Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Problemy z nagością - ARTYKUL w RP

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Problemy z nagością - ARTYKUL w RP

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.06.2010 08:36

Mysle, ze warto przeczytac. Jak ktos uzna, ze nie w temacie to smialo prosze usunac. Moim zdaniem jest bardzo blisko tematu :lol:

http://www.rp.pl/artykul/492771_Plazowy_dezabil.html

Plażowy dezabil, czyli polskie problemy z nagością


Nagość wydaje się być całkiem naturalnym elementem naszego życia, towarzyszy nam od chwili narodzin aż do śmierci. Jednak przez wielu ludzi jest kojarzona z seksem i podobnie jak on jest tematem tabu.

Wstydzimy się swojej nagości oraz nagości innych ludzi, często nawet nagości własnego partnera. W naszych domach rodzinnych zazwyczaj nie rozmawia się o seksie, a nagość jest starannie ukrywana. Rodzice są skrępowani i nie potrafią rozmawiać o życiu intymnym ani przekazać tej wiedzy swoim dzieciom. Nie znajdują odpowiednich słów, są zażenowani, często sami nie posiadają odpowiedniej wiedzy.

W wielu polskich rodzinach nie uczy się dzieci radości z własnego ciała i seksualności, nie daje się dzieciom wsparcia w sytuacjach związanych ze sferą życia intymnego. Rodzice prezentują restrykcyjny model wychowania seksualnego, czyli wzbudzają lęk, poczucie winy oraz grzechu.

Trudno się zatem dziwić, że ludzie wychowani w domach, w których sprawy seksu i własnej cielesności stanowiły tabu, mają mnóstwo kompleksów i zahamowań. Wstydzą się własnej nagości, nie akceptują swojego ciała i seksualności. Przed własnym kochankiem ukrywają się pod kołdrą, a seks uprawiają raczej przy zgaszonym świetle.

Zawstydzeni oburzeni

Takie wychowanie i postawa rodziców w stosunku do nagości i cielesności powoduje także, że wiele osób w przyszłości ma problem nie tylko z własną nagością, ale także z nagością innych ludzi.

To właśnie dlatego oburzają się, widząc na plaży panie opalające się topless lub nago. Opalanie się bez strojów kąpielowych lub mycie nago pod prysznicem na basenie jest często uznawane za objaw braku moralności lub za zboczenie. Osoby opalające się na plaży nago, są często obiektem nieprzychylnych komentarzy czy kpin i bezpieczniej dla nich jest poszukać i ukryć się w ustronnym miejscu.

Czy rzeczywiście ludzie, którzy pragną korzystać z kąpieli słonecznych jak ich Pan Bóg stworzył, tak bardzo naruszają obraz społecznej moralności? Czy musimy wyrzekać się swoich naturalnych odruchów i zachowań aby być uznanym za porządnego człowieka? Czy jeśli chcemy cieszyć się życiem, nie wstydząc się własnego ciała i nagości, musimy mieć poczucie, że robimy coś złego? Czy powinniśmy czuć się winni? A może to ci oburzeni, widząc nagość innych i ich nieskrępowaną normami społecznymi radość z własnej cielesności, nie potrafią sobie z tym poradzić? Jakby się obawiali, że przebywając zbyt długo w towarzystwie nagusa, sami będą musieli obnażyć się i przyznać, jakie to przyjemne i jak wielką mieli na to ochotę.

Oswajanie nagości


Dorastanie w domu, gdzie nagość nie była czymś naturalnym i stanowiła tabu, powoduje późniejsze zahamowania i kompleksy. Także media, lansujące model kobiecej urody i figury, utrudniają paniom swobodne eksponowanie swojego ciała np. na plaży latem.

Kobiety najczęściej mają kompleksy dotyczące tuszy, figury, wielkości piersi, kształtu nóg, bioder czy pośladków. Mężczyźni z kolei są bardzo wyczuleni na punkcie penisa, jego kształtu i wielkości.

Wstyd i ukrywanie własnej nagości częściej dotyczy kobiet. Czasem nawet drobny szczegół ciała, jak na przykład blizna po operacji, jest dla nich przyczyną niezadowolenia z własnego wyglądu.

Aby oswoić się z własną cielesnością i nagością, pamiętajmy, że nie warto dokonywać niepotrzebnych analiz, potwierdzających, jak jesteśmy nieatrakcyjni. Nie porównujmy się do modelek z kolorowych czasopism, bo zdjęcia często są retuszowane a my powinniśmy docenić siebie za naturalność i autentyczność. Przecież nikt nas nie doceni, jeśli sami nie będziemy potrafili tego zrobić. Przekonujmy się codziennie o naszej wartości, korzystając z pomocy czułego partnera. Szczerość, otwartość i zaufanie do partnera, pozwalają pokonać własną niepewność i kompleksy. Ważne jednak, aby był to partner czuły i akceptujący nas takimi, jacy jesteśmy, ktoś, kto obdarza nas uczuciem miłości i troski.

I pamiętajmy, aby już od samego początku uczyć nasze dzieci radości z własnego ciała i tego, aby podchodziły do nagości własnej i innych w sposób naturalny. Aby się jej nie obawiały i nie wstydziły. Nie oceniajmy i nie ośmieszajmy naszych dzieci. Zamiast zawstydzać, starajmy się je wspierać i uczyć szacunku i tolerancji dla siebie i dla innych ludzi.

Adriana Klos, psycholog, psychoterapeuta

rp.pl
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 17.06.2010 13:30

No właśnie!
Cały czas namawiam koleżankę z pracy (b. atrakcyjną), byśmy sobie poszli na plaże nudystów do Kryspinowa.. no i razem się trochę poopalali, w ramach .. no, powiedzmy.. integracji pracowniczej..
A ona wciąż wyjeżdża mi z jakimiś naleciałościami zaściankowo obyczajowymi! Że niby nie wypada, że wstydzi się (a nie ma czego!!!), że co ksiądz na to powie, a co dzieci.. itp. itd.. i takie tam pierdoły zacofane! No i patrzy jakoś tak na mnie, jakby mnie o jaką niecność podejrzewała!.. Też coś! Mi przecież chodzi tylko i wyłącznie o swobodę, naturalność i spontaniczność w relacjach.
Ja tam np. nie mam żadnych oporów biegać nago.. tylko ta pogoda jakaś taka mało do nagości sprzyjająca.
A to, że mi zwisa już dość ospale to i owo i pośladki mocno przymarszczone.. !? To co z tego? Ja tam oporów nie mam. A jak się komuś nie podoba, to niech sobie przeanalizuje własne podejście do nagości i zastanowi się dlaczego mu przeszkadza nagość takiego podstarzałego zmarszczlaka, jak ja! Też mi coś! To zupełny brak tolerancji! A że estetyka!? No i co że pomarszczony!? Ale za to wciąż jeszcze dziarski i żwawy! Wszyscy będziemy kiedyś przymarszczeni i podwiędli... !
Ja tam jestem za całkowitą nagością... i dzieci też mają nago biegać! I młodzież też! Bo jak wszyscy to wszyscy.. i już!
Jestem za całkowitą nieograniczoną nagością!
A jak komuś to się z seksem kojarzy czy z niecnością jaką, to niech idzie się leczyć do seksuologa lub do psychiatry i nie zatruwa ludziom swoimi naleciałościami chorymi życia!!! Pełny spontan i totalna tolerancja!!!

:sm:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 17.06.2010 15:41

janniko napisał(a):Ja tam jestem za całkowitą nagością... i dzieci też mają nago biegać! I młodzież też! Bo jak wszyscy to wszyscy.. i już!
Jestem za całkowitą nieograniczoną nagością!

Kononowicz ? :wink: :lol:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.06.2010 13:14

Wypowiedz NORMALNEGO czlowieka aczkolwiek delikatnie znanego w kwestii nagiego opalania

jak ktos chetny do posluchania to prosze skopiowac caly lik i wkleic w przegladarke

http://showbiznes.wp.tv/i,Monika-Mrozowska-opala-sie-nago,mid,594093,index.html?ticaid=5a674
yaki
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yaki » 17.08.2010 10:33

janniko napisał(a):...
(ciah)...Cały czas namawiam koleżankę z pracy (b. atrakcyjną), ...
...
(ciah)...A jak komuś to się z seksem kojarzy czy z niecnością jaką, to niech idzie się leczyć do seksuologa lub do psychiatry i nie zatruwa ludziom swoimi naleciałościami chorymi życia!!!... (ciah)

:sm:


Gdybyś z takim zapałem namawiał np. moją teściową albo podobnej urody kobietę to uwierzyłbym w aseksualność twoich namów. A tak sam sobie wystawiłeś laurkę.
annsim
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 31.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) annsim » 25.12.2010 15:23

/by niepotrzebnego zamieszania nie czynić/
Ostatnio edytowano 06.02.2011 14:54 przez annsim, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.12.2010 09:27

annsim napisał(a):TEGO NIE BEDZIEMY UKRYWAC ZE LUBIMY uprawiac SEX w miejscach naturystycznych - O ILE INNYM TO NIE PRZESZKADZA


Teraz UWAGA.

Jak wszedzie sa czarne owce. Ksiazkowy przyklad takich uzytkownikow wszyscy widzicie powyzej, jak by ktos chcial potropic i zweryfikowac moje slowa to sam zobaczy, ze takie zachowania, oswiadczenia sa przez naturystow pietnowane.

Dziekuje za uwage i prosze nie karmic troli. Z kliku for zostali usunieci przez innych uzytkownikow i moderatorow.

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
Problemy z nagością - ARTYKUL w RP
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone