Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

proszę o propozycję plaży w miarę piaszczystej

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gosiat
proszę o propozycję plaży w miarę piaszczystej

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiat » 09.07.2003 01:26

proszę o propozycję plaży w miarę piaszczystej bezpiecznej dla dzieci w dowolnym regionie Chorwacji
Pozdrawiam Gosia
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2003 07:37

Zatoka Kvarneru:
1) Crikvenica
2) Novi Vinodolski
3) Rab - Lopar
4) Krk - Baska
piotrekd
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekd » 09.07.2003 07:51

Rab - Lopar
Jest tam kilka plaż piaszczystych z daleko rozciągającą się płycizną. Również można podzielić plaże na bardzo ładne naturystyczne i tekstylne.
pozdrawiam
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
zwadara
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 02.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zwadara » 09.07.2003 14:35

Piotrek_B napisał(a):Zatoka Kvarneru:
1) Crikvenica
2) Novi Vinodolski
3) Rab - Lopar
4) Krk - Baska


czy może byłeś/aś na którejś z tych paż. Jeżeli tak to może polecisz jakieś kwatery w pobliży i dasz krótki opis.
Rafał
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2003 15:02

Byczyłem się (i będę też w tym roku) na plażach w Basce (Krk) inne tylko widziałem stąd wiem, że są OK (szczególnie jak ktoś jeździ z dziećmi). Namiarów na sprawdzone lokale nie dam ci bo dotychczas spędzałem wakacje głównie w hotelach. Ale dam ci fajną stronkę (chyba poraz n-ty w tym roku) gdzie sam możesz coś znaleźć a przede wszystkim pomejlować z właścicielami lokali (bez pośredników)
www.apartmani-hrvatska.com
ergi

Nieprzeczytany postnapisał(a) ergi » 09.07.2003 19:37

Super plaza prawie piaszczysta jest w Omisu. Dla dzieci super, bo plytko jest kilkadziesiat metrow w glab morza.
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 09.07.2003 20:08

Murter na wyspie Murter.
Plaża piaszczysto-żwirkowa z łagodnym zejściem (ok. 20-50m z płytką wodą).
Kamping Basko Polje koło Baska Voda.
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 09.07.2003 20:13

Piotrek_B napisał(a):Zatoka Kvarneru:

2) Novi Vinodolski

Sorki, ale tam piachem to jest wysypany tylko brzeg, a nie zejście do morza i dno.
Ale może coś przeoczyłem? :wink:
Jeśli tak to proszę o podpowiedź w którym miejscu (posiadam w rodzinie budowniczych zamków :!: )
8)
piotrekd
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekd » 10.07.2003 09:59

Na Rabie w Lopar juz byłem trzy razy i parę plaż widziałem. Główną plażą w Lopar jest Rajska plaża (jest to plaża takstylna znajdująca się przy centrum - ośrodek San Marino - plaża jest przedzielona małym portem i tak na prawdę to obie części mają inne nazwy). Pierwsza część plaży(nazywana rajską) jest z lewej strony portu - posiada piach i płyciznę. Druga część bliżej kempingu jest bardzo płytka i jest to minusem ze względu na odpływ. Poziom morza sie zmniejsza i odkrywa dużą część morza i zostaje piach, który jest ślizgi od glonów i pod pierwszą warstwą jest szary i o brzydkim zapachu. Obie plaże ze wzgledu na bliskośc osrodka i kempingu są zatłoczone. Plaze naturystyczne moim zdaniem są ładniejsze mniej zatłoczone ze wzgledu na to, iż trzeba do nich doiść i trafiają tam tylko ludzie, którzy cenia sobie tego typu wypoczynek. Plaża, którą ja odwiedzałem nazywała się "stolac". Posiada trzy małe zatoczki z piachem. Dno w morzu jest piaszczyste z płycizną, ale również odchodząc w bok jest teren głępszy i dorosły może sobie ponurkować. Druga plaża nazywa się "FKK Sahara". Wada plaży to spory kawałek od samochodu trzeba doiść. Jest bardzo dobra dla małych dzieci ze wzgledu na bardzo dużą płyciznę (można się położyć w wodzie, a dziecko obok będzie się pluskało). Plaża dla dorosłych jest gorsza ponieważ po odejściu ze 100 m od brzegu woda ma jeszcze głębokość do kolan. Trzecia plażą naturystyczna, którą ogladałem jest FKK Ciganka. Zaletą jest to iż od samochodu do przejscia jest tylko 100 m. Znajduje sie tam również piach i rozległa płycizna.
pozdrawiam
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 10.07.2003 11:29

Bardzo miło wspominam kemping Oliva w Rabaczu ( w bok od Labina) na Istrii. Duży kemp zlokalizowany nad zatoką w gaju oliwnym. Są tam też bungalowy i dwa duże hotele w pobliżu plaży oraz w osadzie hotele i kwatery. W jednym z hoteli przy plażowych duży Sam. W osadzie dość dobra gastronomia z lodziarzem poliglota - cyrkowcem. Zresztą 4km do góry w Labinie jest wszystko łącznie z dyskoteka. Plaża żwirowa a dno kąpieliska łagodnie schodzące (40m od brzegu ok 1,5m), piaszczyste. Woda bardzo ciepła. :lol:
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 10.07.2003 18:41

Piotrek_B na ktora Baska w tym roku?? Są w Basce jakies inne plaze , czy tylko zwirkowe? i czy dno na tych plazach piaskowo-zwirowych jest warte obejzenia?
dzieki

pozdrawiam
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 10.07.2003 22:19

Bardzo przepraszam Panów ale na Krku są dwie Baśki: Baśka kurort z plażą kamienistą (małe otoczaki) i Stara Baśka - wioska a przed nią 2,5km kemping z plażami prawie piaszczystymi. Ok 2km przed nim kemp dla naturystów. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2003 08:24

Na to pytanie odpowiadałem ci kilka dni temu :
forum/viewtopic.php?t=2353&highlight=
PZDR- :lol:
jaccco
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaccco » 11.07.2003 10:51

ergi napisał(a):Super plaza prawie piaszczysta jest w Omisu. Dla dzieci super, bo plytko jest kilkadziesiat metrow w glab morza.


Rzeczywiście jest piaszczysta plaża i bardzo długa płycizna. Jedyną jej słabością jest temperatura wody (moim zdaniem dużo niższa od chorwackiej przeciętnej) no i brak przejrzystości (ale to chyba efekt piasku).
PZDR.
Jakub
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub » 13.07.2003 12:34

W Omiśu byłem w tym roku kilkakrotnie na piaszczystej (ich piaszczystej)plaży.
Dzieci do 1,4 m miały w granicach 10 może 17 metrów bezpiecznej odległości od brzegu.
Piach - niezbyt czysty - na plaży i w wodzie .
Jakub
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
proszę o propozycję plaży w miarę piaszczystej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone