Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie do Leona - prądy morskie w Adriatyku i marina

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bregu
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 28.06.2002
Pytanie do Leona - prądy morskie w Adriatyku i marina

Nieprzeczytany postnapisał(a) bregu » 17.07.2003 00:04

Witam

Mam pytanie do Leona jako do znawcy chorwackich akwenów :

chodzi mi o to w jakim kierunku płyną prądy morskie w okolicy Splitu [Splitski kanal - Bracki kanal; Hvarski kanal; Neretvanski kanal] - jeśli takie w ogóle występują?

I jeszcze jedno - na mapie Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny kupionej w Hrvatskiej w zeszłym roku pomiędzy wyspami Jabuka i Vis [po środku, trochę na północ od wyspy Svetac] jest zaznaczona marina. Co to jest - czy jest tam jakas jeszcze jedna mala wysepka, jakiś "pływający port" itp, czy może to błąd na mapie?

pozdraviam
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 17.07.2003 01:01

Najsilniejsze nieregularne prandi sa w Neretvanskim kanalu a to poprzez dzialanie rzeki Neretwa.
Popoudni jak wistepuje mistral od stroni brzegu w kierunku poudnia ku polnoci sa prandu ruznej predkosci we wszistkich inich przez ciebie wimienionich kanalach. To jest bardzo ogulna odpowiedz bo bardziej precizijniej ci nie udziele bo mnie tez nieraz zaskakuja na mikrolokacijach.
To o czym piszesz jako o porcie w srodtku moza jest bland jakisz. Nie spodziewaj sie tam zadnej marini. Leon
bregu
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 28.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bregu » 17.07.2003 01:26

Bardzo dziekuję za odpowiedź.

Troszke mi to rozjaśniło w głowie. A jeśli chodzi o ten "niby-port" to raczej nie będę tam pływał - zainteresowało mnie tylko czy tam coś jest - ale jak widać był to błąd tych co robili mapę :)

Pozdrawiam[/u]

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pytanie do Leona - prądy morskie w Adriatyku i marina
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone