmy iść i wziąść gdzieś prysznic (tzn.umyć się a nie ukraść go), bo wczoraj nie mieliśmy gdzie tego zrobić (toalety miejskie nie miały pryszniców, a poza tym babcia klozetowa o godz. 20.00 zamknęła przybytek i poszła do domu).
Po krótkiej naradzie zdecydowaliśmy, że idziemy na plażę miejską, gdzie się najpierw przekąpiemy a potem umyjemy się pod prysznicami plażowymi. Jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy. Poszliśmy na plażę na drugą stronę półwyspu Sv. Petar.
Wchodzimy na plażę a tu kolejna niespodzianka (liczysz je Janusz?), plaża jest zupełnie pusta, czyżby jakaś zaraza i zamknęli plażę ?
Będąc kiedyś przejazdem zajrzeliśmy na tę plaże i tłok był tam taki, że (jak to kiedyś obrazowo określił kolega mówiąc o tłoku w autobusie) "gdyby nie kobiety to niebyłoby gdzie palca włożyć" :) tyle było ludzi w lipcu ! http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... -beach.jpg
A tu pusto jednynie nasza gromadka na plaży, nie wiemy czy może się kąpać, czy nas zaraz ktoś nie wygoni z plaży, ale ryzykujemy, wchodzimy do wody.
Obrazek
Woda jak zwykle kryształ (trochę mniej szlachetny niż w zatoczkach na wyspach), ciepła, więc korzystamy z tego. Potem tak jak zakładaliśmy, myjemy się pod prysznicami i odświeżeni oraz orzeźwieni wracamy na jacht.
Po drodze mijamy statek rybacki, który właśnie dobił do nabrzeża i sprzedają z niego świeże rybki oraz inne owoce morza.
My nie kupujemy nic (no bo ktoś musiałby to potem oporządzić i usmażyć) i wchodzimy na nasz jacht.
Obrazek
Jeszcze tylko krótkie zakupy, śniadanko, sranko, sikanko i wypływamy z portu.
Kierujemy się wzdłuż południowego wybrzeża wyspu Brać, bo chcemy dopłynąc do miejscowości Bol i słynnego cypla Zlatni Rat,
gdzie jest bodaj najpiękniejsza plaża w Chorwacji (tak przynajmniej mówią) a fotka z tym widoczkiem jest na każdym folderze reklamowym.
Obrazek
Płyniemy, po drodze podziwiamy piękne widoki Braću i na miejsce udaję nam się dopłynąć około godziny 14.00.
Rzucamy kotwicę po zachodniej stronie cypla i skaczemy do wody, (oczywiście na zmiany, bo ktoś musi zostać na jachcie).
Z bliska ten Złoty Róg okazuje się przereklamowany, to co tak pięknie wygląda na folderach jak piasek, okazuje się być drobnym żwirkiem. Ale i tak widok na cypel jest ładny a woda czysta.
Obrazek
Korzystamy więc z tego do woli i w tzw. międzyczasie robimy i jemy prosty i szybki obiad w postaci fasolki po bretońsku z puszki (ciekawe co wspólnego z Bretanią ma to danie).
W trakcie naszego postoju, zdziwienie nasze wzbudził samotny człowiek, który przypłynął z pełnego morza na desce surfingowej
wiosłując tylko jednym pagajem (tak jak kanadyjkarz). Skąd przybywa i dokąd podażą ten Jakub Paganel - pozostanie to dla nas mroczną tajemnicą.
Obrazek
W każdym razie my tak nie zamierzamy pływać ( chociaż pagaje mamy), więc stawiamy żagle i odpływamy w stronę miasteczka Milna na pólnocno zachodnim krańcu wyspu Brać, gdzie planujemy postój. Płynąc sobie tak jakiś czas, zauważam nagle jakiś ruch przed dziobem. Kubek z wodą wypada mi z ręki, gdy nagle rzucam się do fotoaparatu i głośno krzyczę - DELFINY !
Tak, to stado tych sympatycznych ssaków przecięło nam drogę i przez chwilę popisywały się wyskakując ponad wodę.
Wszyscy także rzucili to co mieli w rękach i rzucili się do robienia zdjęć. Potem się okazało, że na około 30 zrobionych zdjęć
delfiny są tylko na 2 fotkach ! Reszta ujęć to było puste morze, lub ogony delfinów nurkujących pod wodę.
Ale dobre i dwie fotki. Jedną z nich zamieszczam tu, żebyście i wy mogli to zobaczyć.
Obrazek
Tak więc udało nam się podczas tego rejsu zaliczyć i tę atrakcję.
Delfiny po krótkim baraszkowaniu wokół jachtu odpłynęły w tzw. siną dal i my też odpłynęliśmy ale we wcześniej określoną dal.
Póżnym popołudniem przepłynęliśmy przez Splitskie Vrata i skierowaliśmy się do zatoki Milna. W locji wyczytałem że są tam dwie mariny, jedna na początku zatoki prowadzona przez holenderską parę, a druga w samym mieście Milna.
Postanawiamy stanąć w tej pierwszej - nazywa się Vlaska i wydaje nam się, że będzie tam kameralniej, oraz że będzie się rano gdzie przekąpać.
Obrazek
Jak się później okazało mieliśmy rację. W samym miasteczku też jest marina, ale jest ciasno, głośno i brudno. Jedyny plus to taki, że jest tam wszędzie blisko, do sklepu, bazarku, straganików, knajpek, winiarni itp. My z naszej mariny musimy iść do miasteczka dobre 15 minut. Ale może to i dobrze, bo po po całym dniu leniuchowania przyda nam się trochę ruchu. Samo miasteczko nic nadzwyczajnego, ot takie sobie Hrvatsko Selo.W każdym razie mogę powtórzyć za Cezarem - veni, vidi, vici.
Oczywiście zwyciężyliśmy po ciężkiej i zażartej, w dosłownym tego słowa znaczeniu, walce w Konobie.Potem strudzeni legliśmy na koje.
Ostatnio edytowano 02.11.2010 22:07 przez kawa, łącznie edytowano 2 razy
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 02.11.2010 19:37

zaczytałam się w tę relację...proszę o wicej
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 02.11.2010 21:59

Po tak wspaniałej opowieści muszę się chyba dopisać ze swoimi relacjami z podróży po Jadranie :-) Było by ich kilkanaście.

Choć żona mi mówi abym nie pisał gdyż ten czas na pisanie to jej czas ze mną :-)

Co mam zrobić ??
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.11.2010 22:03

brokers7 napisał(a):Po tak wspaniałej opowieści muszę się chyba dopisać ze swoimi relacjami z podróży po Jadranie :-) Było by ich kilkanaście.

Choć żona mi mówi abym nie pisał gdyż ten czas na pisanie to jej czas ze mną :-)

Co mam zrobić ??

Piszcie wspólnie ... :wink:
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 02.11.2010 22:14

:lol: Idę ją na mówić. Mam jeszcze parę butelek Prošek od Gorana z Baški Vody :D Oryginalnej z domowej winnicy , także może się skusi :-) Ponad 4 tysiące zdjęć z rejsów i pobytów na morzu i lądzie czeka. Także może już zaczniemy :D

Co do Gorana

Polecam te apartamenty.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.11.2010 22:17

brokers7 napisał(a): Ponad 4 tysiące zdjęć z rejsów i pobytów na morzu i lądzie czeka. Także może już zaczniemy :D

Bajer. Teraz to my czekamy ... :lol:

Zaczynajcie ...

A Kawa będzie ojcem chrzestnym relacji ... :D
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 02.11.2010 22:40

Nie zasypiaj Weldon

Żaby nie było że bajer :-) Ciekawe czy pozna Pan te widoki :-)

http://brokersmedia.pl/!data/images/baskavodaport.jpg

oraz wspomniane nasze apartamenty :-)

http://brokersmedia.pl/!data/images/bas ... tament.jpg


Aż miło zobaczyć je w tak piękny dzień jak dziś i je wynająć :-)
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 03.11.2010 08:58

Popieram, niech kolega brokers7 zamieści swoją relację z Jadranu,
chętnie przeczytam, mogę nawet zostać ojcem chrzestnym tej relacji :)
Tylko bym prosił o wstrzymanie się z tym do czasu, aż skończę swoją relację, (zostały mi 2 dni), oraz żeby nam i innym się nie myliło,
to o zamieszczenie jej w nowym wątku.
Pozdrav !
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 03.11.2010 10:02

brokers7 napisał(a)::lol: Idę ją na mówić. Mam jeszcze parę butelek Prošek od Gorana z Baški Vody :D Oryginalnej z domowej winnicy , także może się skusi :-) Ponad 4 tysiące zdjęć z rejsów i pobytów na morzu i lądzie czeka. Także może już zaczniemy :D

Co do Gorana

Polecam te apartamenty.

możesz wrzucic namiary na te zachwalane apartamenty?-chcemy w przyszłym roku sie wybrac do tej miejscowosci szukamy noclegu
dzięki
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 03.11.2010 10:22

Jestem początkującym na tym forum. Mam pytanie?? Można wrzucać takie namiary na forum??
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 03.11.2010 10:46

ja jestem całkiem nowa :D na forum jeśli nie można tutaj to poproszę na meila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 03.11.2010 19:08

:-) Ależ oczywiście już wysyłam informacje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Rejs - Dalmacja pażdziernik - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone