Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rab czy Krk ???

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003
Rab czy Krk ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 22.01.2004 11:47

Chyba zminie plany bo chcialem jechać na Cres albo Losinj ale nie mogę znależć apartamentu z klimą więc co byście polecili Rab czy Krk i ew. jakie miejscowości na tych wyspach.
chyba że macie jakieś namiarki na kwterki 8)
XT600
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 12.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) XT600 » 13.04.2004 16:11

Krk troche traci urok wyspy z racji tego ze wjazd na nią odbywa się mostem, przereklamowanym zresztą. Wszędzie w opisie tej wyspy opisuje się ten most a przejazd przez nie go nie jest niczym szczególnym. Wyspa jest OK pod warunkiem ze czas spędzisz po stronie "otwartego" adriatyku a nie lądu. Byłem w zeszłym roku i z ciekawszych miejscowosci ktore mi się podobały polecam Baskę i Starą Baske. Początek wyspy jest raczej nieciekawy trzeba pamiętać że własnie tam po północno-wschodzniej czesci wyspy jest centrum chorwackiego przemysłu...

Co do wyspy Rab to nic nie mogę powiedziec bo tam jeszcze nie byłem. Choć zakładac można że powinna być atrakcyjniejsza turystycznie. Choć w sezonie wjazd na prom nie zawsze odbywa się płynnie czasami trzeba odstać swoje w kolejce.

pozdrawiam i powodzenia!
xtomek
http://www.yamaha.xt.pl/
tersa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) tersa » 23.05.2004 18:55

Zdecydowanie polecam Krk. Trzy lata temu byłam na Krku, rok temu na Rabie, w obu przypadkach przed sezonem (pierwsza połowa czerwca). Nie wiem, jak jest w sezonie, podejrzewam, że ciężko. Rab przez porównanie z Krkiem jest zatłoczony i nie ma gdzie uciec, bo wyspa nieduża. Na Krku ciekawy jest Punat. Byłam tam na campingu (dobrym, choć nietanim), ale widziałam mnóstwo kwater w okolicy, na pewno coś się znajdzie. W Punacie podobała mi się sama miejscowość, promenada, plaże nad morzem,zatoka z portem jachtowym i wyspą Koslun.Z kolei na Rabie byłam na kwaterze w Supetarskiej Dradze. Sama kwatera zupełnie bez zarzutu, ale cała reszta nieciekawa. Jedyną interesującą miejscowością jest Rab (piękne stare miasteczko z dzwonnicami i portem), ale odwiedzany jest tłumnie już w czerwcu. Krk to duża różnorodność krajobrazu (las, wzgórza, łagodne zatoczki, nagie skały), wyspa ma też rolnicze "wnętrze" (winnice). Jest sporo miejscowści, które warto zobaczyć (Stara Baska, Glavotok, Krk. Dobrinj). Pozdrawiam.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 23.05.2004 20:07

TERESO czy możesz szerzej opisać te miejscowości z Krka; Glavotok, Punat, Krk itp. Co tam zwiedzić, gdzie są jakie plaże, jak z bazą noclegową ( w czerwcu) itp.
tersa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) tersa » 23.05.2004 21:37

Krk - bardzo ładne stare miasto, pamiętam, że było warto spacerować tam wieczorem i siedzieć w knajpkach
Punat - elegancka promenada, hotele, port jachtowy
Glavotok - klasztor, słyszałam tam chór rybaków spontanicznie śpiewających na głosy (przypominało to śpiewy średniowieczne), nie wiem, czy oni tak zawsze, czy to był przypadek
wyspa Koslun - klasztor na miniaturowej wysepce w zatoce Punat
w drodze do Baski - kościółek, gdzie przechowywana jest tablica ze średniowiecznym pismem chorwackim
Stara Baska - miejscowość między skałami a morzem w małej zatoczce, miejsce ciekawsze od turystycznej Baski
Plaże -
- największa - w Basce - duża plaża żwirowa w szerokiej zatoce, ludna ze względu na pobliski camping
- w Punacie - małe plaże wzdłuż promenady, skaliste, żwirowe i, niestety, betonowe, im dalej od miejscowości, tym większe szanse na wyłączność
- najlepsze - małe plaże w zatoczkach np. w drodze do Starej Baski, widać je z drogi w dole, trzeba się trochę pomęczyć
plaż piaszczystych (jak na Rabie w Loparze) na Krku nie widziałam, ale nie byłam w znanych miejscowościch turystycznych (Nivice, Malinska)
Noclegi -
byłam na campingu PILA w Punacie, ale wiem, że jest kilka campingów (nie polecam tego w Basce, innych nie widziałam). W Punacie było zatrzęsienie kwater, na każdej willi były informacje o wolnych pokojach. Były to moje pierwsze wakacje w Chorwacji i od tego czasu jeżdżę tam uparcie. Od wyspy KRK się zaczęło, więc nie może tam być źle...
Właśnie za tydzień ruszam w okolice Splitu, a potem Ugljan.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 24.05.2004 19:33

Podziękowanie, skorzystamy wracając z Losinu.
Twiggy
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiggy » 06.07.2004 18:17

Teresa mozesz napisac cos o tym kampingu w Punacie?

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone