Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promajna - podobne miejsce - co wybrać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
erni111
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.05.2013
Promajna - podobne miejsce - co wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) erni111 » 26.05.2013 21:48

Witam. Dzisiaj się zalogowałem lecz byłem już tu 2 lata temu. W postach szukałem fajnego miejsca w Chorwacji. Sporo was pisało że Makarska to piękne miejsce. Pojechaliśmy z rodziną do miejsca przez was wskazanego Makarska. Powiem tak. Szału nie ma. Na plaży od ok 8 miejsca pozajmowane a ludzi brak. Ok 10-11 przyłażą i myślą że błyszczą jak sobie wcześniej miejsca zajęli matami. Jest bardzo dużo barów sklepów gdzie ceny kosmiczne. Plaża szału nie ma. W ostatni dzień byliśmy w miejscowości Promajna. Było świetnie. Cisza, spokój, miejsce na plaży, nie musimy płacić za prysznic na plaży. ogólni świetnie. W tym roku chcemy jechać 3 lipca ale w kilka rodzin. Ja chciałem jechać do Promajny ale żona chce zobaczyć inne tak fajne miejsce. Szukam czegoś fajnego jak np Promajna. Nie chcę walczyć o miejsce na plaży i płacić za prysznic. Czy ktoś poleci fajne miejsca? Jedziemy w ok 12 osób.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 27.05.2013 19:00

Chodzi wam o Riwierę Makarską? Bo inne miejsce ale gdzie?
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 27.05.2013 19:13

erni111 napisał(a):Witam. Dzisiaj się zalogowałem lecz byłem już tu 2 lata temu. W postach szukałem fajnego miejsca w Chorwacji. Sporo was pisało że Makarska to piękne miejsce. Pojechaliśmy z rodziną do miejsca przez was wskazanego Makarska. Powiem tak. Szału nie ma. Na plaży od ok 8 miejsca pozajmowane a ludzi brak. Ok 10-11 przyłażą i myślą że błyszczą jak sobie wcześniej miejsca zajęli matami. Jest bardzo dużo barów sklepów gdzie ceny kosmiczne. Plaża szału nie ma. W ostatni dzień byliśmy w miejscowości Promajna. Było świetnie. Cisza, spokój, miejsce na plaży, nie musimy płacić za prysznic na plaży. ogólni świetnie. W tym roku chcemy jechać 3 lipca ale w kilka rodzin. Ja chciałem jechać do Promajny ale żona chce zobaczyć inne tak fajne miejsce. Szukam czegoś fajnego jak np Promajna. Nie chcę walczyć o miejsce na plaży i płacić za prysznic. Czy ktoś poleci fajne miejsca? Jedziemy w ok 12 osób.

Chyba to było jakieś nieporozumienie.
Jest Miasto Makarska i jest Riwiera Makarska.
Riwiera Makarska zwykle wszystkim się podoba, a miasto Makarska - rzecz raczej dla amatorów kurortów, tłumu, hałaśliwego życia (choć ponoć są tam i fajne miejsca).
Wybierz jakieś miasteczko riwiery Makarskiej (Brela, BaskaVoda, Tucepi, Podgora, Drasnice, Igrane, Zivogosce, Drvenik, Zaostrog, Podaca, Brist, Gradac) - raczej będziecie zadowoleni jeżeli znajdziecie dobre lokum.

PS Chorwacka gastronomia generalnie nie jest tania więc się nie dziw.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 27.05.2013 21:33

Brela, Baška Voda i Gradac pod względem liczby turystów bardzo przypominają Makarską.
Tam również maty rezerwacyjne przyciśnięte kamieniami przez całą dobę to normalka.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 27.05.2013 22:25

No właśnie ja tak zrozumiałam, że na Riwierze Makarskiej ale nie w Makarskiej i taka mniejsza i spokojna miejscowość
jak Promajna ale nie w Promajnie 8O
Jak dla mnie Promajna akurat jest doskonała na urlop, ostatnie lata jeździmy tylko tam i nie chcę na razie nigdzie indziej :D Mogę polecić jeszcze Drašnice, dalej są za Makarską, Igrane i Bratuš - bardzo urocza miejscowość i spacerkiem można się przejść do Promajny :D Pozostałe miasta rzeczywiście są porównywalne do Makarskiej, a jeśli chodzi o maty, mnie to akurat nie przeszkadza, może ludziska nie chcą tarabanić tego pod górę co dziennie :lol:
erni111
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erni111 » 01.06.2013 18:14

Tak więc byliśmy w mieście Makarska. Riwiera Makarska to kilka miejscowości w tym sama Makarska. Dokładnie chcemy pojechać w tamte okolice np jak Promajna. Było tam o wiele lepiej choć byliśmy tam kilka godzin. Nie widziałem więcej podobnych miejsc jak Promajna. Szukam jeszcze zakwaterowania na ok 10 osób. Czy mogę na was liczyć.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 01.06.2013 19:03

erni111 napisał(a):Tak więc byliśmy w mieście Makarska. Riwiera Makarska to kilka miejscowości w tym sama Makarska. Dokładnie chcemy pojechać w tamte okolice np jak Promajna. Było tam o wiele lepiej choć byliśmy tam kilka godzin. Nie widziałem więcej podobnych miejsc jak Promajna. Szukam jeszcze zakwaterowania na ok 10 osób. Czy mogę na was liczyć.

Wybierzcie z tych miejscowości jedną i poszukajcie informacji na forum, ludzie chętnie puszą o swoich doświadczeniach, ja tak znalazłam Promajnę :D Można szukać też informacji w google :) Jedźcie na miejsce tak, żeby być rano w niedziele lub w poniedziałek, na pewno znajdziecie nocleg.
erni111
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erni111 » 02.06.2013 14:10

Ok dziękuje za informacje.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 02.06.2013 14:15

erni111 napisał(a):Ok dziękuje za informacje.

Miłego wypoczynku :papa:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 09.06.2013 21:41

Też ujęła mnie parę lat tremu Promajna i też szukałem / szukam podobnego miejsca w Chorwacji. Narazie najbardziej zbliżonym miasteczkiem do Promajny, w którym byłem, było Igrane.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 09.06.2013 21:53

sneer napisał(a):Też ujęła mnie parę lat tremu Promajna i też szukałem / szukam podobnego miejsca w Chorwacji. Narazie najbardziej zbliżonym miasteczkiem do Promajny, w którym byłem, było Igrane.


Ooo...podobało się w Igrane bo w połowie lipca tam startuję, pierwszy raz Igrane ;)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 09.06.2013 22:05

lukasz22i napisał(a):Ooo...podobało się w Igrane bo w połowie lipca tam startuję, pierwszy raz Igrane ;)


Oj, podobało, podobało :) Bardzo urokliwe miejsce. Jedyny minus to główna plaża w miasteczku. Forumowicze pisali już o tym nie raz, po prostu 1,5-2 lata temu wysypałi tam na dno jakieś czerwone kawałki zmielonych cegieł, dachówek tudzież kamieni i woda jest dość mętna i ma rdzawy kolor. Na szczęście super woda i plaża jest w stronę Hotelu Punta.

A to jedna z moich fotek z Igrane :)

Obrazek
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 09.06.2013 22:30

sneer napisał(a):
lukasz22i napisał(a):Ooo...podobało się w Igrane bo w połowie lipca tam startuję, pierwszy raz Igrane ;)


Oj, podobało, podobało :)


Dzięki...wysłałem PW ;)
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 09.06.2013 22:37

sneer napisał(a):Też ujęła mnie parę lat tremu Promajna i też szukałem / szukam podobnego miejsca w Chorwacji. Narazie najbardziej zbliżonym miasteczkiem do Promajny, w którym byłem, było Igrane.

Wezmę to pod uwagę planując przyszłoroczne wakacje :)
zgagaxxl
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgagaxxl » 09.06.2013 22:40

Witam
Mój mąż korzystał z Waszych porad i sugestii na wyjazdy do Chorwacji ( omijanie płatnych dróg, skróty, i wiele innych cennych uwag), może coś oddam ................. Zresztą na samochodzie mam przyklejoną naklejkę z logo forum, a moja miłość do tego kraju jest wielka.

Co do tematu Promajna, w zeszłym roku bywaliśmy tam, ale mieszkaliśmy w cudnej miejscowości Krvavica to może 4 km od Promajna w stronę Makarskiej. Cudnie położona miejscowość, za plecami miałam górę ok 1400m, a z tarasu widziałam morze poprzedzone lasem. Wzdłuż morza chodziliśmy na spacery do Promajna, no i po wino (jest stragan co wieczór oblegany), po drodze mijaliśmy Bratus, tam są fajne kwatery nad samym morzem (zejście na plaże w większości pionowymi schodami), ale za to widoki ....................to trzeba zobaczyć. Ze względu na tłok jeździmy we wrześniu, woda ma wtedy 26st i powietrze podobnie, a za katery płacimy po 10 euro od głowy z wi-fi, klimą parkingiem TV, wypasioną kuchnią i widokiem na morze i góry. Wcześniej jeździliśmy do Sukosanu, Biogradu, polecam Sukosan 8 km od Zadaru, spokojna miejscowość, niestety różnica w temperaturze jest znaczna. Przecudnym miastem jest Omis i okolice, ale tylko zwiedzaliśmy to miasto ma rzekę, góry i morze pełen wypas usług od nurkowania przez spływy, skałki. Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Promajna - podobne miejsce - co wybrać?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone