Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanko do Leona

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romanb
Croentuzjasta
Posty: 479
Dołączył(a): 27.03.2002
Pytanko do Leona

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanb » 04.03.2005 15:09

Na stronie instytutu zauwazylem, ze przez pierwsze 3 dni marca spadlo w Splicie 506 mm deszczu !!! Cos nie bardzo mi sie chce w to wierzyc, mysle, ze to po prostu jakas awaria sprzetu pomiarowego. Na webcamerce widac, ze jest pochmurno, moze tez nawet pada deszcz, ale 506 mm w trzy dni ?? To jak to jest z tymi opadami Leon ? Pzdr.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 07.03.2005 10:50

...oj padalo i to mocno....z gradem
...niestety ja zatko zagladam na nasza strone poniewaz wistarczi mi popatrzec przez okno
Ale wszistkim zainteresowanim pragnoza pogodi na nasze wibrzeze (opadi i wiatr szczegulnie dobra dla zeglazi) polecam w goole wiszukarce wstukac: ALADIN+PROGNOZA sa tablice z godzinami+6 +12+24...... jak sie kliknie na giodzine pokaze sie obraz mapka z prewidiwanim wiatrem lub iloscia opadow. Dosic trafnie stawiaja pogode.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 07.03.2005 10:52

Zadus
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 19.04.2005
Pogoda-Wiatr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zadus » 30.04.2005 22:15

Witam

Mam pytanie do Pana Leona

Pytanie moje dotyczy pogody (dokladnie chodzi mi o wiatr)
Wybieram sie do Chorwacji na poczatku sierpnia a poniewaz plywam na winsurfingu bardzo interesuje mnie jak wyglada sytuacja z wiatrem w tym okresie.
Oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego ze nie jest Pan meteorologiem (a moze sie myle -moze wlasnie Pan sie tym zajmuje ;-)) i zdaje sobie sprawe z tego ze nie jest Pan w stanie przepowiedziec pogody na trzy miesiace do przodu.
Pytam raczej o to czy w tym okresie widzial Pan w poprzednich latach windurferow na wodzie - nie wiem czy zabierac ze soba sprzet.
Palnujemy wybrac sie gdzies na poludnie od Splitu - dokladnie jeszcze nie wiemy gdzie ale chodzi nam po glowie Makarska a wlasciwie jej okolice.
Slyszalem o regularnie wiejacych wiatrach termicznych (bora, jugo, miatral) ale nie wiem czy wieja one wlasnie w tym okresie ?
A jesli wieja to z jaka sila, jak czesto i czy mozna sie ich spodziewac przy brzegu czy raczej na otwartym morzu?

Jesli moge prosic o pomoc - bede bardzo wdzieczny.

Z powazaniem Robert Zadecki
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 05.07.2005 13:14

....witam poniewarz jestem gural znad morza to oczewiscie jest ze przewiduje pogode....i wiele inich spraw... :lol: Polecam panu za Splitem tereni Ruskamen za Omisem 10 km przed Lokvom Rogoznicom. Wiatr bendzie od 13 godzini mistral. A zresztom jak pan pojedzie to pan zobaczy swoich i jak frowaja na walach...zabierac sprzent
Zadus
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 19.04.2005
Deska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zadus » 05.07.2005 13:49

Dziekuje Panu (oraz wszystkim innym) bardzo za odpowiedzi - zabiore deske ;-)
Mam nadzieje ze w tym rejonie bedzie tak jak Pan mowi - czyli wietrznie.

No i jeszcze ciekawi mnie jak silny wiat tam wieje - bo do plywania potrzeba przynajmniej 4 stopnie w skali Beaufort'a - a to juz jest wiatr wyganiajacy ludzi z plazy....
Inna sprawa - fale....
Nie plywalem nigdy po otwartym morzu (jedynie po zatoce Puckiej) - moze ktos mi bedzie w stanie powiedziec co oznacza termin - stan morza 3 do 4 ? (domyslam sie ze nie chodzi tu o wiatr)
Irek G
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 04.02.2005
Pytanie do LEONA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek G » 06.07.2005 11:29

Czy mógłbyś uwiarygodnić prognozy podawane przez różne źródła tzn:
Na stronce www.chorwacja.hr - prawie cały czas ok 30C
na stronce www.wetter.com wg mnie chyba najbardziej wiarygodne temperatury
na stronie http://prognoza.hr/prognoze.html - cały czas ok 21-25C
w naszej telewizji też ok 28-30C

Proszę poprzeglądaj te strony i podaj jak jest faktycznie :lol:

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Pytanko do Leona
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone