Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przewóz alkoholu przez Albanię, Macedonię i Serbię

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marek_k
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 28.07.2018 15:18

Jadę z Chorwacji przez Czarnogórę, Albanię, Macedonię, Serbię i dalej albo przez Węgry, albo Rumunię.
Czy ktoś z Was mógłby się podzielić doświadczeniami w kwestii kontroli bagażu na tych granicach? Chcę przywieźć trochę ulubionego wina z Peljesaca i nie wiem czy mi tego nie zabiorą na którejś granicy. Na wszelki wypadek wziąłem tylko 10 litrów wina i 2 litry rakiji. Jedziemy rodziną 2+2. Nie chodzi mi o oficjalne przepisy tylko o praktykę.
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 28.07.2018 15:33

https://breakplan.pl/cel-podrozy/kraj/c ... wjazdowa?r

Z tego co opisują to do Czarnogóry można wwieźć tylko 1 litr :)
marek_k
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 28.07.2018 20:27

Dziękuję, ale chodziło mi o praktykę, a nie przepisy. Prawnie wielu z Was przekraczało te granice i może powiedzieć jak wygląda kontrola graniczna. Zaglądają do bagażnika? Sprawdzają cokolwiek poza dokumentami?
Interseal.
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 28.07.2018 20:54

marek_k napisał(a):Dziękuję, ale chodziło mi o praktykę, a nie przepisy. Prawnie wielu z Was przekraczało te granice i może powiedzieć jak wygląda kontrola graniczna. Zaglądają do bagażnika? Sprawdzają cokolwiek poza dokumentami?

Do tej pory bagażnik otwierałem we wszystkich wymienionych przez Ciebie krajach, a na SRB/HUN zdarzyło mi się dodatkowo otwierać box dachowy. Były to raczej wszystko oględziny pro forma. Ponadto jeżeli mamy alkohol to jest na samym dole, a na samej górze jest cały bajzel wyjazdowy pakowany w ostatniej chwili, więc niewiele widać bez rozpakowania. Z Grecji przez Bułgarię, Rumunię i Węgry wieźliśmy ostatnio około 10 litrów piwa i 5 butelek wina.
Nawet nie wiem co, ile i gdzie można.

Ostatni raz bagażnik otwierałem na granicy rumuńsko - węgierskiej kilka dni temu (węgierskiemu celnikowi). Tylko zerknął.

Ostatnia "nieprzyjemność" na granicy to reprymenda rumuńskiego pogranicznika, że na zbyt krótko zdjąłem okulary przeciwsłoneczne i nie zdążył się mi przyjrzeć. "Are you play with me?" - usłyszałem. :-)

Pozdrawiam.

Aha! Przypomniało mi się, że na moście na Dunaju Calafat (RO) - Vidin (BG) była kartka z informacją, iż na teren Bułgarii nie wolno wwozić wędlin i mięsa.
O alkohol nikt nas nie pytał chyba od kilkunastu lat.

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019